"Cmentarz na Marsie". NASA pokazała upiorne zdjęcia

154

Łazik Perseverance przesłał na Ziemię nowe, zapadające w pamięć zdjęcia Czerwonej Planety. Na upiornych fotografiach z Marsa widać dziwne, rozrzucone blisko siebie skały, które internauci porównują do... cmentarza.

"Cmentarz na Marsie". NASA pokazała upiorne zdjęcia
NASA pokazała nowe zdjęcia z Marsa (NASA, Twitter)

NASA opublikowało nowe zdjęcia wykonane na Marsie przez łazika Perseverance, w ramach dążenia agencji kosmicznej do poszerzenia wiedzy o Czerwonej Planecie. Obrazy przedstawiają ogromne ilości samotnych skał, które prezentują się dość nietypowo i... mrocznie.

Cmentarz na Marsie?

Skały są rozrzucone blisko siebie, a ich ilość i zróżnicowana wielkość dodaje scenerii intrygującej atmosfery. Zdjęcia wywołały gorącą dyskusję w mediach społecznościowych. Użytkownicy Twittera uważają, że przypomina to upiorny cmentarz.

Zdjęcia Marsa przywodzą na myśl częściowo zakopane szkielety. Powierzchnia została zdarta przez wiatr i odsłoniła znajdujące się pod nią skaliste warstwy. To naprawdę wygląda jak planeta cmentarna - napisał pod zdjęciami jeden z użytkowników Twittera.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Perseverance przebywa na Marsie od kilku miesięcy. Łazik kontynuuje swoją misję polegającą na zbieraniu próbek, czego głównym celem jest zrozumienie, czy na Marsie mogło kiedykolwiek występować życie.

Zobacz także: Woda w kosmosie. Nowe informacje napływają z Marsa
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić