aktualizacja 

Chwalił się żonie zbrodniami wojennymi. Rosyjski żołnierz zdemaskowany

"Ukraińska Prawda" zidentyfikowała rosyjskiego żołnierza, który chwalił się żonie popełnianymi na cywilach zbrodniami. Internetowa gazeta ujawniła dane mężczyzny.

Chwalił się żonie zbrodniami wojennymi. Rosyjski żołnierz zdemaskowany
Chwalił się żonie zbrodniami wojennymi. Ukraińcy ujawniają dane rosyjskiego żołnierza (Vkontakte, Prywatne archiwum)

Ukraińscy dziennikarze ujawnili dane rosyjskiego żołnierza, który w rozmowie z żoną przyznał, że popełnił liczne zbrodnie na cywilach. Na nagraniu przechwyconym i udostępnionym przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy, 27-letni Dmitrij Iwanown opowiada, w jaki sposób zabijał obywateli sąsiadującego z Polską kraju.

Mężczyzna miał strzelać do cywilów nawet, gdy błagali go o litość. Najczęściej celował w głowę, czym pijany podzielił się w rozmowie z partnerką:

Mogę wziąć człowieka, wycelować w głowę i "bam"… z karabinu maszynowego, kałasznikowa, z PKM! Nie wierzysz? Nastia, ja pie**olę, stałem się piep**onym draniem. (...) Płakali, błagali - wciąż do nich strzelałem - przyznał się do zbrodni Rosjanin w przechwyconej przez SBU rozmowie.

Dmitrij Iwanow na portalu społecznościowym Vkontakte widnieje jako Dmitrij Tumanow. Z udostępnionych tam danych wynika, że urodził się 10 lutego 1995 roku. Mieszka we wsi Kupsola w rejonie morkińskim.

Na zdjęciach, które rosyjski żołnierz udostępnił w sieci, widać m.in. fotografie ślubne. Jego żona to Anastasia Korotkowa. Pobrali się w 2020 roku, a zdjęciami z uroczystości kobieta chętnie dzieliła się ze znajomymi na portalu Vkontakte.

Oprócz rodzinnych zdjęć mężczyzny widać też te, na których ma na sobie rosyjski mundur. Jak ustalili ukraińscy dziennikarze, Iwanow to absolwent Kazańskiej Wyższej Szkoły Dowodzenia Czołgami. Jak podaje SBU, obecnie mężczyzna przebywa w obwodzie chersońskim.

Zobacz także: Działania wojenne w Ukrainie. "Ofensywę ukraińską można ocenić jako sukces"
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić