aktualizacja 

Co się stanie po wygranej Putina? Czarny scenariusz coraz bliżej

Władimir Putin już za kilkadziesiąt godzin zostanie ponownie ogłoszony prezydentem Federacji Rosyjskiej i przez kolejne lata będzie mógł w kraju robić to, na co tylko ma ochotę. Wydaje się, że 71-letni dyktator na dobre scementuje władzę w Rosji i będzie rządził krajem aż do śmierci. Co jeszcze czeka jego rodaków?

Co się stanie po wygranej Putina? Czarny scenariusz coraz bliżej
Co się stanie po wygranej Władimira Putina? Rosjanie tego jeszcze nie wiedzą (GETTY, Contributor)

Władimir Putin rządzi Rosją od 1999 roku, gdy dość niespodziewanie władzę przekazał mu Borys Jelcyn. Od tego czasu jest prezydentem kraju. A gdy był przez krótki okres premierem, władza i tak koncentrowała się wokół niego. Dziś nikt nie ma wątpliwości, że trzydniowe wybory wygra w cuglach, a wszyscy zastanawiają się, ile głosów zdobędzie.

Zdaniem Antona Heraszczenki, ukraińskiego analityka stosunków międzynarodowych, speca od Rosji i byłego doradcy ministra spraw wewnętrznych w Kijowie, Rosję czeka czarny scenariusz po wygranej Władimira Putina. Ten będzie mógł scementować swoją władzę i zapewne aż do śmierci będzie kierował krajem. Zmieni się też jego rola.

Demokracja? O tej Rosjanie będą mogli tylko pomarzyć. Tak samo, jak obecnie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zaczaili się na Rosjan w zaroślach. Amerykański sprzęt w akcji

Triumf Władimira Putina da mu mandat, by zmieniać dalej Rosję zgodnie ze swoim pomysłem i wykorzystać do tego w zasadzie nieograniczoną władzę. A nie od dziś wiadomo, że dyktator z Kremla zapatrzony jest w Związek Radziecki i marzy, by odbudować jego potęgę. Zacznie od własnego kraju i polityki wewnętrznej.

Anton Heraszczenko uważa, że trwają najprawdopodobniej ostatnie wybory Władimira Putina. Po nich dyktator przedłuży swoje panowanie i będzie domagał się władzy dożywotniej w Rosji. Kto stawi mu opór? Nikt nie ma takiej mocy, więc kolejne wybory prezydenckie zostaną zapewne odwołane. Albo znów będą farsą, jak obecnie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Triumf Putina w wyborach. Co stanie się z Rosją?

Nie można wykluczyć ogłoszenia szczególnego statusu Władimira Putina jako "przywódcy narodu" - uważa specjalista i analityk sytuacji w Rosji.

Działalność polityczna i opozycyjna w Rosji będzie marginalizowana i ograniczana, bo Putin polega na strachu i posłuszeństwie ludzi. Wszelkie próby oporu będą surowo tłumione, a aparat opresji już teraz jest rozbudowywany. Służby specjalne zyskają nowe możliwości kontroli i infiltracji społeczeństwa, a weterani wojenni idealnie sprawdzą się w ich szeregach.

Wolne media i internet? Zapomnijcie. Kontrola, cenzura i agresywna polityka wewnętrzna kraju. Do tego branka do wojska - bo kraj Putina nie zamierza rezygnować z agresji wobec sąsiadów - i surowe więzienia za wszelkie przejawy oporu. Do tego kolonie karne, obozy i gułagi, właśnie rodem z ZSRR. Rosja znów będzie krajem zamkniętym.

Pomysły na ożywienie gułagów są już omawiane w telewizji i trwa wybór lokalizacji nowych obozów - napisał Anton Heraszczenko.

Do tego czeka Rosjan rozbudowa kultu Władimira Putina, także na wzór sowiecki. Przywódca będzie wszędzie z szarym obywatelem: portrety na ulicach i budynkach, studiowanie jego przemówień w szkołach i na uniwersytetach, obowiązkowe cytaty w prasie. Nowa i "lepsza" Rosja, czyli najczarniejszy możliwy scenariusz.

Głosowanie w Rosji trwa od piątku, odbywa się także na terenach okupowanych. Kandydatów jest czterech. Ale wiadomo od dawna, że to głosowanie ma wygrać Władimir Putin i że jego ludzie zrobią wszystko, by tak się stało. Ma wygrać z miażdżącą przewagą. Wybory w Rosji potrwają w dniach 15-17 marca.

Autor: KGŁ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić