Chwile grozy na Pomorzu. Wjechali autem na jezioro. Nagle załamał się lód

W Szczerbięcinie niedaleko Tczewa (woj. pomorskie) doszło do niebezpiecznego zdarzenia na zamarzniętym jeziorze. Dwóch mężczyzn postanowiło przejechać samochodem po tafli lodu. Ta decyzja skończyła się dramatycznym finałem. Z relacji ratowników wynika, że lód nie wytrzymał ciężaru pojazdu i zarwał się pod autem.

Samochód wpadł pod lód na jeziorzeSamochód wpadł pod lód na jeziorze
Źródło zdjęć: © PSP Tczew
Danuta Pałęga

Najważniejsze informacje

  • Auto wpadło pod lód na jeziorze w Szczerbięcinie pod Tczewem.
  • Dwóm kierowcom udało się wydostać na brzeg.
  • Służby ratunkowe ruszyły natychmiast z pomocą.

Groźny incydent na jeziorze w Szczerbięcinie

Sytuacja rozegrała się w piątek, 9 stycznia, przed południem. Strażacy dostali zgłoszenie o godzinie 10:14, kiedy samochód osobowy poruszał się po lodzie. Lód pod autem nagle się załamał, a pojazd błyskawicznie wpadł do wody. Od samego początku akcja ratunkowa wymagała szybkiego i precyzyjnego działania służb.

16-latka była na pasach. Koszmarny finał. Boli od samego patrzenia

Jak poinformował kapitan Konrad Majewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie w rozmowie z RMF FM, na miejsce skierowano aż siedem zastępów straży pożarnej oraz specjalistyczną grupę ratownictwa wodno-nurkowego z Gdańska.

Szybka reakcja służb i trudne warunki akcji

Ratownicy, po przyjeździe na miejsce, natychmiast ocenili skalę zagrożenia. Z auta widoczny był jedynie dach, reszta pojazdu znajdowała się już pod wodą. Pomimo trudnych warunków, udało się nawiązać kontakt z mężczyznami, którym chwilę wcześniej groziło utonięcie.

Bezpieczeństwo uczestników incydentu było dla ratowników priorytetem. Jak relacjinuje RMF FM, obaj mężczyźni samodzielnie opuścili zatopione auto i zdołali dotrzeć na brzeg, gdzie natychmiast przejęli ich ratownicy.

Mężczyźni trafili do szpitala

Po zakończeniu akcji mężczyźni zostali przekazani pod opiekę funkcjonariuszy policji oraz służb medycznych. Zapadła decyzja o przewiezieniu ich do szpitala na obserwację, co jest standardową procedurą w przypadku narażenia na wychłodzenie organizmu.

Służby ponownie apelują o rozsądek i powstrzymywanie się od wchodzenia lub wjeżdżania na lód, nawet jeśli wydaje się on solidny.

Źródło: RMF24

Wybrane dla Ciebie