Anna Wajs-Wiejacka
Anna Wajs-Wiejacka| 

Choroba odcisnęło piętno na wyglądzie Ziobry. Nie wszyscy przekonani

247

Zbigniew Ziobro zniknął z życia publicznego w grudniu ubiegłego roku. Jak się później okazało, jego nieobecność ma związek z chorobą nowotworową. Po przejściu intensywnej terapii były minister sprawiedliwości przebył operację chirurgiczną. 26 marca polityk pojawił się na krótkiej konferencji prasowej. Wszyscy zwrócili uwagę na zmianę w wyglądzie lidera Suwerennej Polski.

Choroba odcisnęło piętno na wyglądzie Ziobry. Nie wszyscy przekonani
Choroba odcisnęło piętno na wyglądzie Ziobry. Nie wszyscy przekonani (Forum, TV WP)

Lider Suwerennej Polski od kilku miesięcy zmaga się z chorobą nowotworową. Przez długi czas Zbigniew Ziobro nie pojawiał się publicznie i nie zabierał głosu. O tym, że polityk ma raka, poinformowali jego współpracownicy. Oni też udzielali informacji na temat jego aktualnego stanu zdrowia. Sytuacja zmieniła się 26 marca, po wizycie służb w domu Ziobry, która skłoniła polityka do pojawienie się publicznie.

Jak przyznał Zbigniew Ziobro w trakcie krótkiej konferencji prasowej zorganizowanej przed swoim domem, zdecydował się przerwać leczenie w związku z działaniami podjętymi przez służby. Jak wskazuje "Super Express", polityk wyraźnie schudł, a na jego szyi widoczna jest blizna po zabiegu operacyjnym.

Ziobro mówił mocno zachrypniętym głosem, za który przeprosił już na wstępie swojego wystąpienia. Z tego powodu zdecydował się odpowiedzieć tylko na dwa pytania.

Mam realne problemy z głosem, mimo że wziąłem leki przed spotkaniem z państwem — powiedział Zbigniew Ziobro.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nagle wrócił. Stanął przed kamerami. "To jest szok"

Dodał, że zdecydował się na przyjazd, "mimo że daleki jest od pełni sił", bo chciał "dać odpór kłamstwom, które pojawiły się w przestrzeni publicznej".

Nie wszystkich Ziobro przekonał? "Oni zawsze kręcili"

Po pojawieniu się Zbigniewa Ziobry na niespodziewanej konferencji prasowej w sieci pojawiło się wiele komentarzy. Wielu obserwatorów zwróciło uwagę na pewne nieścisłości. "Najpierw przerwał leczenie w Polsce, po czym przerwał leczenie za granicą. Wszystko tuż po operacji" - napisała Dominika Długosz z "Newsweeka".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wątpliwości miał także poseł Lewicy Tomasz Trela. "Przebywał poza granicami kraju, a przerwał leczenie w kraju i już jest przed swoim domem i robi politykę. Oni zawsze kręcili i kręcić będą. Cała ekipa Kaczyńskiego" - napisał polityk.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Głos w sprawie zabrał również współpracownik Ziobry. Sebastian Kaleta stwierdził, że "Ziobro dzielnie walczy dziś nie tylko z ciężką chorobą". Dodał również, że "obie walki wygra".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić