Jakub Artych
Jakub Artych| 
aktualizacja 

Chcieli pokazać dziecku żyrafę. Mogło dojść do tragedii

123

Rodzina z Teksasu w Stanach Zjednoczonych zabrała swoją córkę na safari samochodowe. W pewnym momencie sytuacja wymknęła się jednak spod kontroli.

Chcieli pokazać dziecku żyrafę. Mogło dojść do tragedii
Chcieli pokazać dziecku żyrafę. Mogło dojść do tragedii (Licencjodawca)

Karmienie żyrafy w centrum dzikiej przyrody w Teksasie stało się niebezpieczne, gdy jedno ze zwierząt podniosło małe dziecko z tylnej kanapy samochodu, którym jechała.

Film udostępniony NBC News przez Jasona Totena, ojca malucha, pokazuje jego córkę, ubraną różową koszulkę, która próbuje nakarmić żyrafę podczas wycieczki.

W pewnym momencie Żyrafa trąca głową dziewczynę i wciąż się do niej zbliża. Następnie na nagraniu widać, jak zwierzę chwyta dziewczynę i unosi ją w powietrze. W tle słychać krzyk kobiety.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Burze dały o sobie znać w części Polski. Majówka z gradem na nagraniach

W oświadczeniu Warren Lewis, dyrektor ds. marketingu w Fossil Rim Wildlife Center w Glen Rose, powiedział, że w poniedziałek ośrodek został powiadomiony o "incydencie z udziałem jednej z ich żyraf".

Lewis powiedział, że w Fossil Rim nic takiego nie miało wcześniej miejsca, ale podejmuje "natychmiastowe działania, aby mieć pewność, że to się więcej nie powtórzy".

Żyrafa wyrwała dziecko. Ojciec zabrał głos

Ojciec dziewczynki - Jason Toten powiedział, że on i jego rodzina są "zasmuceni" wiadomością, że odwiedzający nie będą już mogli jeździć samochodami z otwartym dachem, ale jego rodzina z pewnością ponownie odwiedzi park. Dodał, że jest to "wspaniałe miejsce do odwiedzenia", szczególnie dla dzieci, które kochają zwierzęta.

To był wypadek, a żyrafa nie chciała tego zrobić. Nie jesteśmy wściekli na żyrafę. Nie jesteśmy wściekli na park - powiedział dla NBC.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić