o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Co z wakacjami 2020? Są nowe szczegóły bonu turystycznego 1000 plus

66
Podziel się

Program "1000 plus" zapewniający Polakom bon turystyczny na nadchodzące wakacje zaczyna nabierać coraz wyraźniejszych kształtów. Wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy podał kolejne szczegóły dotyczące dofinansowań rządu do wakacji Polaków.

Co z wakacjami 2020? Są nowe szczegóły bonu turystycznego 1000 plus
(Materiały prasowe)
bECubirp

Bon turystyczny "1000 plus" to program mający na celu wsparcie branży turystycznej. Najprawdopodobniej większość Polaków w tym roku zdecyduje się na wczasy krajowe. Będzie to uwarunkowane przede wszystkim obawą przed podróżą za granicę oraz częściowymi ograniczeniami w poruszaniu się pomiędzy państwami.

Wsparcie finansowe na wakacje będzie skierowane jedynie do osób, które są zatrudnione na umowie o pracę. Dodatkowo, ich wynagrodzenie widoczne na umowie nie może przekraczać przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w kraju. Oznacza to, że z bonu turystycznego skorzystają te osoby, które zarabiają maksymalnie 5200 złotych brutto.

Ma być to bon dla osób mniej lub średnio zarabiających. Musieliśmy dokonać jakiegoś wyboru, to jest kompromis - komentował Andrzej Gut-Mostowy.

bECubirr

Bon turystyczny 1000 plus. Nowe szczegóły

Wiceminister rozwoju przekazał nowe szczegóły dotyczące programu "1000 plus". Pieniądze przeznaczone na ten program nie będą wypłacane bezpośrednio na konto pracownika, któremu przysługuje wsparcie. Będą one realizowane w formie kart przedpłaconych (prepaid), którymi będzie można zapłacić w biurze podróży lub bezpośrednio w obiekcie noclegowym (jeżeli posiada terminal płatniczy).

Chcemy ukierunkować przeznaczenie tego bonu na wydatki turystyczne konsumpcyjne - czyli branża noclegowa lub wszystkie powiązane z turystyką usługi takie jak biura podróży, usługi przewodnickie. Dlatego biura będą mogły przygotowywać różnego rodzaju pakiety - wyjaśnił wiceminister na łamach gazeta.pl.

bECubirx

Wielu Polaków skorzysta. Według szacunków, ze wsparcia będzie mogło skorzystać 7 milionów Polaków, a więc 60 proc. wszystkich pracujących. Koszt programu ma wynieść około 7 miliardów złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bECubirS
KOMENTARZE
(66)
Aleksander
rok temu
Emeryt to nie człowiek i jemu bon turystyczny nie przysługuje?. Dlaczego!. Pracował ok. 40 lat i jego odpoczynek jest 1,5 m pod ziemią?. Gratuluję pomysłodawcom i decydentom takiego trafnego i społecznie sprawiedliwego "podziału".
Jala
rok temu
To bardzo zły pomysł i to już nie pierwszy. Szkoda gadać.
Lidia
rok temu
Pisowskie kupowanie glosow. Niece zadbaja godne emerytury.
bECubirT
kajko
rok temu
dobry pomysł,wzmocni gospodarke, Platforma gdyby rzadziła by ta kase oddała zachodnim korporacją i mówiła ze nie ma kasy w budzecie
Robi
rok temu
A co z tymi co mają swoją działalność jedno osobowa
Zwykły
rok temu
To trochę dyskryminacjac osób, które świadczą usługo turystyczne a nie posiadają terminali. Po drugie, ciekawe ile zdrożeją wakacje bo jak rząd da to cza łupić ludzi i odrabiać straty. Po trzecie widać do czego to zmierza - do pełnej cyfryzacji i inwigilacji ludności teraz będą o nas wiedzieć więcej....
gość
rok temu
tylo że tak, jak wprowadzili 500+ szybko zorientowali się sprzedawcy i od razu ceny 30% w górę, jak wprowadzą 1000+ ceny powiedzmy pokoi to już nie 100zł a 150 200, tak przykładowo. Powinni zrobić porządek z tym narzucaniem cen z kosmosu, bo co z tego że dają jak korzysta zawsze ostatnie ogniowo.
Test
rok temu
Dajcie ludziom testy za te pieniądze!!!!
Masakra....
rok temu
Serio, mam tego dosyc. Pierwszy raz zaczynam poważnie rozważać emigrację. Dlaczego wiecznie mam się dokładac do wszelakich "plusów"?! Tylko dlatego, że chciało mi się uczyć i pracować? Mogę wesprzeć naprawdę potrzebujących- chorych, głodujących, niepełnosprawnych- to wszystko rozumiem.. ALE od kiedy wyjazd jest podstawową potrzebą człowieka?!
Brak słów
rok temu
po prostu az szkoda komentowac....
stary
rok temu
a promocja Łamacza Konstytucji 2 miliardy?????????????
Taa
rok temu
Czyli jak mniejszy osrodek wczasowy nad morzem nie ma terminala, to nie skorzystasz. Bzdura.
ewka
rok temu
Polecam naprawde super stronkę z filmami i serialami nowe filmy i nowe seriale zapraszam https://ô.cc/Filmyyy.Online
bECubirL
Szok
rok temu
Tylko ci co mają terminal.... czyli nie pojadę, bo zawsze jeździłam do starej góralki co ma chatkę przy hali z owcami... kobiecina nie ma terminala i ja nie mogę jej wybrać na wczasy,bo muszę wybrać drogi obiekt z terminalem. Jawna inwigilacja. Mam prawo jechać dokąd chce i za ile chce. Za ten durny bon podziękuję.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić