aktualizacja 

Staruszka przechodziła w niedozwolonym miejscu. Oto reakcja policjantów

498

Na jednej z ruchliwych ulic Bydgoszczy policjanci na motocyklach zauważyli starszą kobietę, która przechodziła w niedozwolonym miejscu. Funkcjonariusze wzięli pod uwagę stan zdrowia pieszej i zastosowali wobec niej taryfę ulgową. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Staruszka przechodziła w niedozwolonym miejscu. Oto reakcja policjantów
Seniorka przechodziła w niedozwolonym miejscu (Policja)

Bydgoska policja pokazała nagranie wideo, które porusza serca. 1 listopada dwóch funkcjonariuszy na motocyklach jechało w południe ulicą Fordońską w Bydgoszczy. Nagle zauważyli, że na pasie zieleni pomiędzy ruchliwymi jezdniami stoi kobieta podpierająca się o kulę.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Policjanci niezwłocznie zatrzymali się na lewym pasie. Seniorka została przez nich przyłapana na gorącym uczynku. Do przejścia wybrała sobie wyjątkowo ruchliwy odcinek drogi. W sumie do pokonania miała kilka pasów ruchu. Być może interwencja mundurowych zapobiegła tragedii. Funkcjonariusze zadbali o to, aby przejście pieszej odbyło się bezpiecznie.

Zgodnie z prawem drogowym wybrane przez kobietę miejsce było niedozwolone do przechodzenia. Kobieta miała jednak problemy z samodzielnym poruszaniem się. Tłumaczyła, że miała daleko do przejścia dla pieszych i nie byłaby w stanie do niego dojść. Zapewne piesza była w drodze na pobliski cmentarz komunalny. Policjanci w rozmowie z nią zwrócili jej uwagę o nieprawidłowym zachowaniu i niebezpieczeństwie z tym związanym. Seniorka nie została ukarana przez nich mandatem.

"Inni by za takie coś wlepili mandat"

Wideo wzbudziło zainteresowanie internautów. Pojawiły się komentarze, w których bardzo pozytywnie oceniono postawę policjantów. Komentujący zwrócili uwagę, że mundurowi mogli ukarać seniorkę mandatem, jednak wzięli pod uwagę stan zdrowia kobiety, który utrudniał jej swobodne poruszanie się.

Brawa dla policjantów! Inni by za takie coś wlepili mandat, bo przechodzi w niedozwolonym miejscu - napisała internautka.
No i tak powinno być. Brawo - podsumowała komentująca.
Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić