o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Cios w szczepionkę od AstraZeneca. Pierwszy kraj w Europie rezygnuje

280
Podziel się

Duńskie władze ogłosiły we wtorek, że całkowicie zaprzestają stosowania szczepionki firmy AstraZeneca. To wynik pojawiających się doniesień o możliwych niepożądanych skutkach ubocznych preparatu. Dania jest pierwszym krajem w Europie, który zdecydował się na tak drastyczny krok.

Cios w szczepionkę od AstraZeneca. Pierwszy kraj w Europie rezygnuje
Dyrektor duńskiego Urzędu Zdrowia Soren Brostrom ogłosił, że kraj zaprzestaje stosowania szczepionki AstraZeneci (PAP, Philip Davali)
bErTQOth

Na początku marca Dania jako pierwsza zawiesiła szczepienia AstraZenecą. W ślad za nią poszło kilkanaście krajów europejskich. Teraz duńskie władze postanowiły całkowicie zrezygnować z preparatu opracowanego przez naukowców z Uniwersytetu Oxfordzkiego.

Kampania szczepień w Danii będzie kontynuowana bez szczepionki firmy AstraZeneca – powiedział na konferencji prasowej dyrektor duńskiego Urzędu Zdrowia Soren Brostrom.
bErTQOtj

Koniec szczepień AstraZenecą w Danii. Kraj rezygnuje ze stosowania preparatu

Na początku kwietnia Europejska Agencja Leków (EMA) przyznała, że szczepionka brytyjsko-szwedzkiego koncernu farmaceutycznego AstraZeneca może w niektórych przypadkach prowadzić do zakrzepów krwi. Pomimo zastrzeżeń, zalecono wznowienie szczepień preparatem. Zdaniem urzędników, korzyści ze stosowania szczepionki są dużo większe niż towarzyszące temu stosunkowo małe ryzyko.

Dania nie wznowiła jednak szczepień AstraZenecą. W kraju potwierdzono dwa przypadki zakrzepicy u pacjentów, którzy przyjęli preparat. Jeden z nich okazał się śmiertelny. Szczepionkę firmy AstraZeneca otrzymało w Danii 140 tys. obywateli.

bErTQOtp

Odrzucają AstraZenecę. Kampania szczepień w Danii będzie kontynuowana

Od czasu zawieszenia jej stosowania, kraj kontynuuje szczepienia na koronawirusa przy użyciu preparatów Pfizera oraz Moderny. Choć odrzucenie szczepionki brytyjsko-szwedzkiego koncernu farmaceutycznego spowolni proces szczepień w Danii, lokalny urząd ds. zdrowia zapewnia, że szeroka dostępność innych preparatów oznacza, że kraj poradzi sobie bez niej.

W liczącej 5,8 mln mieszkańców Danii, do tej pory w pełni zaszczepiono około 8 proc. społeczeństwa. 17 proc. obywateli otrzymało co najmniej jedną dawkę preparatu na COVID-19.

bErTQOtq

Obejrzyj także: Niemcy mają pomysł na szczepionkę AstraZeneca. "Eksperyment medyczny"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErTQOtK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(280)
Mike UK
4 miesiące temu
Brytyjczycy zaszczepili ponad 20mln ludzi i jakoś ta szczepionka nikomu nie zaszkodziła. Ale głupi motłoch chętnie weźmie szczepionkę od Billa...
Ilona Bonn
4 miesiące temu
Dla głupich ludzi zostaną szczepionki resortowe tak zwane testy ...
Mikrobiolog2
4 miesiące temu
Najlepiej niech zastosują szczepionki Billa oddadzą pieniądze i będzie spokój....
bErTQOtL
poskarżę mami...
4 miesiące temu
"Cios w szczepionkę" - Tylko nie w szczepionkę.
d_f
4 miesiące temu
Spoko. U nas się spożytkuje niewykorzystane szczepionki z Danii. Rząd zaleca.
Janek
4 miesiące temu
PSZYNAJMNIEJ JEDEN KRAJ KTURY NIEBOI SIĘ SIELANKI UNIJNEJ I POKAZAŁ ŻE ZALERZY MU NA ZDROWIU OBYWATELI BBRAWO
Andrzej
4 miesiące temu
Może mi ktoś odpowie czy chory na porażenie czterokończynowe i arytmia serca może się szczepić czy nie .
To Ja
4 miesiące temu
Nareszcie kraj, który wyraża troskę o swoich ludzi. Niestety w Polsce jest wręcz odwrotnie!!!!
Anna pawlo.
4 miesiące temu
Nie wiedzialam ze ta szczepionka Astra Zeneka to jest szkodliwa jestem po pierwszym szczepieniu prosze udzielic mi porady co zrobic dalej jak to czytam to nie zaszczepie sie drugi raz.
Asika
4 miesiące temu
W Holandii AstraZeneca tez juz zakazana :)
czytam
4 miesiące temu
i oczom nie wierzę, co powiedzieć tej osobie co ma 45 lat, rodzina,kościołowa, która z zajętymi płucami czeka na respirator w karetce, pewnie powinna podziękować za dar covida.
AAAA
4 miesiące temu
Nie przejmujcie się u Nas za to będzie na wyciągniecie ręki nawet będziecie mogli się szczepic dwiema naraz w ramach bonusu!!!
Odi profanum ...
4 miesiące temu
nic nie roumiem
bErTQOtD
Odi profanum ...
4 miesiące temu
Jeśli tak Was przeraża szczepienie to rozumiem, że od jutra przestajecie korzystać z samochodów, motocykli, rowerów, samolotów, tramwajów, autobusów. Korzystanie z nich tez powoduje "skutki uboczne" Nikt Was nie zmusza do szczepień, nie chcesz to się nie szczep. Pomyśl jednak czasem, że sam możesz roznosić wirusa i zakażać innych.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić