aktualizacja 

Ciało Iwony Wieczorek zakopane pod Zatoką Sztuki? Mają pewność

115

Sprawa Iwony Wieczorek to z kolei jedna z najgłośniejszych nierozwiązanych spraw kryminalnych w Polsce. Czy wielomiesięczne przeczesywanie terenu przy Zatoce Sztuki w Sopocie przyniosło przełom? Jest już odpowiedź na to pytanie.

Ciało Iwony Wieczorek zakopane pod Zatoką Sztuki? Mają pewność
Wraca sprawa Iwony Wieczorek. Są nowe informacje (Facebook)

W 2022 roku policjanci zaostrzyli swoje działania w sprawie Iwony Wieczorek, decydując się na radykalne ruchy. Przypomnijmy, że 16 lipca 2010 r. Iwona i jej przyjaciele wybrali się do Dream Clubu w Sopocie. 19-latka około godz. 3 z niejasnych powodów zezłościła się, opuściła imprezę i udała się pieszo do Gdańska, gdzie mieszkała. Do domu nigdy jednak nie wróciła.

Rok temu policja przeszukała dom jednego z mężczyzn - Pawła, który był z Iwoną w klubie.

Mężczyzna nie mógł wejść do domu, gdy w czasie rewizji policjanci przesłuchiwali jego partnerkę, rzekomo kilkukrotnie sugerując, że "na terenie posesji mają być zwłoki". Jak wynikało z relacji, Pawłowi zagrożono, że dostanie wyrok 25 lat więzienia, chyba że się przyzna - wtedy będzie to 15 lat.

Przypomnijmy, że mężczyzna usłyszał zarzuty utrudniania postępowania karnego poprzez usuwanie dowodów, zacieranie śladów przestępstwa, a także podawania nieprawdziwych informacji. Po spędzeniu krótkiego czasu w areszcie, wyszedł na wolność, dzięki wpłaconemu poręczeniu majątkowemu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Po co Kaczyńskiemu Mejza? Posłanka KO drwi

Nowa informacja ws. śledztwa

Jak obecnie wygląda śledztwo? Karol Borchólski z działu prasowego Prokuratury Krajowej powiedział portalowi i.pl, obecnie realizowane są czynności procesowe wykonywane w trybie art. 327 § 3 k.p.k. (artykuł dot. podjęcia na nowo lub wznowienia postępowania - przyp.), w toku których procesowo zweryfikowano wiele wersji oraz związanych z nimi ewentualnymi miejscami ukrycia zwłok Iwony Wieczorek.

Przeprowadzone czynności śledcze na terenie tzw. Zatoki Sztuki i terenu przyległego służyły weryfikacji i eliminacji wersji pojawiających się na podstawie ujawnianych w sprawie źródeł dowodowych - podkreślił Bochólski.

Jak podkreśla "Super Express", wiemy na pewno, że ciała Iwony Wieczorek tam nie było, nie zostało tam zakopane. Informacje, które otrzymali śledczy nie potwierdziły się.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić