Koronawirus. W Paryżu policja zakuła księży w kajdanki

75

Dwóch katolickich duchownych aresztowała w czwartek francuska policja. Księża nie przestrzegali obowiązujących we Francji koronawirusowych restrykcji. W nabożeństwie, które odprawiali z okazji Wielkanocy, uczestniczyła zbyt duża liczba wiernych.

Koronawirus. W Paryżu policja zakuła księży w kajdanki
Francuscy księża nie przestrzegali obostrzeń sanitarnych (Flickr, Twitter)

Msza do której zastrzeżenia mieli francuscy urzędnicy odbyła się 3 kwietnia w kościele pod wezwaniem św. Eugeniusza i św. Cecylii w Paryżu. Jak pokazuje film opublikowany przez dziennik "Le Parisien", zgromadzeni nie przestrzegali dystansu społecznego. Wielu wiernych nie miało na twarzy obowiązkowych maseczek.

W kościele modliło się kilkaset osób. Księża złamali obostrzenia

W sprawie incydentu śledztwo wszczęła francuska prokuratura. W toku postępowania zatrzymano proboszcza parafii, oraz drugiego księdza, który razem z nim odprawiał nabożeństwo. Duchownym postawiono zarzuty umyślnego narażania na niebezpieczeństwo innych osób.

Rzecznik diecezji potwierdził, że w kościele przebywało 280 osób. Jednocześnie poinformował, że w sprawie wszczęto także wewnętrzne śledztwo. Ma ono być prowadzone przez arcybiskupa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Surowe obostrzenia we Francji. Dotyczą także zgromadzeń religijnych

Z powodu koronawirusa we Francji obowiązują surowe obostrzenia sanitarne. 3 kwietnia wszedł w życie zakaz gromadzenia się w więcej niż 6 osób. Dotyczy on również spotkań w celu sprawowania kultu religijnego.

Zaostrzenie restrykcji we Francji to odpowiedź na rosnącą liczbę przypadków koronawirusa. Od początku pandemii odnotowano w kraju 4,8 mln infekcji COVID-19. Obecne obostrzenia mają zostać utrzymane przez co najmniej miesiąc.

Obejrzyj także: To już ostatni lockdown? Prezes PFR mówi o końcu obostrzeń

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić