Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 
aktualizacja 

Co się dzieje? Kolejne szokujące ujęcia z Poznania. Zapytaliśmy policję

659

Coraz głośniej mówi się o problemie uzależnienia od fentanylu w Polsce. Tymczasem w sieci pojawiło się kolejne szokujące nagranie. Internauci sugerują, że widoczny na nim mężczyzna był pod wpływem groźnego narkotyku zombie. Zwróciliśmy się do tamtejszej policji z prośbą o wyjaśnienia.

Co się dzieje? Kolejne szokujące ujęcia z Poznania. Zapytaliśmy policję
Internauci sugerują, że mężczyzna mógł zażywać fentanyl. (Poznan moments, X)

Fentanyl jest najsilniejszym dostępnym lekiem przeciwbólowym. Jest sto razy silniejszy od morfiny. Przeznaczony jest dla osób zmagających się z silnym bólem, pacjentów onkologicznych i paliatywnych.

Szczególnie złą sławą cieszy się w USA, gdzie wykorzystywany jest jako narkotyk. Według szacunków zmarło już tam nawet 200 tysięcy osób. Lekarze przekonują, że po jego zażyciu "zapomina się oddychać", do śmierci może dojść nawet w 5 minut. Eksperci przyznają, że po przedawkowaniu ludzie mogą wyglądać jak "zombie".

Po przeprowadzeniu badań toksykologicznych wiadomo, że w listopadzie 2023 zmarła 19-latka, która przedawkowała fentanyl. Znaleziono ją w jednym z mieszkań.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Cezary Pazura obawia się sztucznej inteligencji? "Każdy gatunek musi od czegoś zginąć"

Ostatnio w sieci pojawił się film z dwoma mężczyznami z Poznania. Jeden z nich leży na ziemi przytulony do chodnika, drugi słania się na ugiętych nogach. Sprawiają wrażenie otępiałych. Od razu pojawiły się podejrzenia, że mogli zażywać fentanyl. Lekarze i policja jednoznacznie nie potwierdzają, że faktycznie mogli mieć kontakt z tym lekiem.

Fentantyl w Poznaniu? Zapytaliśmy policję o nagranie

Tymczasem w sieci pojawiło się kolejne nagranie. Według profilu "Poznań moment" wszystko dzieje się w stolicy Wielkopolski w dzielnicy Rataje. Według autorów, z nagranym mężczyzną nie było żadnego kontaktu. - Ugięte nogi, lekko pochylona postawa ciała i próba przejścia kilku metrów do przodu i do tyłu - tak wygląda ośmiosekundowy filmik, którego jednak nie publikujemy, gdyż twarz mężczyzny jest dokładnie widoczna.

Z relacji internautów wynikało, że kolega nagranego mężczyzny leżał nago obok przedszkola. Obaj mieli zostać zatrzymani przez policję. Od razu pojawiły się również sugestie dotyczące zażywania fentanylu. Ponieważ to kolejne takie wideo, a sytuacja niepokoi, postanowiliśmy sprawdzić całą sytuację u źródła. Okazuje się, że policja nie dostała zgłoszenia.

Nie mieliśmy takiej interwencji. Ciężko stwierdzić bez pobrania krwi, pod wpływem jakiej substancji mógł znajdować się ten człowiek i to mówią nawet sami toksykolodzy. Sprawą fentanylu zajmujemy się jednak intensywnie. Być może niedługo uda się przekazać pierwsze ustalenia - mówi o2.pl Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić