o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MMC
|

Uwaga kierowcy! Tajemnicze kłódki na autach. Policja apeluje

571
Podziel się

Policja ostrzega przed nowym sposobem wyłudzenia. Oszuści działają "na kłódkę". Proceder ma miejsce w galeriach handlowych.

Uwaga kierowcy! Tajemnicze kłódki na autach. Policja apeluje
(Getty Images, Policja)
bDSUqUdh

Przedświąteczny okres to czas, kiedy oszuści działają jeszcze intensywniej niż wcześniej. Prezenty, gotowanie, zakupy - łatwo o nieuwagę, co perfidnie wykorzystują wyłudzacze. Popularny staje się sposób oszustwa "na kłódkę".

Policjanci ostrzegają przed wyłudzeniem metodą "na kłódkę". W ostatnim czasie użytkownicy pojazdów, parkujący zwłaszcza na terenie galerii handlowych, po wyjściu ze sklepu ze zdziwieniem zauważali na klamkach umocowane kłódki, którym towarzyszył krótki list. Pomysłodawca tego procederu oferuje pomoc w zdjęciu wątpliwej ozdoby, jednak za podanie kodu/szyfru oczekuje zapłaty kilkuset złotych - informują funkcjonariusze z łódzkiej policji.
bDSUqUdj

Policja ostrzega przed tego typu wyłudzeniem. Oszuści zakładają na klamki samochodów kłódki i proponują w zamian za kod otwarcia nawet kilkaset złotych.

Obok kłódki pozostawiony jest liścik. Podpisany jest jako "Produkt reklamowy". Pojawia się w nim propozycja kod otwierający kłódkę w zamian za 400 zł (a często nawet więcej) przelane BLIKiem. Ofiarami tego typu wyłudzenia padają najczęściej klienci galerii handlowych czy większych dyskontów.

bDSUqUdp

Policja apeluje o zachowanie ostrożności. Każde odbiegające od normy zdarzenie należy zgłosić funkcjonariuszom, a przed przelaniem gdziekolwiek swoich pieniędzy trzeba upewnić się, że trafią dokładnie tam, gdzie chcemy, by trafiły. Dotyczy to szczególnie numerów telefonów, na które przesyła się pieniądze BLIKiem.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Dr Grzesiowski mówi co zrobić, aby święta Bożego Narodzenia spędzić bezpiecznie (WIDEO)
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSUqUdK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(571)
FU-FU
4 miesiące temu
A od czego do cholery jest ochrona w tych galeriach
Piter
4 miesiące temu
To ja już wolę przecinak kupić na dziale narzędziowym, albo ślusarzowi zapłacić niż tym "frajer pompkom" cokolwiek przelać.
olo
4 miesiące temu
w kazdym warsztacie usuna za 10 zł
bDSUqUdL
Bbh
4 miesiące temu
Brzeszczot i załatwione
Tadek
4 miesiące temu
No strasznie bym się tym przejął , taką kłódeczkę można szybko rozpracować normalnie , albo w domu nożycami , bądź kątówką .
Najnowsze komentarze (571)
Gość
3 miesiące temu
czyżby policja i operatorzy telefonów komórkowych cofali się w rozwoju .operator jest wstanie namierzyć telefon do 1 metra .nie wiem w czym problem żeby namierzyć ?. chyba tylko w nieudolności .
mały
4 miesiące temu
Wystarczą dwa klucze płaskie i po sprawie jednak taką kłódkę to można otworzyć w parę minut.
xxx
4 miesiące temu
Przecież właściciel tego numeru widocznego na kartce już powinien siedzieć. w Polsce każda karta sim musi być zarejestrowana. Czy tak trudno z operatorem namierzyć na kogo jest ten numer? Trzeba tylko chcieć kochana policjo a nie walczyć na pałki z pokojowymi marszami i kobietami.
jaka
4 miesiące temu
Litości, to na tym polega praca policji? Takie ostrzeżenia mogą pisac na każdy temat. ŚMIECHU WARTE.
nostradamus
4 miesiące temu
przecież do zdjęcia tej kłódki wystarczy zwykła kątówka za 30 PLN
nick
4 miesiące temu
"przelaniem gdziekolwiek swoich pieniędzy trzeba upewnić się, że trafią dokładnie tam, gdzie chcemy, by trafiły"???? co to znaczy w kontekście tej informacji???
Jack
4 miesiące temu
Cofnęliśmy się do lat 90.
realist
4 miesiące temu
Polak potrafi. Z tym że to są najtańsze kłódki które faktycznie bez trudu można przeciąć brzeszczotem trzymanym w dłoni. A jeśli ktoś boi się o lakier... cóż nic tak lakieru nie niszczy jak damskie paznokcie. Jedna rysa mniej dwie więcej, zresztą kawałek szmaty trzeba podłożyć i 3 minuty roboty.
bDSUqUdD
Jarek
4 miesiące temu
Trzeba było kupić poloneza.....
Janina
4 miesiące temu
Miałam taką przygodę w Katowicach zadzwoniłam po przyjaciela ten przyjechał jeszcze z jednym kolegą zadzwonili po gostka ten otworzył i dostał takie bęcki że więcej ręcze nikomu już kłódeczki nie założy
flex
4 miesiące temu
trzeba mieć flexa w torebce i po sprawie..
janusz 58
4 miesiące temu
A ja myślałem , że policja nie jest od ostrzegania tylko do WALKI z Takimi .
mechanik
4 miesiące temu
ja mam kontóweczke w bagazniku na akuś :)
Mafia w RP
4 miesiące temu
A mnie taki okrada spółdzielnia mieszkaniowa. Prawo jej nie zabrania brać pieniądze za nic.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić