o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac.
GGG
|

Karczewski: Tusk bałby się podejmować takie decyzje jak my

560
Podziel się

Donald Tusk zareagował na Twitterze na słowa Stanisława Karczewskiego w programie "Jeden na jeden". Wicemarszałek Senatu mówił w TVN24 o pandemii koronawirusa w kontekście wariantu brytyjskiego.

Karczewski: Tusk bałby się podejmować takie decyzje jak my
Stanisław Karczewski (YouTube)
bDUopjNN

Trzecia fala COVID-19 to w dużej części tzw. mutacja brytyjska. Skąd ona pojawiła się w Polsce? Wiele głosów mówi o tym że gdyby rząd w porę powstrzymał napływ Polaków z Wielkiej Brytanii w czasie grudniowych świąt, bądź też wszystkich przylatujących dokładnie przebadał, to udałoby się zapobiec obecnej sytuacji.

Co uważa w tej sprawie Karczewski?

Polityk PiS na antenie TVN24 tłumaczył, dlaczego w grudniu zrezygnowano z testowania Polaków mieszkających na co dzień w Wielkiej Brytanii.

bDUopjNP
Dziś w wywiadzie prof. Horban odwrócił sytuację i stwierdził, co by się stało, jaka by się wylała fala krytyki i hejtu, gdyby to robiono i zatrzymano tych chorych. I gdzie to miano by robić – czy tutaj na miejscu, czy te osoby byłyby odsyłane do Wielkiej Brytanii, czy w Wielkiej Brytanii miałyby być zatrzymane? - bronił Karczewski swojego obozu politycznego.

Krytyka Karczewskiego

Wypowiedź Stanisława Karczewskiego szybko zaczęła być krytykowana w internecie. Wśród osób, które potępiły słowa polityka PiS, znalazł się m.in. Roman Giertych czy Donald Tusk.

bDUopjNV
Według wicemarszałka Senatu pana Karczewskiego rząd nie zrobił testów Polakom wracającym z UK, bo bał się hejtu i nie miał gdzie umieścić tych, u których test wyszedłby pozytywnie. To jest niebywałe! Powiedzcie to rodzinom, które stracili bliskich! Państwo z debili - zwrócił się do rządzących Giertych.

Obojętnym na słowa senatora nie pozostał także Donald Tusk. 

Tchórzostwo, które kosztować będzie tysiące ludzkich istnień - napisał były premier na Twitterze.
bDUopjNW

Odpowiedź Karczewskiego

Senator PiS postanowił odpowiedzieć Donaldowi Tuskowi na jego wpis. Karczewski deklaruje że gdyby Tusk rządził obecnie w Polsce, to bałby się podejmować takich decyzji, jakie ogłasza Prawo i Sprawiedliwość.

bDUopjNX
Zobacz także: Premier pyta, czy prywatna ochrona zdrowia ratuje. Lekarz: "Co jakiś czas trzeba znaleźć wroga"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUopjOq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(560)
K2
4 tyg. temu
Brak słów. Karczewski nie nadaje się do niczego. A napewno nie do leczenia ludzi. Od i cały pis.
ip123
4 tyg. temu
Czy jemu coś w głowie się nie dzieje złego, bo jego zachowanie budzi bardzo złe emocje? Jest jeszcze kilku jemu podobnych.
zak
4 tyg. temu
Widać nauki pobrane u bardzo miłego ciepłego pana Łukaszenki -nauka nie idzie w las
bDUopjOr
Zgred z PRL
4 tyg. temu
Ilosc zachorowan za Tuska- 0. Ilosc zachorowan za Kaczynskiego- 35 tys dziennie. Zgodnie z pisowska logika- wina PISu.
gunua
4 tyg. temu
Karczewski oddaj 400 tys za dyżury
Najnowsze komentarze (560)
ja ja
3 tyg. temu
No, ja się w ale nie dziwię- każdy średnio rozgarnięty polityk, rozumiejący, co to jest odpowiedzialność wobec Społeczeństwa i będą y w stanie myśleć używając własnej mózgownicy bałby się i wstydził by się decyzji, jakie firmuje PiS a podejmuje jednoosobowe Plenum Spółdzielni Zenum...
xxx
3 tyg. temu
Karczewski, a wiesz dlaczego? Bo Tusk dbał o rodaków, a wy dbacie o dojną Polskę, wszak wasz nieudany prezydent darł się w telewizji: "... Ojczyznę dojną racz nam wrócić Panie ..." no i teraz ją doicie na wszelkie sposoby.
Jadwiga
4 tyg. temu
Jak Karczewski musiał ustąpić miejsca Grodzkiemu, to z gabinetu wynosił obraz ze swoją podobizną, wielkości jednej ze ścian. O czym to świadczy?Oczywiście o megalomanii. Mówił też o pracy dla idei, a sam dorabiał na boku. Dla mnie ten pan nie jest wart złamanego grosza, tym bardziej jego opinie obchodzą mnie co zeszłoroczny śnieg.
sondor
4 tyg. temu
Tak jak im nie obchodzą dzieci którym jakoby dano te 500+, tak samo im nie obchodzi życie ludzkie, ich obchodzi status własny i nic więcej. Sądzą że jak wystraszą Polaków to wszystko załatwią, prawo dla nich to jest "bezprawie", tak bezprawie i to egzekwowane przez policję, a żeby było śmieszniej to właśnie policja powinna stać na straży przestrzegania prawa - przykład - rozporządzenie ograniczające nasze prawa obywatelskie gwarantowane Konstytucyjnie!!!
Roland..........
4 tyg. temu
A wystarczyło na każdym lotnisku postawić namiat z WOT-owcami, przebadać i spisać wracających na święta. Dzięki tak szlachetnej i miłosiernej postawie rządu mamy Narodową rekordową 3 falę i tysiące zgonów.
Napoleon
4 tyg. temu
Kraść, kradzież, nieudacznictwo w każdej dziedzinie, niczego nie zbudowali a sporo rzeczy zrujnowali i rujnują nadal ( np polskie lasy ), kłamstwo ( Mateuszek kłamczuszek niepotrafiący odpowiedzieć gdzie jest 800 brakujących miejsc w szpitalu narodowym ), a teraz wzięli się za mordowanie narodu, i przejmowanie majątków obywateli, ochrona kleryków pedofilii i ziobrowska służba sprawiedliwości polegająca na nietykaniu swoich.
Bum
4 tyg. temu
Teraz pan (słusznie były) Marszałek przekonał mnie, że jednak wykształcenie nie idzie w parze z inteligencją.
edit
4 tyg. temu
gdzie ? Zamiast budowac szpitale tymczasowe zagospodarujcie puste obiekty po zlikwidowanych jednostkach wojskowych , tam można urządzić kwarantanne a resteuratorzy dowiozą jedzenie za państwową kase
bDUopjOj
Bezczelność
4 tyg. temu
Karczewskiego w przestrzeni publicznej dorównuje chyba tylko jego małości. Choćby te dyżury w rodzinnym miasteczku podczas marszałkowania. Ale zdaje się, że w jegi otoczeniu to norma.
Gryzlak
4 tyg. temu
Panie Karczewski g... mnie obchodzi czy Pan Tusk podjąłby decyzję czy nie Interesują mnie efekty Waszych decyzji a są takie że mamy rozwaloną gospodarkę i epidemię która hula po całej Polsce zbierając coraz większe żniwo Za tę sytuacje ponosi odpowiedzialność PiS
60+
4 tyg. temu
wstyd co za hańba pisowcy czy wy rozumiecie w co rząd gra ,jak nie jabłka Karczewskiego to pampersy bo strach bo hejt gdzie logika i odpowiedzialność,tylu bliskich odchodzi a wam tylko słupki,braknie wam głosów chyba z za światów w podzięce za ++ w umieraniu
4444K
4 tyg. temu
Nie sądzę, aby Tusk bał się podejmować decyzji jakie podejmuje teraz PiS. Tusk w ogóle by ich nie podejmował ze względu na ich głupotę.
Precz z pisob...
4 tyg. temu
Po wypowiedziach takich jak półinteligent karczoch nabiera przekonania że cała pisobolszewię należy wywalić z Polski !!!! Jeszcze pozostaje tylko przekonać cca 10% "ciemnego ludu" i Polska rozpocznie trudny powrót do Cywilizacji
pat 16
4 tyg. temu
Mam wątpliwości co do wiedzy Karczewskiego jako lekarza ! A co z ofiarami coronawirusa liczącymi w tysiącach osób !!!Panie Karczewski odwieczna zasada "lepiej zapobiegać niż leczyć " !!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić