o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Co z wakacjami 2020? Są nowe szczegóły bonu turystycznego 1000 plus

66
Podziel się

Program "1000 plus" zapewniający Polakom bon turystyczny na nadchodzące wakacje zaczyna nabierać coraz wyraźniejszych kształtów. Wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy podał kolejne szczegóły dotyczące dofinansowań rządu do wakacji Polaków.

Co z wakacjami 2020? Są nowe szczegóły bonu turystycznego 1000 plus
(Materiały prasowe)
bDJHERRx

Bon turystyczny "1000 plus" to program mający na celu wsparcie branży turystycznej. Najprawdopodobniej większość Polaków w tym roku zdecyduje się na wczasy krajowe. Będzie to uwarunkowane przede wszystkim obawą przed podróżą za granicę oraz częściowymi ograniczeniami w poruszaniu się pomiędzy państwami.

Wsparcie finansowe na wakacje będzie skierowane jedynie do osób, które są zatrudnione na umowie o pracę. Dodatkowo, ich wynagrodzenie widoczne na umowie nie może przekraczać przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w kraju. Oznacza to, że z bonu turystycznego skorzystają te osoby, które zarabiają maksymalnie 5200 złotych brutto.

Ma być to bon dla osób mniej lub średnio zarabiających. Musieliśmy dokonać jakiegoś wyboru, to jest kompromis - komentował Andrzej Gut-Mostowy.

bDJHERRz

Bon turystyczny 1000 plus. Nowe szczegóły

Wiceminister rozwoju przekazał nowe szczegóły dotyczące programu "1000 plus". Pieniądze przeznaczone na ten program nie będą wypłacane bezpośrednio na konto pracownika, któremu przysługuje wsparcie. Będą one realizowane w formie kart przedpłaconych (prepaid), którymi będzie można zapłacić w biurze podróży lub bezpośrednio w obiekcie noclegowym (jeżeli posiada terminal płatniczy).

Chcemy ukierunkować przeznaczenie tego bonu na wydatki turystyczne konsumpcyjne - czyli branża noclegowa lub wszystkie powiązane z turystyką usługi takie jak biura podróży, usługi przewodnickie. Dlatego biura będą mogły przygotowywać różnego rodzaju pakiety - wyjaśnił wiceminister na łamach gazeta.pl.

bDJHERRF

Wielu Polaków skorzysta. Według szacunków, ze wsparcia będzie mogło skorzystać 7 milionów Polaków, a więc 60 proc. wszystkich pracujących. Koszt programu ma wynieść około 7 miliardów złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDJHERRG
bDJHERSa
KOMENTARZE
(66)
jarek
10 miesięcy temu
populizm i socjalizm
dgl
10 miesięcy temu
Tak prawdę mówiąc wolę zeby PiS rozdawało niż PO nas okradało.!!!!
klkl
10 miesięcy temu
kraj w totalnej ruinie a oni kase rozdaja !!!!
bDJHERSb
Grześ
10 miesięcy temu
I tylko patrzeć jak wystrzelą w górę ceny noclegów.
kajko
10 miesięcy temu
dobry pomysł,wzmocni gospodarke, Platforma gdyby rzadziła by ta kase oddała zachodnim korporacją i mówiła ze nie ma kasy w budzecie
Najnowsze komentarze (66)
Aleksander
10 miesięcy temu
Emeryt to nie człowiek i jemu bon turystyczny nie przysługuje?. Dlaczego!. Pracował ok. 40 lat i jego odpoczynek jest 1,5 m pod ziemią?. Gratuluję pomysłodawcom i decydentom takiego trafnego i społecznie sprawiedliwego "podziału".
Jala
10 miesięcy temu
To bardzo zły pomysł i to już nie pierwszy. Szkoda gadać.
Lidia
10 miesięcy temu
Pisowskie kupowanie glosow. Niece zadbaja godne emerytury.
kajko
10 miesięcy temu
dobry pomysł,wzmocni gospodarke, Platforma gdyby rzadziła by ta kase oddała zachodnim korporacją i mówiła ze nie ma kasy w budzecie
Robi
10 miesięcy temu
A co z tymi co mają swoją działalność jedno osobowa
Zwykły
10 miesięcy temu
To trochę dyskryminacjac osób, które świadczą usługo turystyczne a nie posiadają terminali. Po drugie, ciekawe ile zdrożeją wakacje bo jak rząd da to cza łupić ludzi i odrabiać straty. Po trzecie widać do czego to zmierza - do pełnej cyfryzacji i inwigilacji ludności teraz będą o nas wiedzieć więcej....
gość
10 miesięcy temu
tylo że tak, jak wprowadzili 500+ szybko zorientowali się sprzedawcy i od razu ceny 30% w górę, jak wprowadzą 1000+ ceny powiedzmy pokoi to już nie 100zł a 150 200, tak przykładowo. Powinni zrobić porządek z tym narzucaniem cen z kosmosu, bo co z tego że dają jak korzysta zawsze ostatnie ogniowo.
Test
10 miesięcy temu
Dajcie ludziom testy za te pieniądze!!!!
bDJHERRT
Masakra....
10 miesięcy temu
Serio, mam tego dosyc. Pierwszy raz zaczynam poważnie rozważać emigrację. Dlaczego wiecznie mam się dokładac do wszelakich "plusów"?! Tylko dlatego, że chciało mi się uczyć i pracować? Mogę wesprzeć naprawdę potrzebujących- chorych, głodujących, niepełnosprawnych- to wszystko rozumiem.. ALE od kiedy wyjazd jest podstawową potrzebą człowieka?!
Brak słów
10 miesięcy temu
po prostu az szkoda komentowac....
stary
10 miesięcy temu
a promocja Łamacza Konstytucji 2 miliardy?????????????
Taa
10 miesięcy temu
Czyli jak mniejszy osrodek wczasowy nad morzem nie ma terminala, to nie skorzystasz. Bzdura.
ewka
10 miesięcy temu
Polecam naprawde super stronkę z filmami i serialami nowe filmy i nowe seriale zapraszam https://ô.cc/Filmyyy.Online
Szok
10 miesięcy temu
Tylko ci co mają terminal.... czyli nie pojadę, bo zawsze jeździłam do starej góralki co ma chatkę przy hali z owcami... kobiecina nie ma terminala i ja nie mogę jej wybrać na wczasy,bo muszę wybrać drogi obiekt z terminalem. Jawna inwigilacja. Mam prawo jechać dokąd chce i za ile chce. Za ten durny bon podziękuję.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić