aktualizacja 

Chwile grozy w Durbanie. Plująca kobra zaczaiła się w salce modlitewnej

11

Na śmiertelnie niebezpieczne stworzenie natknęła się w swoim domu pewna rodzina z Durbanu. W salce modlitewnej na domowników zaczaiła się plująca kobra. Twarzą w twarz ze wściekłym gadem stanął łapacz węży i miłośnik przyrody Nick Evans. Podzielił się on w mediach społecznościowych zdjęciami ukazującymi operację usunięcia węża z mieszkania.

Chwile grozy w Durbanie. Plująca kobra zaczaiła się w salce modlitewnej
Łapacz węży Nick Evans usunął kobrę z mieszkania (Facebook, Nick Evans)

Kobra objawiła się rodzinie z RPA przez dziurę w ścianie. Długo się nie namyślając, domownicy postanowili zadzwonić po specjalistę. Na ich wezwanie odpowiedział łapacz węży Nick Evans.

Kiedy przyjechałem na miejsce, wąż akurat się schował. Włożyłem telefon do dziury w ścianie, mając nadzieję, że uda mi się nagrać film i zobaczyć, gdzie dokładnie siedzi. Kobry mają charakterystyczny, krótki syk, szczególnie kiedy są w nie najlepszym nastroju. Słyszałem ją, ale nie mogłem jej zlokalizować – opisuje mężczyzna w mediach społecznościowych.

Kobra zaczaiła się w mieszkaniu. Na miejsce przybył łapacz węży

Po odłupaniu fragmentu ściany, w końcu udało się znaleźć zwierzę. Kobra nie była jednak zachwycona.

Wyciągnąłem ją chwytakiem. Wściekle splunęła na szczypce, a potem na mnie – podkreśla Evans.

Zwierzę zostało wypuszczone na wolność w odpowiedniej odległości od domów ludzi. – Rodzina była bardzo szczęśliwa, że udało się pozbyć gada – podsumowuje łapacz węży.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Plująca kobra w salce modlitewnej. Jej ukąszenie może być śmiertelne

Znaleziona kobra należy do gatunku naja mossambica. Węże te znane są powszechnie jako kobry plujące z Mozambiku. Nazwa pochodzi od zdolności plucia jadem.

Przedstawiciele gatunku mogą mierzyć nawet 1,5 m długości. Występują w kolorach od bladoszarego do oliwkowozielonego. Ich ukąszenie może być śmiertelne.

Obejrzyj także: Zwierzę uratowało kobietę przed zabójczym wężem

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić