o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Co z wakacjami 2020? Bon turystyczny 1000 plus. Znamy kolejne szczegóły programu

27
Podziel się

Bon turystyczny to jeden z najnowszych programów polskiego rządu, który w zamyśle ma pomóc wyjść z kryzysu branży turystycznej. 1000 złotych do przeznaczenia na wakacje mają dostać osoby zatrudnione o pracę, zarabiające maksymalnie 5200 brutto. Minister Jadwiga Emilewicz ujawniła kolejne szczegóły tego programu.

Na co będzie można wydać bon turystyczny?
Na co będzie można wydać bon turystyczny? (Materiały prasowe)
bDJjwKFx

Bon turystyczny "1000 plus" to program mający na celu wsparcie branży turystycznej. Najprawdopodobniej większość Polaków w tym roku zdecyduje się na wczasy krajowe. Będzie to uwarunkowane przede wszystkim obawą przed podróżą za granicę oraz częściowymi ograniczeniami w poruszaniu się pomiędzy państwami.

Wsparcie finansowe na wakacje będzie skierowane jedynie do osób, które są zatrudnione na umowie o pracę. Dodatkowo, ich wynagrodzenie widoczne na umowie nie może przekraczać przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w kraju. Oznacza to, że z bonu turystycznego skorzystają te osoby, które zarabiają maksymalnie 5200 złotych brutto.

bDJjwKFz

Bon turystyczny 1000 plus. Nowe szczegóły

Jak długo będzie ważny bon turystyczny? Do tego tematu odniosła się minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, która była gościem programu "Studio Biznes". Wspomniała, że bon ma być ważny przez dwa lata i nie musi być rozwiązaniem wykorzystywanym jedynie w czasie pandemii koronawirusa.

Bon ma być rozwiązaniem stałym, wprowadzonym na stałe, ma jednocześnie promować etatową formę zatrudnienia – taki był wniosek strony społecznej podczas konsultacji – mówiła Emilewicz.

bDJjwKFF

Na co można wydać bon w wysokości 1000 złotych? Wszystkie działania prowadzące do uruchomienia tego programu będą dążyły do tego, aby przyznane środki trafiły tylko i wyłącznie do branży turystycznej. Będą one trafiać na specjalną kartę bądź aplikację z jasnym wskazaniem, w jakich terminalach mogą zostać wykorzystane. W rządzie trwają intensywne prace oraz konsultacje umożliwiające uruchomienie programu jeszcze przed zbliżającymi się wczasami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDJjwKGa
KOMENTARZE
(27)
Mati
10 miesięcy temu
Patologi którym się nie chciało pracować można też dać bon... Ale do pracy ... Zabrać wszystko darmozjadom bez pracy !! Niech się rusza do roboty jak uczciwi ludzie
Niesprawied
10 miesięcy temu
Komuna wraca w calej okazalosci. Czekamy z utęsknieniem na bony zywnosciowe. Wielu mlodych nie pamieta jak fajnie kiedy wszystko jest na kartki kiedy politycy i glowny sekretarz decyduja co lud ma robic lubic i mowic. Brawo pis jestescie naprawde zawodowcami. Korea polnocna powinna brac od was korepetycje. Czekamy na kolejne swietne pomysly. Polacy to masochisci. Stylizujemy sie na meczennikow i to nam pasuje. Nie rozumiem jak taki mlody i fajny narod oddaje sie we wladanie starego tetryka i innych zakompleksionych dziadow. Ale to wina Donalda i mlodych bo jak sie na nich patrzy to szczerze przyszlosci nie widze.
Hmmm
10 miesięcy temu
Czy będzie też jakiś bon wakacyjny dla przedsiębiorców?
bDJjwKGb
polka
10 miesięcy temu
A nie jak było kiedyś 500+ na 1 dziecko,a jak się później oburzono to przyznali na kolejne dzieci.Ja dzieci nie mam-więc przynajmniej urlop mogłabym mieć porządny po obecnej sytuacji,która nie wiadomo jak długo potrwa.
Kosmopolita
10 miesięcy temu
Idea progu zarobków tego bonu to czysta zachęta dla zaradniejszych,żeby odpocząć poza granicami. Polski rząd znowu podwójnie karze za bycie pracowitym i zdolnym - płacisz większe podatki, to o bonie na wakacje możesz zapomnieć.
Najnowsze komentarze (27)
Pomyśl
9 miesięcy temu
W Wenezueli obywatele też dostawali takie bony.
borys
9 miesięcy temu
Pewnie góra papierów, ograniczone możliwości wykorzystania i jak zwykle gra nie warta świeczki. Mi wystarczy żeby otworzyli granice, za swoje polece enterem do Turcji bo w PL ceny są z kosmosu a jakość żadna
Mgr filolog
10 miesięcy temu
Ten bon jest bez sensu. Jadę do małej chatki. Gospodyni nie ma terminala. Gdyby choć można było nim płacić za jedzenie albo bilety PkP.A tak - na nic mi się nie przyda:(
ostry
10 miesięcy temu
Ale ten PIS "GŁUPI" ,zamiast kraść jak PO,PSL,SLD za dawnych czasów to rozdają Polakom "piniądze" .Teraz mnie hejtujcie -czekam POpołudniu do roboty.
prawda
10 miesięcy temu
Nad morzem będzie zamknięta plaża, amfiteatry, dyskoteki, przymknięte restauracje. Trzeba czymś ludzi zachęcić bo zostaje tylko park.
hej,,,,
10 miesięcy temu
bon turystyczny powinien dostac każdy kto ma mniej nż 3000zł , bo dzieci maja 500+ ,nie ważne czy pracuje czy senior to wtedy napedzi turystyke bo 8 milionów seniorów wypełnia hotele i pensjonaty wiosna i jesienia a tak to by stało puste
Kazimierz
10 miesięcy temu
Super... brawo. Jedyne co umie ten rzond to rozdawać kasę i brać kredyty. Żenada !
Danny 34
10 miesięcy temu
Wstydzę się, że jestem Polakiem jak na to wszystko patrzę.
bDJjwKFT
xxx
10 miesięcy temu
Bon turystyczny ludzie są bez pracy a oni rozdają bony i znów kupują wyborców a kowalski będzie spłacał te bony
Wawa
10 miesięcy temu
Ludzie pracują na śmieciówkach i są bezrobotni przez nieudolność państwa. Dlaczego znowu oni mają być poszkodowani?
Dyskryminacja
10 miesięcy temu
Raczej wszyscy są poszkodowani przez pandemię? Dlaczego ma dostać tylko ta grupa?
jqhw2y
10 miesięcy temu
Duży szum i nic konkretnego. Pracodawców bardziej interesuje jakie zasady będą obowiązywać przy jego wydawaniu, otóż: na jakich zasadach będzie obowiązywać weryfikacja wynagrodzenia brutto 5.200 zł. Pracownicy równie pracują, również mają inne umowy poza tą zasadniczą umową o pracę. Będą oświadczać o zarobkach? Będzie na zasadzie zaświadczenia? Jakiego? Jeśli pracownik nie powie prawdy swojemu pracodawcy, to co wówczas? Kto będzie oddawał tą część od państwa? Dużo pytań a nie ma konkretów. Pracownicy gdy się dowiedzieli o takich planach rządowych już przychodzili i pytali kiedy będą przydziały. Druga strona medalu, pracodawcy będą musieli ponosić również koszt tych bonów. Kogo będzie na to stać?
Chełm
10 miesięcy temu
Dużo mówią a nie ma tych bonów. My bezrobotni też tego chcemy.
Kosmopolita
10 miesięcy temu
Idea progu zarobków tego bonu to czysta zachęta dla zaradniejszych,żeby odpocząć poza granicami. Polski rząd znowu podwójnie karze za bycie pracowitym i zdolnym - płacisz większe podatki, to o bonie na wakacje możesz zapomnieć.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić