o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

"Ciche godziny". Nikt o tym nie wie, a to dzieje się w Lidlu co piątek

85
Podziel się

W Lidlu organizowane są tzw. "ciche godziny". Co piątek w godzinach 8-10 i co sobotę w godzinach 19-21 wyciszana jest muzyka i przygaszane są światła. O co chodzi? Tajemnicze zachowanie personelu ma swoje ważne wytłumaczenie.

"Ciche godziny". Nikt o tym nie wie, a to dzieje się w Lidlu co piątek
Lidl organizuje "ciche godziny". (Getty Images)
bECsEAet

Lidl regularnie co piątki i soboty organizuje "ciche godziny". Tajemnicza nazwa, a także wprowadzenie inicjatywy w sklepach marki wiąże się ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu, który obchodzony jest 2 kwietnia.

Jak się okazuje - w Polsce żyje nawet 400 000 osób, które mają autyzm. Autyzm ma bardzo szerokie spektrum i każdy przypadek może różnić się od siebie diametralnie.

bECsEAev

Łączy je jednak to, że osoby z autyzmem nie mogą w spokoju realizować swoich zakupowych potrzeb. Może przeszkadzać im mocne oświetlenie, hałas czy głośna muzyka.

Z tego powodu Lidl postanowił zadbać o ich komfort. Od teraz w piątki i soboty osoby z autyzmem będą mogły w spokojnie zrobić zakupy, a wszystko to dzięki zastosowaniu ważnych zmian.

W piątki i soboty w Lidlu "ciche godziny". Na czym to polega?

W każde piątki od 8:00 do 10:00 oraz w soboty od 19:00 do 21:00 we wszystkich sklepach Lidl jest wyciszona muzyka oraz komunikaty w systemie nagłośnienia. Klienci deklarujący, że są osobami ze spektrum autyzmu, bez weryfikacji są obsługiwani poza kolejnością w tzw. kasach pierwszeństwa (jest to zazwyczaj kasa nr 1). Sieć prosi także wszystkich klientów, aby wykazali się zrozumieniem, jak i cierpliwością w stosunku do osób uprzywilejowanych do korzystania z kas pierwszeństwa - czytamy oświadczenie Lidla.
bECsEAeB

Lidl jako "pierwsza sieć w Polsce" wprowadził "ciche godziny". Opracowano je przy współpracy z Fundacją JiM, która przygotowała raport "z analizy badania ankietowego w sprawie dostosowania sklepów do potrzeb osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu", czytamy na stronie internetowej Lidla.

Jak podkreślono - zmiany wprowadzone zostały bezterminowo. Czy inne sklepy także pójdą w ślady za gigantem, wprowadzając tę piękną inicjatywę do harmonogramu na stałe?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECsEAeW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(85)
Biedak
3 miesiące temu
Coś bardzo mądrego. To są wspaniali ludzie, wiem coś na ten temat, bardzo wrażliwi , mądrzy. Taki los ich spotkał. Dziękujemy wa za takie piękne sieje. Więcej takich .pozdrawiam
Polka
3 miesiące temu
Aldi też to robi i pięknie.....
Realista
3 miesiące temu
Gdy gra muzyka łapiesz rytm i kupujesz więcej. Orientujesz się płacąc że kupiłeś nie to po co wszedłeś do sklepu. I o to chodzi...
bECsEAeX
nick
3 miesiące temu
to milo, że autystyczni mają 4h tygodniowo na zakupy
hahahhaha
3 miesiące temu
zróbcie też godziny dla ludzi z zespołem downa :D
miamivice
3 miesiące temu
obecnie jest totalne badziewie. Ze względu na COVID-19 i nie tylko. Dobra muzyka ożywia ludzi i dlatego jest zabroniona w UK. Z powodu praw autorskich znikła u fryzjera, tak nazwani Warszawiacy zabraniają wszędzie. W marketach była wcześniej dobra muzyka "muzak". W latach sześćdziesiątych w Polsce dom handlowy nadawał na rynek przeboje(o wiele lepsze) nagrane na taśmie magnetofonowej EMI. Trudno stan zatrucia ołowiem i rtęcią, pecewu nazwać preferencjami.
1168
3 miesiące temu
dlaczego nigdy nie robię zakupów w Lidlu, a robiłem? Wyroby w Lidlu były porządnej jakości i tanie. Obecnie widzę nienormalnych ludzi nabuzowanych pójściem do Lidla. Miedzy innymi kupiłem dobre koszulki motocyklowe ze srebrem, lampkę do gniazdka z czujnikiem angielską, dobre, rewelacyjne buty do biegania(niestety tylko pierwsze), myjkę ciśnieniową, piżamy i inne. Obecnie drogo i nic nie ma. Lidl nie zna się na kolorach, rozróżnia kilka kolorów. Z ciekawostek Lidl zasadniczo NIE prowadzi sprzedaży cukierków, np. Kukułek.
Marek
3 miesiące temu
dla nie biotad to konkret
fbb
3 miesiące temu
Nie tylko w Lidlu, w Auchan też
Nuśka
3 miesiące temu
Sądząc po komentarzach, większość klientów woli robić zakupy w ciszy i spokoju, więc może by te 4 godziny w tygodniu zrobić godzinami głośnymi, a reszta - cisza. Wtedy polubię zakupy, których teraz nienawidzę.Chyba że w małych sklepach, gdzie jest cisza i można normalnie porozmawiać.
klientka
3 miesiące temu
Muzyka ,jest zbędna przy robieniu zakupów.Może być cały czas wyciszona
Xxx
3 miesiące temu
Szkoda ze moja żona tak nie robi w domu, musze z nią zagadac
...
3 miesiące temu
Lidl nie jest pierwszy. Auchan już od dawna ma wprowadzone godziny ciszy...
bECsEAeP
Bayb
3 miesiące temu
W stokrotce też są ciche godziny i jest super i dla klientów i pracownikow
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić