aktualizacja 

Umarli z głodu? Ciała seniorów znaleziono w mieszkaniu

1278

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej otrzymali zgłoszenie w sprawie dwóch braci mieszkających wspólnie w budynku przy ulicy Karpackiej. Po wyważeniu drzwi do mieszkania okazało się, że obaj nie żyją. Jedno z ciał było w stanie zaawansowanego rozkładu. Seniorzy mieli być niesamodzielni, a o ich trudnej sytuacji wiedział MOPS.

Umarli z głodu? Ciała seniorów znaleziono w mieszkaniu
Policja znalazła ciała dwóch mężczyzn (Getty Images)

W czwartek 3 listopada do jednego z mieszkań przy ulicy Karpackiej w Bielsku-Białej została wezwana policja. Po wyważeniu drzwi okazało się, że w środku znajdują się ciała dwóch mężczyzn. - Jedno z nich było już w stanie zaawansowanego rozkładu - podaje lokalny portal bielsko.biala.pl. Co tam się stało?

Seniorzy zmarli z głodu? Dwa ciała w mieszkaniu

Mężczyźni byli w podeszłym wieku. Z relacji sąsiadów wynika, że zmarli byli dla siebie bliską rodziną i mieszkali w jednym lokalu. Najprawdopodobniej byli braćmi.

Na miejscu pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Ostatecznie prokurator odstąpił od dalszych czynności. Ciała zmarłych zostały wydane. Nic nie wskazywało bowiem na udział osób trzecich w tym zdarzeniu – mówi asp. sztab. Katarzyna Chrobak z bielskiej policji.

Mężczyźni byli bardzo dobrze znani lokalnej społeczności i pracownikom miejscowego sklepu. To właśnie oni powiadomili służby. Zaniepokoił ich fakt, że od dłuższego czasu żaden z mężczyzn nie pojawił się w okolicy i nie robił zakupów.

Pracownicy sklepu zdawali sobie sprawę, że panowie są w ciężkiej sytuacji. Już kilka miesięcy temu mieli zawiadomić opiekę społeczną, dobrowolnie interweniując w sprawie seniorów, którzy potrzebowali pomocy. Mężczyźni mieli być niesamodzielni.

Lokalne media ustaliły nieoficjalnie, że mężczyźni zmarli z głodu. Policja nie udziela jednak dokładniejszych informacji i nie podaje szczegółów dotyczących stanu zwłok bądź ewentualnej przyczyny śmierci. 

Zobacz także: Emerytka pochwaliła rząd. Druga do niej "mi Kaczyński nie daje"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić