Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

To już kolejny przypadek. Zaczęło się 10 min po przyjęciu szczepionki na COVID

163
Podziel się:

Dwoje pracowników służby zdrowia na Alasce doznało reakcji alergicznych po przyjęciu szczepionki Pfizer/BioNTech. Kobieta została zatrzymana w szpitalu na obserwacji. Czuje się teraz dobrze, jej stan jest dobry. Podobne reakcje zdarzają się rzadko. Ponieważ jednak było ich już kilka, szczepiący dobrze wiedzą, co trzeba mieć pod ręką.

To już kolejny przypadek. Zaczęło się 10 min po przyjęciu szczepionki na COVID
To już kolejny przypadek. Silna reakcja po przyjęciu szczepinki na COVID-19 (ONS.pl)

Amerykańskie media informują o dwóch przypadkach reakcji alergicznej. Dwoje pracowników służby zdrowia na Alasce otrzymało szczepionkę na koronawirusa firmy Pfizer/BioNTech i zareagowało na nią alergicznie. Reakcja organizmu kobiety była mocniejsza, została określona jako "silna, ale niezagrażająca życiu".

Kobieta zgłosiła objawy alergiczne 10 minut po szczepieniu. Na początku był to rumieniec, potem odczuła duszności i podwyższone tętno, a na końcu pojawiła się wysypka. Lekarze ze szpitala Bartlett Regional Hospital w Juneau byli przygotowani na taką ewentualność i podali zaszczepionej kobiecie standardowe w takich przypadkach dawki m.in. adrenaliny i leków przeciwhistaminowych.

Po zgłoszeniach o anafilaksji w Anglii spodziewaliśmy się, że taki efekt uboczny może wystąpić. Wszystkie ośrodki, które przeprowadzają szczepienia na Alasce, muszą mieć pod ręką leki na reakcję alergiczną, tak było w przypadku Juneau – powiedziała dyrektor medyczny Alaski, dr Anne Zink.

Kobieta spędziła noc w szpitalu. Lekarze poinformowali, że czuje się już dobrze, ale na wszelki wypadek zostanie w placówce drugą noc na obserwacji. Kobieta jest pracownikiem służby zdrowia i do tej pory nie reagowała alergicznie na szczepionki. Chce zachować anonimowość.

Drugi przypadek był znacznie mniej poważny. Niezidentyfikowany pracownik służby zdrowia nie doświadczył objawów wstrząsu anafilaktycznego, tak jak jego koleżanka po fachu. Zgłosił obrzęk oczu, zawroty głowy i drapanie w gardle 10 minut po szczepieniu. Podano mu adrenalinę, Pepcid i Benadryl. W ciągu godziny wszystko wróciło do normy i został zwolniony do domu.

To trzeci i czwarty zgłoszony przypadek reakcji alergicznej na preparat Pfizer/BioNTech. Poprzednie zostały zgłoszone przez pracowników służby zdrowia w Wielkiej Brytanii. Eksperci przewidują, że około jedna na milion osób, które otrzymały szczepionkę, może mieć ciężką reakcję alergiczną na szczepionkę – informuje CNN.

Zobacz także: Zobacz też: Rząd ponownie zamyka galerie handlowe. "Jesteśmy zaskoczeni tą decyzją"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(163)
Wojciech
5 miesięcy temu
Ja tam nie mam nic przeciwko temu żeby głąby, które nie potrafią obserwować, analizować i wyciągać wniosków wymarły. Niech się szczepią nawet codziennie, szybciej będzie spokój z przygłupami którzy wierzą w bzdury opowiadane w telewizjach należących do plemienia złodziei i bandytów.
Sidemartic
5 miesięcy temu
Według wielokrotnie zaniżonych danych systemu VAERS (lekarze boją się wpisywać przypadki do sytemu bo często są przez to zwalniani z pracy) w wyniku NOP po tzw. szczepionkach mRNA zmarło w USA blisko 1700 osób. Innych reakcji było kilkanaście milionów od reakcji alergicznych po całkowity paraliż.
Polak
2 lata temu
Mam obniżoną odporność i mnie się żaden COVID nie ima.
ziom kokot
2 lata temu
130 osob zmarlo bezposrednio po otrzymaniu szczepionek COVIDOWYCH
Bobik
2 lata temu
Czy wiecie w jakich temperaturach ma być przechowywana szczepionka? Wystarczy nagła zmiana temperatury i już nie działa,a wręcz odwrotnie, szkodzi.Opamietajcie się znawcy.Te szczepionki to wielka niewiadoma.No cóż szczepcie się.
Adrian
2 lata temu
Selekcja naturalna , osoby mniej inteligentne się zaszczepią na jakieś genetyczne niesprawdzone świństwo
John
2 lata temu
Otwórzcie oczy to Bill Gates ich szczepi osobiście i wgrywa im windowsa 11 później aktualizacje wypuszcza z samolotów chemitralsami a tymi nieposłusznymi steruje przez sieć 5G a już planują 6G kosmici wtedy przylecą wyłącz TV włącz myślenie
Krystyna
2 lata temu
A co bedzie sie dzialo po drugiej dawce gdy juz za pierwszym razem taka reakcja organizmu.
science70
2 lata temu
rumień a nie rumieniec tytuł sieje panikę 😠 reakcje alergiczne mogą się pojawic po każdej innej szczepionce, jak i po lekach
POZ
2 lata temu
UKOCHANE GŁOWY NASZEGO NARODU
POZ
2 lata temu
WSZYSCY POLITYCY P.O. PROSZĘ POBRAĆ SZCZEPIONKĘ
Hary
2 lata temu
Przeraża mnie to wyliczenie. Jeśli taką reakcję ma 1 osoba na milion, to znaczy, że zaszczepili już 4 miliony osób, czy podają fałszywe dane?
NWO
2 lata temu
Ciekawe za ile dni zacznie się rozkładać.
Stefan M.
2 lata temu
Czyli przyszła zdrowa a wyszła z nieuleczalną alergią, będzie brała leki na alergię do końca życia
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić