Chore na astmę 2-letnie dziecko wyrzucone z samolotu. Przez brak maseczki

21

Do wielkiego zamieszania doszło w Dallas na pokładzie samolotu linii American Airlines. Samolot zawrócił na lotnisko, a załoga wyrzuciła z pokładu 2-letnie dziecko, jego mamę i babcię. Chłopiec miał problem z prawidłowym założeniem maseczki. Jego mama wyjaśniała, że jest chory na astmę. Nie pomogło.

Chore na astmę 2-letnie dziecko wyrzucone z samolotu. Przez brak maseczki
2-latek chory na astmę wyrzucony z samolotu. Miał problem z maską

Amanda Pendarvis i jej syn Waylon podróżowali w poniedziałek z Dallas do Kolorado. W pewnym momencie stewardesa zauważyła, że ​​dziecko ma problem z utrzymaniem maski na twarzy.

Przepraszam za opóźnienie, ale mamy do czynienia z podróżnym, który nie przestrzega przepisów - powiedziała stewardessa.

Jak relacjonuje matka, oboje zostali wyproszeni w momencie, gdy jej syn miał akurat maskę założoną na twarz. Na nagraniu widać jednak, że dziecko się dusiło i bardzo płakało.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Mój syn ma astmę. Pokazaliśmy stewardessie negatywny testu na Covid, który miał robiony w niedzielę. Powiedziałam, że syn ma astmę i nigdy wcześniej nie nosił maseczki. Nie obchodziło ich to, że dziecko z astmą dosłownie hiperwentyluje - mówiła wściekła matka.

Przepisy są bezlitosne

Według aktualnych przepisów wszyscy pasażerowie transportu publicznego w USA w wieku co najmniej dwóch lat muszą nosić maskę. Wyjątek stanowią sytuacje, w których spożywa się jedzenie lub pije.

Poza tym linia American Airlines zwalnia z obowiązku noszenia masek osoby, które mają zaświadczenie o niepełnosprawności. Wymagają jednak od pasażerów pokazania takiego dokumentu przed lotem. Podobno rodzina Pendarvisów go nie miała.

Do całej sprawy odniósł się Charles Leocha, prezes i współzałożyciel waszyngtońskiej grupy wsparcia konsumentów.

Linie lotnicze, które nalegają, aby dwu i trzyletnie dzieci nosiły maski przez cały czas, zawsze będą miały problemy. Traktowanie dwulatka jak 30-latka jest głupie - powiedział.
Zobacz także: Opóźnienia na budowach. Inflacja uderza w wykonawców. Nastąpi fala bankructw?
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić