Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Rura wciągnęła 11-latka. Nowe fakty ws. dramatu na basenie

78
Podziel się:

11-letni Januszek pływał w nowo otwartym parku wodnym w Zalesiu Górnym (woj. mazowieckie). Nagle chłopiec został wciągnięty pod wodę. Jak się okazało rura zassała nogę dziecka. Dramatyczna akcja ratunkowa trwała bardzo długo. Na szczęście 11-latek przeżył. Niemal rok po wypadku prokuratura postawiła zarzuty zarządcy basenu.

Rura wciągnęła 11-latka. Nowe fakty ws. dramatu na basenie
Park wodny Planeta w Zalesiu Górnym, gdzie doszło do zdarzenia. (TVN Warszawa)

Dramatyczny incydent rozegrał się w sierpniu ub. r. w nowo otwartym parku wodnym Planeta w Zalesiu Górnym. 11-letni Januszek korzystał z kąpieli wodnych na basenie. W pewnym momencie chłopiec zbliżył się do niezabezpieczonej rury, która wessała jego nogę. 11-latek utknął pod wodą.

Do basenu wskoczyło kilku mężczyzn, którzy próbowali uwolnić chłopca. Kiedy udało się go w końcu wydostać z wody, był już nieprzytomny. Na miejsce wezwano ratowników. Dramatyczna walka o życie dziecka trwała długo. Na szczęście Januszek odzyskał przytomność, zanim na miejsce przyjechało pogotowie. 11-latek trafił do szpitala.

Prokuratura postawiła zarzut

Po niemal 10 miesiącach od zdarzenia do Sądu Rejonowego w Piasecznie trafił akt oskarżenia przeciwko zarządcy basenu Rafałowi K.

Został oskarżony o to, że w dniu 22 sierpnia 2020 r. na terenie parku wodnego w Zalesiu Górnym jako dzierżawca i zarządca obiektu nie zabezpieczył go prawidłowo (sposób montażu oraz brak zabezpieczenia rury), przez co naraził osoby przebywające na terenie basenu na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - mówi Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, cyt. przez TVN24.

Rzeczniczka dodała, ze zarzut obejmuje spowodowanie u małoletniego chłopca obrażeń ciała m.in. w postaci zachłystowego zapalenia płuc, stłuczenia okolicy lędźwiowej, licznych zadrapań, skutkujących rozstrojem zdrowia na okres przekraczający siedmiu dni. Jak podaje TVN24 Rafał K. odpowie także za posługiwanie się podrobionymi dokumentami (dokumentem inwentaryzacji powykonawczej) w PINB w Piasecznie. Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia.

Zobacz także: 45 metrów i 43 centymetry głębokości. Niesamowity obiekt pod Warszawą
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(78)
BogdanM
9 miesięcy temu
To stara wiadomość,pisano o tym dawno dawno temu.
Nemeczek
11 miesięcy temu
Ballada o Januszku
GABI
11 miesięcy temu
MÓGŁ UMRZEĆ. TE techniki nieudaczników , i wynalazki, kolejki wodne itd, doprowadzą do śmierci wielu ludzi, komu ta adrenalina ?
Też kierowca
11 miesięcy temu
Teraz to Januszek, ale jak będzie nagonka na szczepienie dzieci to niemalże już pan Janusz będzie.
Janusz
11 miesięcy temu
Januszek to babcia albo ciocia moze go nazywac. W artykulach powonno byc odrobine profesjonalizmu.
wwwww
11 miesięcy temu
A co z projektantem i wykonawcą basenu. Winna głównie konstrukcja urządzenia.
Leszek
11 miesięcy temu
Milionowe Odszkodowanie
marek zol
11 miesięcy temu
to cud, ale do odszkodowania droga daleka
Mydełkofa
11 miesięcy temu
Rura ssąca na basenie do tego nie zabezpieczona - to jeszcze nic, często na basenie mają miejsce przekręty finansowe i szukanie dodatkowego zarobku poprzez nie wymienianie wody zgodnie z przepisami, ale cóż, nic nie powstrzyma ludzi przed wspólną kąpielą w jednej wielkiej wannie
DODO
11 miesięcy temu
Ratowało go kilku mężczyzn, którzy potem wezwali ratowników. A gdzie byli ratownicy?
Kpiarz
11 miesięcy temu
Urzędnicy z nadzoru budowlanego nie ponoszą odpowiedzialności?
Wikary
11 miesięcy temu
..olerna polska bylejakosc.
Ojciec
11 miesięcy temu
Gdzie była matka chłopca.To jej wina powinna go pilnować
tylko kasa in...
11 miesięcy temu
Fachowcy " od siedmiu boleści" Administrator - nie ma pojęcia co ważne i co stanowi o bezpieczeństwie obiektu. Za frak właściciela, bo olewał.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić