Karolina Woźniak| 

Chełm. Napadli na staruszkę w jej własnym domu. Bili i dusili 90-latkę

13

Dwóch mężczyzn 21 lipca 2019 roku napadło na 90-letnią kobietę, która była we własnym domu. 37-latek i o rok starszy kolega przez kilka miesięcy obserwowali kobietę. Chcieli się upewnić, że tej wybranej nocy kobieta będzie sama.

Mężczyźni zostali zatrzymani w związku z napadem na 90-letnią kobietę, który miał miejsce w lipcu ubiegłego roku. Grozi im 12 lat więzienia.
Mężczyźni zostali zatrzymani w związku z napadem na 90-letnią kobietę, który miał miejsce w lipcu ubiegłego roku. Grozi im 12 lat więzienia. (KMP Chełm)

Mężczyźni bili i dusili 90-latkę zmuszając ją do oddania cennych przedmiotów. Pobitą kobietę znalazła córka, która chciała wybrać się z mamą do kościoła.. 90-latka opowiedziała dziecku co się stało. W akcie oskarżenia napisano, że napad został starannie zaplanowany.

Chełm. Napadli na staruszkę w jej własnym domu. Brutalnie pobili kobietę

Mężczyźni weszli w nocy - do domu dostali się przez balkon. Złodzieje plądrowali mieszkanie i wtedy obudziła się 90-latka. Napastnicy zaatakowali kobietę i zaczęli ją bić. Jeden z nich zadawał ciosy, a drugi zachęcał do znęcania się nad nią.

Brutalni złodzieje ukradli telefon komórkowy, obrączkę i portfel. Następnego dnia rano starszakobieta trafiła do szpitala. Do napadu doszło w niedzielę, a już w czwartek mężczyźni zostali złapani przez policję. Mężczyźni chcieli wypłacić z pieniądze z bankomatu, ale nie znali PIN-u do skradzionej karty. Akt oskarżenia trafił do sądu w Chełmie - grozi do 12 lat więzienia.

Napastnicy nie posiadali stałego miejsca zamieszkania i byli bezrobotni. Jak się okazało, to nie był ich pierwszy konflikt z prawem 37-latek ma już na koncie rozbój. Policjantom udało się odzyskać część skradzionych rzeczy.

Zobacz także: Poszukiwania 3,5 - letniego Kacperka z Nowogrodźca trwają. Dziennikarz Wirtualnej Polski nagrał film na miejscu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić