Karczewski: Tusk bałby się podejmować takie decyzje jak my

980

Donald Tusk zareagował na Twitterze na słowa Stanisława Karczewskiego w programie "Jeden na jeden". Wicemarszałek Senatu mówił w TVN24 o pandemii koronawirusa w kontekście wariantu brytyjskiego.

Karczewski: Tusk bałby się podejmować takie decyzje jak my
Stanisław Karczewski (YouTube)

Trzecia fala COVID-19 to w dużej części tzw. mutacja brytyjska. Skąd ona pojawiła się w Polsce? Wiele głosów mówi o tym że gdyby rząd w porę powstrzymał napływ Polaków z Wielkiej Brytanii w czasie grudniowych świąt, bądź też wszystkich przylatujących dokładnie przebadał, to udałoby się zapobiec obecnej sytuacji.

Co uważa w tej sprawie Karczewski?

Polityk PiS na antenie TVN24 tłumaczył, dlaczego w grudniu zrezygnowano z testowania Polaków mieszkających na co dzień w Wielkiej Brytanii.

Dziś w wywiadzie prof. Horban odwrócił sytuację i stwierdził, co by się stało, jaka by się wylała fala krytyki i hejtu, gdyby to robiono i zatrzymano tych chorych. I gdzie to miano by robić – czy tutaj na miejscu, czy te osoby byłyby odsyłane do Wielkiej Brytanii, czy w Wielkiej Brytanii miałyby być zatrzymane? - bronił Karczewski swojego obozu politycznego.

Krytyka Karczewskiego

Wypowiedź Stanisława Karczewskiego szybko zaczęła być krytykowana w internecie. Wśród osób, które potępiły słowa polityka PiS, znalazł się m.in. Roman Giertych czy Donald Tusk.

Według wicemarszałka Senatu pana Karczewskiego rząd nie zrobił testów Polakom wracającym z UK, bo bał się hejtu i nie miał gdzie umieścić tych, u których test wyszedłby pozytywnie. To jest niebywałe! Powiedzcie to rodzinom, które stracili bliskich! Państwo z debili - zwrócił się do rządzących Giertych.

Obojętnym na słowa senatora nie pozostał także Donald Tusk. 

Tchórzostwo, które kosztować będzie tysiące ludzkich istnień - napisał były premier na Twitterze.

Odpowiedź Karczewskiego

Senator PiS postanowił odpowiedzieć Donaldowi Tuskowi na jego wpis. Karczewski deklaruje że gdyby Tusk rządził obecnie w Polsce, to bałby się podejmować takich decyzji, jakie ogłasza Prawo i Sprawiedliwość.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Premier pyta, czy prywatna ochrona zdrowia ratuje. Lekarz: "Co jakiś czas trzeba znaleźć wroga"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić