Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

COVID-19. Szczepienia poza kolejnością. Rektor WUM przerwał milczenie

44
Podziel się:

Krystyna Janda, Wiktor Zborowski czy Andrzej Seweryn jako jedni z nielicznych spoza grupy "0" zostali zaszczepieni przeciwko koronawirusowi. To nie spodobało się części społeczeństwa. Oświadczenie w tej sprawie wydał prof. Zbigniew Gaciong, rektor WUM.

COVID-19. Szczepienia poza kolejnością. Rektor WUM przerwał milczenie
Szczepienia poza kolejnością. Rektor WUM przerwał milczenie (WUM, Michał Teperek)

Rektor WUM powołał wewnętrzną komisję, która ma wyjaśnić sprawę. Prof. Gaciong zrobił to po informacjach przedstawionych przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz szefa KPRM Michała Dworczyka. Rektor podkreślił, że uniwersytet nie prowadzi szczepień.

Szczepienia prowadzi wybrana przez NFZ spółka Centrum Medyczne, której WUM jest właścicielem – wyjaśnił rektor WUM.

Prof. Gaciong nie kryje, że nie jest zadowolony z zaistniałej sytuacji. Zażądał informacji o szczepieniach od zarządu wspomnianej spółki. Rektor WUM ma wydać kolejne oświadczenie, kiedy zapozna się z mechanizmem zapraszania celebrytów na szczepienia.

Proszę jednak wziąć pod uwagę, że celebryci byli zaszczepieni z dodatkowej puli szczepień. Większość zaszczepionych to jednak medycy – podkreślił prof. Gaciong.

Szczepienie poza kolejnością. "18 osób, które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień"

W czwartek WUM poinformował w komunikacie, że Agencja Rezerw Materiałowych przekazała do Centrum Medycznego WUM 450 dodatkowych dawek, które musiały być wykorzystane do końca 2020 roku. WUM podkreślił, że wszystkie dawki wykorzystano do czwartkowego południa, więc żadna nie została zmarnowana.

Z puli dodatkowych dawek zaszczepionych zostało 300 pracowników szpitali WUM oraz grupa 150 osób obejmująca rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym znane postaci kultury i sztuki (18 osób), które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień – poinformował WUM.
Zobacz także: Zobacz też: Szczepionka na COVID. Lekarze nie chcą się szczepić? Były minister zdrowia pokazuje dane
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(44)
Już wiadomo
2 lata temu
że mijał się z prawdą. Czas by Senat uczelni odwołał rektora
gość
2 lata temu
Wszędzie instytucje państwowe opanowane przez komu.... dawne układy....
myiu
2 lata temu
po co tyle zamieszania,zbrodnia wojenna,czy co.Facet po 60 mający kontakt z profesorami,studentami zaszczepił się.Problem jest inny,dlaczego tak mało jest osób zaszczepionych?
V.K.
2 lata temu
Co to znaczy "dodatkowa pula szczepionek"... Zaszczepili swoich znajomych i rodziny, winni powinni być surowo ukarani za to, że zabrali szczepionki lekarzom. Moja córka ma dyżury w szpitalu gdzie przebywają chorzy na COVID i do dzisiaj nie została zaszczepione (czeka na szczepionkę).
Synekura PO
2 lata temu
Skoro ten pożal się Boże rektor WUM nie oddał się dotychczas do dyspozycji organu nadrzędnego informując o tym publicznie to nie może być osobą zaufania publicznego zarządzającą groszem publicznym. Dyscyplinarnie za matactwo na zieloną trawkę z wilczym biletem bez emerytury.
Augiasz z WUM
2 lata temu
Szaletu publicznego bym temu człowiekowi nie powierzył nie mówiąc o Uniwersytecie. Ten fajtłapa idzie na konferencję dla mediów i mataczy że nie weie co się w jego folwarku dzieje.
AAAAAAA
2 lata temu
PIS wyrzuci jakąś sprzątaczkę i sprawa będzie wyjaśniona.
pracownik WUM
2 lata temu
No co wy chcecie od rektora, przecież to jego folwark-synekura a że nie wie co się w folwarku dzieje i mataczy na konferencjach dla mediów to przecież drobiazg.
antyfan
2 lata temu
to, co ten Pan mówi, to kompletna bzdura. zwłaszcza on, jako lekarz wie, że nie było żadnej dodatkowej specjalnej puli. powołana komisja będzie zaś kryła taką niekompetencję, która już wynika z wypowiedzi. gdyby w mojej pracy ktoś tak się tłumaczył, to byłby dla mnie pierwszą osobą, która w tym maczała palce. jeżeli ten Pan nie wie, kto jest grupą 0, to oznacza, że nie powinien dalej pełnić swojej funkcji.
Marycha
2 lata temu
czyz to nie rektor zorganizował te szczepienia celebryckie ?
Przecież
2 lata temu
rektor nie może być sędzią we własnej sprawie. To on sprowadził tych celebrytow
:):):)
2 lata temu
Proponuję przestać oglądać programy w których grają te upadłe gwiazdy ...
nick
2 lata temu
Kazik interweniuj plis, masz doświadczenie (chyba)
To jest
2 lata temu
ten moment ; w którym rektor WUM jako " prowodyr" rozdzielenia szczepionek uważano powinien podać się do dymisji
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić