Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Cypr zapłaci za twoje wakacje, jeśli zakazisz się tam koronawirusem

10
Podziel się

Cypr chce przyciągnąć do siebie turystów. Kraj zobowiązał się pokryć koszty wakacji każdego, kto pozytywnie przejdzie test na obecność koronawirusa po podróży.

Turystyka jest kluczową gałęzią gospodarki Cypru
Turystyka jest kluczową gałęzią gospodarki Cypru (Getty Images)
bEJlfbWt

W środę rząd oświadczył, że zapłaci za zakwaterowanie, lekarstwa i jedzenie turystów, którzy się zarażą oraz ich rodzin. Będą musieli jedynie ponieść koszty transferu na lotnisko i lotu powrotnego - podaje BBC.

Ta propozycja jest częścią pakietu środków mających na celu przyciągniecie turystów na wyspę. Turystyka jest kluczową gałęzią gospodarki Cypru. W ubiegłym roku stanowiła ok. 15 proc. PKB tego kraju. Z powodu pandemii koronawirusa Cypr może stracić nawet 70 proc. dochodów z turystyki.

bEJlfbWv

Władze przekazały, że dla zakażonych turystów będzie przeznaczony specjalny szpital, w którym znajduje się 100 łóżek. Oprócz tego kraj oferuje kilka hoteli, które będą miejscem kwarantanny dla rodzin pacjentów.

Koronawirus na Cyprze

Na Cyprze zgłoszono niewiele przypadków koronawirusa. Według danych Johns Hopkins University kraj potwierdził 939 zakażeń i 17 zgonów. Cypr planuje ponownie otworzyć swoje porty lotnicze 9 czerwca. Podróże będą możliwe z 19 krajów "niskiego ryzyka" w tym z Polski. Każda osoba przyjeżdżająca na Cypr będzie musiała jednak posiadać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na koronawirusa.

Zobacz także: Wakacje 2020, co wyjazdami za granicę? "Miejmy nadzieję, że będą możliwe"

bEJlfbWB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEJlfbWW
KOMENTARZE
(10)
Krzysztof
rok temu
Mam zaplanowany wyjazd od 16 lipca. Faktycznie testy genetyczne na Covid są drogie 400-600zł/os, ale serologiczne zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, tylko jakie będą brali pod uwagę🤔
ssss
rok temu
pis tam wysłac !!!! pis pis
kkk
rok temu
od razu odechciewa się tam jechać
bEJlfbWX
wakacjo legis
rok temu
Sponsorem programu są Bill Gates i WHO
maciek
rok temu
czy pokryją koszty pogrzebu
Agnieszka
rok temu
My mamy wykupione wczasy na 23 lipca. Nawet już je zaczęłam brać pod uwagę. Ale przy 4 osobowej rodzinie koszt 2400 zł za testy chyba mnie skutecznie zniecheci
Angelika
rok temu
A za pogrzeb też zapłacą?
sigmapi
rok temu
a jak bedzie bardzo wielu chorych i nastepne ogniska wirusa to ciekaw jestem skad wezma tyle kasy
Brek
rok temu
Jak umrę, to nie potrzebuję zapłaty. Już sobie wyobrażam jak udowadniam Grekom zakażenie... . A czyściochami to oni nie są.
marek
rok temu
A test pozytywny może wyjść dopiero po 2 tygodniach od zarażenia
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić