Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Ciechocinek. W szpitalu covidowym zmarła kobieta zarażona New Delhi

89
Podziel się:

Dramatyczne wieści ze szpitala tymczasowego w Ciechocinku. Zmarła pacjentka zakażona groźną bakterią New Delhi. W lecznicy przebywają jeszcze 2 inne osoby zakażone tą bakterią. Do soboty szpital wstrzymał przyjęcia nowych pacjentów.

Ciechocinek. W szpitalu covidowym zmarła kobieta zarażona New Delhi
Zdjęcie ilustracyjne. W Ciechocinku zmarła pacjentka zakażona groźną bakterią New Delhi. (PAP)

Pod koniec marca otwarto tymczasowy szpital dla osób zakażonych koronawirusem w Ciechocinku. Jak się okazało troje pacjentów, przywiezionych do placówki było zakażonych niebezpieczna bakterią New Delhi. Niestety pierwsza kobieta, u której wykryto zakażenie bakterią zmarła.

Jak informuje rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego główną przyczyną zgonu starszej kobiety był ciężki przebieg COVID-19.

Głównym powodem jej śmieci był jednak bardzo ciężki przebieg Covid-19 - tłumaczy Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego.

Rzecznik potwierdził również, że w placówce wykryto 2 kolejne przypadki zakażenia superbakterią New Delhi. Wszyscy mieli zakazić się poza szpitalem.

Co ważne, osoby te są bezobjawowymi nosicielami tej bakterii i według wstępnego wywiadu epidemicznego wszystko wskazuje na to, że do zakażeń dochodziło poza szpitalem. Osoby, które zostały przetransportowane do szpitala tymczasowego były już wcześniej nosicielami tej bakterii - mówi Adrian Mól.

Zakażonych może być jednak więcej, dlatego ciechociński szpital do soboty wstrzymał przyjmowanie nowych pacjentów.

Część następnych testów dała wynik niejednoznaczny, dlatego musimy do soboty poczekać na szczegółowe analizy próbek. Wówczas chcielibyśmy wznowić przyjęcia chorych do szpitala tymczasowego - dodaje rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego.

Superbakteria New Delhi

Superbakteria New Delhi to potoczna nazwa jednego ze szczepów pałeczek jelitowych Klebsiella pneumoniae. Bakteria ta jest oporna na wszystkie dostępne antybiotyki, przez co nie można wyleczyć wywoływanych przez nią śmiertelnie niebezpiecznych chorób. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zalicza ten szczep do 12 najbardziej niebezpiecznych drobnoustrojów na świecie.

Bakteria New Delhi może w kilka godzin doprowadzić do śmierci wywołując m.in. śmiertelnie groźne zapalenie płuc, zapalenie układu moczowego, pokarmowego i opon mózgowo-rdzeniowych. Bakteria roznosi się drogą kropelkową oraz pokarmową. Groźną bakterię wykryto po raz pierwszy u pacjenta w Nowym Delhi w Indiach w 2008 roku.

Zobacz także: Groźna bakteria New Delhi w szpitalu w Radomiu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(89)
Suuuu!
rok temu
Tego nonsensu to niemożna już czytać ,jeden gamoń pisze że liczba zarażonych spada ,a za chwilę drugi gamoń pisze że w dalszym ciągu się utrzymuje ,co za idioci to muszą pisać a co do szpitala w Radomiu doktorek od razu się broni że ta bakteria została przyniesiona z zewnątrz ,trzy różne osoby !!! Trafiły na odział z tą bakterią ,czyżby było tak wielu chorych ,prawie już jak kowidek jak do tego samego szpitala trafiły czy to tylko zbieg okoliczności?? Tak czy tak rząd musi być dumny ze swoich działań !!! Że tak skutecznie działa uśmiercanie ludzi a minister zdrowia a właściwie Minister śmierci powinien być uśmiechnięty że dobrze działa uśmiercanie a nie ma mine srającego kota,!!! Przecież wiemy wszyscy co tu chodzi ,brawo konowały tak trzymać,!!! Boże w jakim kraju nam przyszło żyć!!!
Ale
rok temu
nie rozumiem, jak można jakąkolwiek chorobotwórczą komórkę nazwać SUPER
Dr0
rok temu
Dziwne, ze nie rząd jeszcze nie wysłał samolotów po Polaków mieszkajacych tam gdzie tej bakterii jest najwięcej.
Karolina
rok temu
Trzecia wojna światowa Bakterie wytworzone w laboratoriach
kik
rok temu
Wynik szczepień !!!
Mira
rok temu
ci polscy celebryci, ktorzy tak nagminnie sie chwala i lataja za granice przywożą rozne świnstwa do naszego kraju...a powinien byc zakaz wpuszczania do kraju roznych celebrytow i turystow...
Chuda
rok temu
Moja babcia (ja mam 60+) mówiła że nie potrzebna będzie wojna aby ludzie wymarli i co ....
gość
rok temu
Superbakteria New Delhi, niedługo będą super wirusy mutujące się na wyszczepionych. To jest realne zagrożenie przed którym ostrzegają odważni wakcynolodzy pracujący przy szczepionkach na covida
eftalo
rok temu
wykryta w 2008 ,ale nagle pojawiłą sie w 2021 i juz pare osób zmarło. przypadek? to nie przyleciało samolotem, to jest to na co od roku ćwiczą nas ,a wiec juz nie fejkowy wirus tylko prawdziwa smiertelna zaraza!
888
rok temu
Jak ktoś nie umie usiedzieć na 4 literacka to niech choruje
Gorsl
rok temu
Ale granice dalej pootwierane, drogi lotnicze czynne- uśmierca nas wszystkich
niki
rok temu
To chyba łatwo dojsc kto przybył z indii i w odwiedziny przyjechał
luk
rok temu
zburzyć jak niewydajny i zakażony
jasio
rok temu
skad z zanzibaru czy z indii ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić