aktualizacja 

Chwile grozy na lotnisku. Samoloty zderzyły się przed startem

3

Na lotnisku w Bostonie doszło do groźnego incydentu, który przeraził pasażerów wybierających się do Detroit i Newark. Dwa samoloty, które miały wystartować zderzyły się. Wszystko zostało nagrane.

Chwile grozy na lotnisku. Samoloty zderzyły się przed startem
Samoloty zahaczyły się na lotnisku w Bostonie. (YouTube)

Do incydentu doszło 16 czerwca na międzynarodowym lotnisku Logan w Bostonie. Samolot United Airlines uderzył w skrzydło samolotu Delta Airlines.

Samoloty zderzyły się na lotnisku

Zderzenie zostało nagrane z wnętrza samolotu linii United Airlines. Na filmiku widać jak jeden z samolotów zahacza ogonem w skrzydło drugiego.

Alex Wilson, który był na pokładzie samolotu Delta, powiedział, że był przerażony. On i inni pasażerowie przez kilka sekund czuli dziwne wstrząsy. Towarzyszył im dźwięk rozdzieranego metalu. Na początku wiele osób nie zdawało sobie sprawy z tego co się dzieje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Oszukują Putina jak chcą? "Blamaż"
Nie było od razu jasne, co to spowodowało. To wydawało się być krótkim trzęsieniem ziemi – powiedział CNN.

Tuż po zderzeniu wezwano pomoc i odholowano samoloty. Federalna Administracja Lotnictwa poinformowała, że ​​nie zgłoszono żadnych obrażeń. Alex Wilson powiedział, że samolot, w którym miał polecieć, został odholowany w inne miejsce. Wystartował ze znacznym opóźnieniem.

Linie Delta Airlines wydały oświadczenie w sprawie tego incydentu. Poinformowano, że jeden z samolotów udających się do Detroit został uderzony "w oczekiwaniu na zezwolenie na start". Pasażerowie odlecieli ze znacznym opóźnieniem.

10 czerwca do podobnego zdarzenia doszło w Tokio. Linie Thai Airways przekazały, że ich samolot, który miał lecieć do Bangkoku, zderzył się z tyłem samolotu tajwańskiej linii Eva Airways.

W tajlandzkiej maszynie została uszkodzona końcówka skrzydła. Lot musiał zostać odwołany. Na pokładzie Airbusa A330 znajdowało się 250 pasażerów i 14 członków załogi.

Zobacz także: Winglet of United plane hits Delta plane at Boston's Logan Airport
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić