o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

"Co by było, gdyby nie Radio Maryja". Odpowiedź Czarnka jest krótka

284
Podziel się

Szkoła Tadeusza Rydzyka zmieniła nazwę - teraz to Akademia Kultury Społecznej i Medialnej. O zmianie poinformował minister edukacji Przemysław Czarnek, który w sobotę pojawił się na inauguracji roku akademickiego na tej uczelni. Jej studentom powiedział, że "nie mogli lepiej wybrać".

"Co by było, gdyby nie Radio Maryja". Odpowiedź Czarnka jest krótka
Na inauguracji roku akademickiego na uczelni Tadeusza Rydzyka pojawił się minister edukacji Przemysław Czarnek (PAP, Tytus Żmijewski)
bESLMOuZ

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu została założona przez o.Tadeusz Rydzyka 20 lat temu. W sobotę odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego, na której pojawił się minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Podczas swojego przemówienia ogłosił, że placówka zmienia nazwę.

Szkoła Tadeusza Rydzyka z nową nazwą

Od teraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej jest Akademią Kultury Społecznej i Medialnej. - Podczas jednego z pobytów w Toruniu, gdy zostałem ministrem edukacji i nauki, padło takie zdanie: a co to jest wyższa szkoła, przy takiej pracy, jaką się tutaj wykonuje - stwierdził Czarnek. Słowa ministra przyjęto oklaskami.

bESLMOvb
20 lat Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej to jest ciągła walka o prawdę. Ojciec dyrektor zadaje często pytanie: co by było, gdy nie było Radia Maryja, gdy nie było TV Trwam, gdy nie było Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej? Odpowiedź jest prosta: gdyby nie było tego ciągłego poszukiwania prawdy, tutaj w Toruniu, to walec laicyzacji, który widzimy, jakie wyrządził szkody w Europie zachodniej, przejechałby także przez Polskę - powiedział minister Czarnek podczas uroczystej inauguracji.

Uczelnia kształci na takich kierunkach, jak m.in. dziennikarstwo, politologia, pielęgniarstwo, informatyka. W ostatnim czasie zaczęła lepiej wypadać w rankingach. Zajęła 27. miejsce w zestawieniu 43 uczelni niepublicznych edukacyjnego magazynu "Perspektywy".

bESLMOvh

Wykład inauguracyjny wygłosił prof. Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wręczono także nagrodę dla najlepszego absolwenta, a na zakończenie uroczystości odbyła się msza święta.

Zobacz także: Zwołali kongres, nie mieli masek. Posłanka tłumaczy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESLMOvC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(284)
Lucyna
4 tyg. temu
Rydzyk skubie Polskę z kasy jak nasz pis! Przestać uznawać pseudo umowę zwaną konkordatem. Sekularyzacja (dla wielebnej trzody: wywłaszczenie kk z dóbr doczesnych). Niech czarna armia na czele z purpurowymi generałami zacznie spełniać swoją powinność czyli być sługami a nie tzw. pasterzami owczarni. Próbuje im to wyłumaczyć ich baca zwany Franciszkiem. Bez powodzenia. Prędzej przejdą na prawosławie pod opiekę cara Putina niż zgodzą się zrezygnować z apanaży. Dla nich UE to koniec. Dlatego doprowadzą do wyjścia Polski z dobrobytu. Chrześcijaństwo zostało nam narzucone przez inne państwa które teraz nazywają się Unią Europejską i pozbywają się Watykańskiego okupanta. Polska przyjęła chrześcijaństwo, bo grożono jej wojną. Na soborze w Konstancji podrzegano do zabijania i represjonowania i przemocy wobec Polaków i ludzi polskiego pochodzenia w całej Europie i dlatego Zawisza Czarny zrobił papieżowi wjazd na chatę! Odkąd Polska przyjęła chrzest to jest skubana z kasy. Zdelegalizować religie (zwłaszcza patriarchalne np islam, judaizm, chrześcijaństwo) i skonfiskować majątki kapłaństwu i przeznaczyć te pieniądze na : służbę zdrowia, kwalifikacje zawodowe obywateli, na edukację (a nie ciemnogrodowanie Czarnka), na remonty dróg, na pomoc dla niepełnosprawnych itd! Kościół daje nam same zakazy, nakazy i rozkazy, za bardzo miesza się w politykę i politycy wszystko muszą robić pod dyktando kościoła, który manipuluje narodem i skubie Polskę z kasy. Unia Europejska stawia nam pewne wymagania ale daje nam kasę i dba o dziedzictwo narodowe Polski i tożsamość naszego narodu, przykład remont zabytkowego osiedla księżymłyn w Łodzi, osiedle z czasów gdy Łódź była miastem tekstylnym!
uniceff
miesiąc temu
Gdyby nie było Radia Maryja i Telewizji trwam to uwierzyłbym w cuda:-)
Kedaw
miesiąc temu
Czarnek chłopie gdyby radio takiego Bucefała z Torunia nie istniało to starzy ludzie nie umierali by z głodu bo ściąga z nich ostatni grosz a państwo z tobą na czele okrada podatników na wylęgarnie zła w twierdzy Czyli gdyby taka tuba propagandy pisokatolikow nie istniała to byłby tańszy chleb !
bESLMOvD
derda
miesiąc temu
Szkoła moherowa jeszcze trwa ale już niedługo będzie musiała zmienić swój profil - bo ludzie masowo przestali już chodzić do kościoła, masowo wzdrygają się na myśl że mogliby dać choć złotówkę.
Sylwia
miesiąc temu
Nikt z mojej wnuczki nie zrobi zakonnicy.
dobre
miesiąc temu
Walec laicyzaji właśnie dzięki PIS i tv trwam mamy, bo ludziom uszami wychodzi przymuszanie.
Aga
miesiąc temu
I prawidłowo Panie bo jesteśmy państwem świeckim przypominam
LLLLLL
miesiąc temu
Może to jest Czarnka ojciec.
Co do wuja
miesiąc temu
Nie wiem kto chce tam studiować... chyba tylko przytępe żołnierzyki reżimowe...
ha ha
miesiąc temu
ale mamy mundrych ministrantuf!
Teraz
miesiąc temu
studia tam powinna podjąć córka ziemikiewicza
zak.opcja nie...
miesiąc temu
Coś mu się pokręciło. To kościół narobił największego spustoszenia w europie, co bardzo widać w katolickiej Irlandii.
Winicjusz(5)
miesiąc temu
Na uczelni ojca Rydzyka studiuje kwiat młodzieży katolickiej, bo wiedzą, że po takich studiach będą rozrywani przez spółki państwowe i administrację, a nawet jak zabraknie profesjonalnych umiejętności, to osobista rekomendacja ojca dyrektora zupełnie wystarczy.
bESLMOvv
Meander
miesiąc temu
Bezdomny Stanisław jezdziłby maybachem i zył
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić