Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Tego znaleziska nie zapomni. Leśniczy pokazał je na antenie TVP

234
Podziel się:

Leśnicy z Nadleśnictwa Kościerzyna natrafili na nietypowe znalezisko w lesie. To uroczy liścik kochającej żony do męża. Znajdował się w śmieciach, które są coraz większym problemem polskich lasach. Nowe światło na tę historię rzucił Zdobysław Czarnowski, znany leśnik, który był gościem "Pytania na śniadanie" w TVP2.

Tego znaleziska nie zapomni. Leśniczy pokazał je na antenie TVP
Tego listu nigdy nie zapomni. Leśniczy przyniósł do TV to, co znalazł w lesie na Pomorzu (TVP)

O sprawie wyjątkowego listu pisaliśmy już kilka dni temu. Romantyczny list żony do męża powoduje uśmiech na twarzy, jednak wrażenie psuje fakt, że notatka została znaleziona w workach ze śmieciami, schowanymi w lesie wśród świerków. Leśnicy wykorzystali ten fakt, aby nagłośnić problem pozostawionych śmieci. Zrobili to w bardzo humorystyczny sposób, wbijając szpilkę... mężowi kobiety.

Żono, o ile rozpoznajesz charakter swojego pisma oraz treść liściku informujemy, że Twój mąż bawił się raczej dobrze. Z głodu nie cierpiał. Rozłąkę umilał sobie różnymi trunkami o wszelakiej mocy. Doradź mu też aby mniej palił bo to i niezdrowe i drogie - napisano na fanpage'u Nadleśnictwa Kościerzyna.

Apel znanego leśnika o odebranie listu okazał się jednak nieskuteczny. Adresat listu nie zgłosił się po niego, co oczywiście nie jest żadną niespodzianką. Internauci sugerują jednak inne rozwiązanie. Zamiast wyrzucić list do śmieci, Zdobysław Czarnowski powinien wyjątkową pamiątkę oprawić w ramkę.

Problem jednej kartki to jednak kropla w morzu tego, co dzieje się w lasach. Spacery na łonie natury to doskonały sposób, aby ukoić zszargane nerwy czy pozbyć się stresu, czyli przede wszystkim uwolnić głowę od problemów dnia codziennego.

Ogromne miliony na utylizację śmieci

Sęk w tym, że coraz częściej musimy spacerować wokół śmieci, które ludzie bezmyślnie wyrzucają do lasu. Znajdziemy tam nie tylko drobne pozostałości w postaci puszek czy pustych butelek, ale także odpady wielkogabarytowe.

Lasy państwowe wydały rok temu 18 milionów złotych na utylizację śmieci. Pocieszające jest to, że ilość śmieci pod względem objętościowym spada. Pojawia się jednak więcej rzeczy, które są ciężkie do utylizacji, np: azbest oraz stare opony - mówi na antenie TVP 2 Zdobysław Czarnowski z Leśnictwa Podrąbiona.

Ratunkiem dla świadomości osób, które bezmyślnie brudzą lasy, mogą okazać się mandaty. Grożą one nawet za sam wjazd do lasu i zaparkowanie auta w złym miejscu. Ich wysokość jest przeważnie zbyt niska, by skutecznie odstraszać śmieciarzy. Zdarzają się jednak wyjątki takie, jak ten z Gniezna, gdzie mandat za wyrzucanie odpadów do lasu konkretnie uderzył sprawcę po kieszeni.

Zobacz także: Andrzej Duda za pozostaniem Polski w Unii Europejskiej? Kancelaria prezydenta odpowiada
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(234)
Urko
8 miesięcy temu
Ciekawe, czy żona leśniczego rozpoznała charakter pisma... swojego męża? ;)
Ktoś
8 miesięcy temu
Mnie zastanawia, czemu ludzie wyrzucają śmieci do lasu? I tak czy siak płacą za wywóz ich, więc to trochę bez sensu
turysta
8 miesięcy temu
Polscy politycy ,maja mordy pelne UE.Dlaczego jeden z drugim ,nie pojedzie /ew.do Niemiec/ i nie zobaczy jak oni rozwiazuja sprawe smieci. Sa w kazdej dzielnicy ,punkty bezplatnego odbioru wszelkich odpadow.Mebli,lisci,galezi ,stara opona 2 euro ,rowerow,sprzetu kuchennego ,mebli plastykowych. Dlaczego oni moga to zorganizowac ,a My nie???? Wprowadzic wysokie kary za nielegalne wysypiska smieci. Soltys bierze lapowki,wszyscy cierpimy.
Rumcajs
8 miesięcy temu
Ale o co chodzi..... Skoro dopłaty były i gdzieś jeszcze są na wymianę kopciucha na piec węglowy lepszej klasy gdzie za 5 lat ma być całkowity zakaz palenia węglem... Takie paranoje są co krok. W 95% ekologia , znaczy przepisy to wylewanie dziecka z kąpielą. Ważne że czyste , tylko gdzie nasze dziecko?
Marian
8 miesięcy temu
O rany, to mój liścik do męża!
aQQ
8 miesięcy temu
Co to znaczy wobec faktu, że 90% polskich TIR-ów zwozi do Polski śmieci z całej zachodniej Europy niby do utylizacji, a w rzeczywistości na składowiska, które po przepełnieniu są podpalane ? To jest złoty interes. Dlatego Polska ma największą w Europie flotę TIR-ów.
Załamana
8 miesięcy temu
Dziś już nikt nie szanuje niczego! To smutne że ludzie wolą żyć w syfie! Fajnie jest pojechać do lasu ale poszanowania tego miejsca to już inna kwestia. :(:(
liipa
8 miesięcy temu
a czego się spodziewać po POtomkach żołnierzy radzieckich, co po wojnie w POlszy grasowali?
Zak
8 miesięcy temu
Żadne mandaty tu nie pomogą mój sąsiad został 8 razy złapany po pijaku rowerem już trzy razy za to siedział w więzieniu bo nie płaci mandatu i dalej jeździ pijany
Zak
8 miesięcy temu
Mówię zdecydowane nie śmieciarzem ale problem jest głębszy połamane plastikowe krzesło stara szafka kuchenna leży mi koło domu już 3 miesiące bo śmieciarze nie chcą zabrać podobno to nie są śmierci i sam muszę je wywieźć
Kitlecik
8 miesięcy temu
Ten artykuł ma 3 miesiące. Odgrzewane kotlety.
Kaktus
8 miesięcy temu
Zgłosiłem taki przypadek jak facet zostawiał reklamówki z butelkamn na policję ale mnie olali i śmieci leżą do dzisiejszego dnia
1234!
8 miesięcy temu
Problemem jest też podrzucanie prywatnych śmieci mieszkańcom osiedli oraz wrzucanie takowych do kontenerów na cmentarzach. To też powinno być karalne.
Piotr P.
8 miesięcy temu
Ja bym taki liścik zatrzymał :)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić