Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Złe wieści. Wiadomo, które kobiety są narażone na ciężki przebieg COVID

7
Podziel się

Eksperci z Florydy przekonują ciężarne do szczepień przeciwko COVID-19. W ostatnim czasie coraz więcej kobiet w ciąży ma ciężkie objawy zakażenia, które mogą doprowadzić nawet do przedwczesnego porodu.

Złe wieści. Wiadomo, które kobiety są narażone na ciężki przebieg COVID
Ciężarne są narażone na ciężki przebieg COVID-19. (Pixabay)
bETOiUtN

Lekarze z Florydy są coraz bardziej przekonani, że kobiety w ciąży są narażone na cięższy przebieg COVID-19. Jednocześnie eksperci zauważają, że może to być spowodowane niską liczbą szczepień wśród ciężarnych i większym ryzykiem zakażenia wariantem delta.

COVID-19 zwiększa ryzyko przedwczesnego porodu

Jest bardziej prawdopodobne, że będziesz mieć poważne objawy, bardziej prawdopodobne jest, że trafisz na OIOM, a jeszcze bardziej niepokojące jest to, że istnieją opublikowane badania, które sugerują, że pacjentki w ciąży, które są nieszczepione i zarażone koronawirusem, częściej rodzą przedwcześnie - powiedział dla Fox13 dr Jose Prieto, dyrektor medyczny w Johns Hopkins All Children’s Hospital.
bETOiUtP

Eksperci dodają, że nie trzeba się obawiać zakażenia COVID-19 u dziecka - to zdarza się rzadko. Bardziej niepokojące są objawy, które występują u matki i mogą doprowadzić do licznych komplikacji i przedwczesnego rozpoczęcia akcji porodowej.

Lekarze przekonują ciężarne kobiety do szczepień. Kobiety, które starają się o dziecko, także powinny rozważyć tę opcję. Centers for Disease Control and Prevention (CDC) opublikowało badania, które udowadniają, że szczepionka nie ma negatywnego wpływu na przebieg ciąży, a w zaszczepionej grupie odsetek poronień nie odbiegał od występowania w ogólnej populacji.

Zobacz także: Legalna aborcja w Polsce. Posłanka zaczęła mówić o konkretach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETOiUuq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Gut
3 miesiące temu
Te zaszczepione
Gość
3 miesiące temu
Myslących logicznie zaczyna przybywać.... Już nie da sie sluchac tych bzdur co wygadują tak zwani eksperci medialni... I to są ludzie niby z dyplomami profesorskimi? Widac ci co im je przyznali to ta sama glina....
Nic Lakosta
3 miesiące temu
Musi sie zaszczepic , bo jak nie , to dzieciak po urodzeniu z problemami ma prawo ich podac do sadu .Welkome to USA
bETOiUur
Dzinga
3 miesiące temu
Jeśli któraś myśli normalnie to żadna 😁😁😁 bzdury piszecie
Ana
3 miesiące temu
Wirus grypy ma fizyczną postać korony - jest z wypustkami. Każda grypa na przestrzeni wieków a co najmniej 40 lat mogła powodować zmiany patologiczne płodów. Tak jest też teraz.Iniekcje proponowanych środków nie będą obojętne na przebieg ciąży a także zdrowie dzieci. Jak przyszła mama dostanie GRYPY to ma ją wyleżeć, sok malinowy, sosnowy, czarny bez, rutinoscorbin, Wit. C, Wit.D a potem USG kontrolne.
porażony ludz...
3 miesiące temu
Grypa to choroba wywoływana przez wirusy! Pałeczki to bakterie! Czas wrócić do podstawówki i nie pisać bzdur.
Przeciw położ...
3 miesiące temu
Bzdury ! Pałeczki grypy są groźniejsze niż wirusy koronkowe (nie żaden koronawirus)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić