o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

COVID-19. Zaskakujący "skutek uboczny" amantadyny. Minister zdrowia o leku

150
Podziel się

Ostatnio wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł radośnie oświadczył, że pokonał COVID-19 po zażyciu amantadyny. Jednocześnie zaapelował, by dopuścić do użytku ten lek. Co na to minister zdrowia Adam Niedzielski?

COVID-19. Zaskakujący "skutek uboczny" amantadyny. Minister zdrowia o leku
Adam Niedzielski mówi o amantadynie (PAP)
bECutUUl

Już od jakiegoś czasu przewijają się informacje, że amantadyna może pomagać w walce z COVID-19. Główne przeznaczenie tego leku jest jednak zupełnie inne.

Amantadyna jest lekiem przeznaczonym przede wszystkim dla chorych na Parkinsona (...). Różne wykorzystywanie tego leku w innych celach niestety ograniczyło dostępność dla tych, którzy powinni ten lek otrzymywać - mówił Adam Niedzielski w Polsat News.
bECutUUn

Minister zdrowia myślał o dopuszczeniu amantadyny do leczenia chorych na COVID-19. Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji nie znalazła jednak podstawy do dokonania takiego ruchu.

Niestety Agencja takich dowodów nie znalazła (...). Dlatego nie możemy wydać zalecenia do leczenia - dodawał Niedzielski.

Amantadyna lekiem na COVID-19? Niedzielski ostrożny

Adam Niedzielski podkreślał ponadto, że "było już wiele leków, które stawały się sensacyjnym złotym środkiem na wyleczenie koronawirusa". O amantadynie wypowiadał się w sposób bardzo ostrożny. Jednocześnie zdradzał, że Agencja Badań Medycznych analizuje ten środek pod kątem użyteczności w walce z koronawirusem.

bECutUUt
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECutUUO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(150)
Małgorzata
8 miesięcy temu
Jak można tak kłamać???? W opisie ulotki jest jasno napisane, że stosuje się ten lek na wirusy typu A. Wszyscy nasi znajomi którzy byli w ciężkim stanie nawet w podeszłym wieku doznali zdecydowanej poprawy zdrowia!!!! Doktor Bodnar ma 1000 udokumentowanych osób które szybko wyzdrowiały pi podaniu tego leku. NIKT nie chce o tym pisać, NIKT nie chce mu pomóc. Taki PRZYPADEK????
pacjent
9 miesięcy temu
przy zagrożeniu życia ludzkiego on zabrania stosować leku, który uratował życie wielu ludziom. Zabrania lekarzom go wypisywać i stosować do innych celów niż Parkinson to obłęd. Są winni śmierci tylu ludzi bo wiedzą, że wiele osób przeżyło dzięki amantadynie a oni zabronili jej przepisywać lekarzom i stosować nawet na własne żądanie i odpowiedzialność chorych. Do dymisji z tym urzędasem - powinien odpowiadać karnie za utrudnianie dostępu do leku ratującego życie. Chciałam podpisać oświadczenie że chcę być leczona amantadyną na własne ryzyko w przypadku zachorowania na covid - odmówili mi - twierdzą że "lekarz wie lepiej". Nie mam jak zdobyć leku przez ich podłe ograniczenia dostępu. Będą promować wątpliwą szczepionkę jak jest lek który leczy.
SiMus
9 miesięcy temu
Według osobistego oświadczenia dr. Bodnara na łamach radia WNET (dostępny wywiad na YT z dn. 22-XII-2020 r. na kanale "Radio WNET")lek został dopuszczony do leczenia COVID-19 i jest już dostępny w aptekach ponownie i bez ostatnich restrykcji z MZ. Po prostu z prawdą trudno walczyć - widocznie zlecone badanie przez min. Niedzielskiego w odpowiedniej państwowej instytucji diagnostycznej potwierdziły skuteczność w leczeniu koronki...i wszystko na temat ludzie... xD
bECutUUP
Ljfe
9 miesięcy temu
Nie ma podstaw? Przez miesiące lekarz udowadnia że potrafi leczyć amantadyną i nie ma podstaw? Nikt nawet nie wiedział, teraz wie cała polska
Ludobójca
9 miesięcy temu
Za te słowa człowieku, każda następna ofiara tej choroby jest twoją ofiarą, bo mówiąc tak o tym leku, ciągniesz za cyngiel
jorg
9 miesięcy temu
Równie dobrze można powiedzieć że skutecznym lekiem jest sok z czarnego bzu,syrop z sosny,syrop z miodu cytryny i imbiru.Stosując te specyfiki wyleczyło się wielu znanych mi osobiście znajomych.
Polak
9 miesięcy temu
Ciekawostką jest fakt, że jeszcze szczepionka nie została dopuszczona w UE a już kraje z UE zamówiły potężne ilości, więc jaka jest jakość tej komisji, przecież wiadomo, że komisja już się nie wyłamie i zatwierdzi szczepionkę. Zmienią pewnie trochę ulotkę w której są ograniczenia wiekowe, że szczepionka nie jest zalecana dla osób powyżej któregoś roku życia, żeby można było wytruć do końca seniorów. Koszt emerytur w zachodnich krajach UE, gdzie ludzie w latach 90-tych szli na emerytury przed 60-tką są olbrzymie, jedyny ratunek dla budżetów to .....
jasio 2020
9 miesięcy temu
Jest zbyt tania, nie opłaca się prowadzić badań, tym bardziej, że w drogie szczepionki już zainwestowano. Czy sądzicie, że grube miliony zainwestowane przez rekinów, tak sobie odpłyną z powodu jakiegoś taniego leku? To nie jest ekonomiczne dla firm farmaceutycznych.
lupa
9 miesięcy temu
Ile byśmy nie pisali,to i tak mafia farmaceutyczna zrobi swoje.
Jasiu
9 miesięcy temu
Ten człowiek z oczu nie wygląda za pewnie i ufnie.
Parodia
9 miesięcy temu
Chyba na Parkinsona tyle ludzi nie zapada jak na Covid ? Ale myślenie, gratulacje.
zdr
9 miesięcy temu
jeśli obostrzenia zalecają ci sami eksperci którzy wiosną zamykali parki i tereny zielone to na miejscu premiera odebrał bym im tytuły profesorskie jeśli takie mają bo zabrakło im zdrowego rozsądku.
ciekawy
9 miesięcy temu
"Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji nie znalazła jednak podstawy do dokonania takiego ruchu." Może podpiszą się ci Panowie z tej agencji imionami i nazwiskami, oraz kto im płaci dodatkowo.
bECutUUH
PPP
9 miesięcy temu
Amantadyna była kiedyś lekiem na grypę a więc chorobę wirusową. Czemu nie ma leczyć COVIDu choroby też wirusowej? Należy to po prostu sprawdzić i wykorzystać jeśli pomaga (a jak wiemy w dosyć licznych przypadkach pomogła) co nie znaczy że szczepionki są niepotrzebne bo są bardzo potrzebne w obliczu dużej ilości zgonów na świecie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić