o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Co z wyborami 10 maja? Jarosław Gowin mówi o nowym scenariuszu

37
Podziel się

Lider Porozumienia Jarosław Gowin nie ma wątpliwości. Przeprowadzenie głosowania korespondencyjnego 10 maja nie jest możliwe i "wszyscy w sejmie doskonale o tym wiedzą". Polityk odniósł się także do doniesień świadczących o próbie przekupienia członków Porozumienia przez PiS.

Wybory prezydenckie 10 maja. Nowy scenariusz
Wybory prezydenckie 10 maja. Nowy scenariusz (PAP)
bELpfPmd

Projekt ustawy o możliwości przeprowadzenia głosowania korespondencyjnego nadal znajduje się w Senacie. Ostatnie spotkanie trzech połączonych komisji nie przyniosło żadnych oficjalnych decyzji. Najbliższa może zostać podjęta 4 maja. Sejm nie dostanie jednak możliwości zajęcia się projektem później niż 7 maja.

Posłowie Porozumienia będą najprawdopodobniej kluczowymi czynnikami podczas głosowania. Wystarczy, że zaledwie kilku parlamentarzystów tego ugrupowania zagłosuje przeciwko wprowadzeniu ustawy i to wystarczy, aby pomysł w całości upadł. Ostatnie doniesienia medialne sugerowały, że PiS próbował przekupić polityków Porozumienia, aby zagłosowali za przyjęciem ustawy.

bELpfPmf

Żaden z moich posłów nie da się zastraszyć lub kupić. Niezależnie od tego, jak kto będzie głosował, to do wszystkich mam zaufanie. To głosy tych polityków Porozumienia, którzy zagłosują tak jak ja, rozstrzygną o wyniku tego głosowania - powiedział Gowin.

Wybory 10 maja? Gowin nie ma wątpliwości

Misja niemożliwa do wykonania? Gowin pytany w Poranku Rozgłośni Katolickich Siódma-Dziewiąta o możliwy termin wyborów prezydenckich wyraził przekonanie, że „wyborów korespondencyjnie 10 maja nie da się zorganizować”. Dodał jednocześnie, że 17 maja również nie będzie to możliwe. Pierwszy prawdopodobny termin wskazał na 23 maja, chociaż też jest to data będąca pod dużym znakiem zapytania.

bELpfPml

Dziś już chyba nikt w to nie wierzy.(…) Im bliżej 10 maja, tym dla wszystkich będzie oczywiste, że wyborów korespondencyjnych w tym terminie się nie da przeprowadzić. Wszyscy to już wiedzą - mówił lider Porozumienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bELpfPmG
KOMENTARZE
(37)
Kamil
rok temu
Chłopaki z Porozumienia nie dajcie się, to Wasza jedyna szansa.
GOSC
rok temu
Każdy obywatel Polski ma prawo glosować 10 maja czemu mi jacyś posłowie zabronią glosować to mój obywatelski obowiązek czy wyjdę maska do swojej komisji wyborczej czy będę głosował korespondencyjnie to jak mi odbierzecie mój głos 10 maja spotkamy się sadach nie tylko to moje zdanie Nie ze kilku posłów którzy mieli jakieś głosy co ich partia wybrała jako posłów niech się opamiętaj złe się dla was wszystko skończy Polacy maja już dość tych partie PO SLD KUKIZ PSL KONFEDERACJA słabych co maja największy głos tej Polsce mniejszość społeczeństwa a najwięcej się tu czepiają straszą nas Korona wirusem tylko tylko wszyscy chodzimy do pracy na zakupy itp.
fredi
rok temu
codziennie beda inne oswiadczenia PiS w tej sprawie...jego wyslali jako zawor bezpieczenstwa zeby upuscil cisnienie bo ludzie sie wkurzaja i nie chca... wiec szykuja cos nowego.
bELpfPmH
JON
rok temu
zbliza sie czas konca pis wiezienia CZEKAJA
kornak
rok temu
Skończyła się kakakakakaska?
Barok
rok temu
Alleluja! W Polsce objawił się kolejny geniusz. Nasz kraj z cudów słynny jak na Przedmurze przystało.
CWL
rok temu
Już dawno ich przekupili !!!
pol
rok temu
gowin straszy i podejmuje decyzje za swoich kumpli z partii nie daje im prawa wyboru. kolejny antypolak , tak jak sikorski, komiński i wielu innych co odeszli z PiS dla stanowisk. gowin jesteś zerem
gość
rok temu
Odpuścić wybory korespondencyjne i zrobić 23 maja normalne.Skoro obostrzeń już nie będzie.A wtedy nie będzie głosowania bo nie będzie nad czym.
JaAaaaAaa
rok temu
Im szybciej odbędą się wybory tym szybciej skończy się wojna polsko-polska, będzie można zająć się suszą, kryzysem. Platformersy tego nie rozumieją
12@
rok temu
Jak może polityk jednej z zainteresowanych stron, zajmować się organizacją wyborów? Jest to kwintesencja patologii, jaka nas obecnie otacza.
Juhas
rok temu
Gowin jak zwykle rzuca się bez sensu. Zawsze tak jest kiedy się okazuje, ze jest nikim w polityce.
golibroda
rok temu
przekupic obiecali flaszke i pętelka kielbasy
bELpfPmz
V kolumna
rok temu
no i kolejny kret znowu pokazał swoje oblicze w najwazniejszym momencie! JEGO I TYCH OD NIEGO CO SIE SPRZEDADZA RAZEM Z NIM, POWINNI ROZLICZYC ZE ZDRADY CI CO ICH WYBRALI!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić