Kosma Szczepaniak| 

Co z wakacjami 2020? Bon turystyczny 1000 plus. Znamy kolejne szczegóły programu

58

Bon turystyczny to jeden z najnowszych programów polskiego rządu, który w zamyśle ma pomóc wyjść z kryzysu branży turystycznej. 1000 złotych do przeznaczenia na wakacje mają dostać osoby zatrudnione o pracę, zarabiające maksymalnie 5200 brutto. Minister Jadwiga Emilewicz ujawniła kolejne szczegóły tego programu.

Na co będzie można wydać bon turystyczny?
Na co będzie można wydać bon turystyczny? (Materiały prasowe)

Bon turystyczny "1000 plus" to program mający na celu wsparcie branży turystycznej. Najprawdopodobniej większość Polaków w tym roku zdecyduje się na wczasy krajowe. Będzie to uwarunkowane przede wszystkim obawą przed podróżą za granicę oraz częściowymi ograniczeniami w poruszaniu się pomiędzy państwami.

Wsparcie finansowe na wakacje będzie skierowane jedynie do osób, które są zatrudnione na umowie o pracę. Dodatkowo, ich wynagrodzenie widoczne na umowie nie może przekraczać przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w kraju. Oznacza to, że z bonu turystycznego skorzystają te osoby, które zarabiają maksymalnie 5200 złotych brutto.

Bon turystyczny 1000 plus. Nowe szczegóły

Jak długo będzie ważny bon turystyczny? Do tego tematu odniosła się minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, która była gościem programu "Studio Biznes". Wspomniała, że bon ma być ważny przez dwa lata i nie musi być rozwiązaniem wykorzystywanym jedynie w czasie pandemii koronawirusa.

Bon ma być rozwiązaniem stałym, wprowadzonym na stałe, ma jednocześnie promować etatową formę zatrudnienia – taki był wniosek strony społecznej podczas konsultacji – mówiła Emilewicz.

Na co można wydać bon w wysokości 1000 złotych? Wszystkie działania prowadzące do uruchomienia tego programu będą dążyły do tego, aby przyznane środki trafiły tylko i wyłącznie do branży turystycznej. Będą one trafiać na specjalną kartę bądź aplikację z jasnym wskazaniem, w jakich terminalach mogą zostać wykorzystane. W rządzie trwają intensywne prace oraz konsultacje umożliwiające uruchomienie programu jeszcze przed zbliżającymi się wczasami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić