Angelika Karpińska| 

Cypr zapłaci za twoje wakacje, jeśli zakazisz się tam koronawirusem

13

Cypr chce przyciągnąć do siebie turystów. Kraj zobowiązał się pokryć koszty wakacji każdego, kto pozytywnie przejdzie test na obecność koronawirusa po podróży.

Turystyka jest kluczową gałęzią gospodarki Cypru
Turystyka jest kluczową gałęzią gospodarki Cypru (Getty Images)

W środę rząd oświadczył, że zapłaci za zakwaterowanie, lekarstwa i jedzenie turystów, którzy się zarażą oraz ich rodzin. Będą musieli jedynie ponieść koszty transferu na lotnisko i lotu powrotnego - podaje BBC.

Ta propozycja jest częścią pakietu środków mających na celu przyciągniecie turystów na wyspę. Turystyka jest kluczową gałęzią gospodarki Cypru. W ubiegłym roku stanowiła ok. 15 proc. PKB tego kraju. Z powodu pandemii koronawirusa Cypr może stracić nawet 70 proc. dochodów z turystyki.

Władze przekazały, że dla zakażonych turystów będzie przeznaczony specjalny szpital, w którym znajduje się 100 łóżek. Oprócz tego kraj oferuje kilka hoteli, które będą miejscem kwarantanny dla rodzin pacjentów.

Koronawirus na Cyprze

Na Cyprze zgłoszono niewiele przypadków koronawirusa. Według danych Johns Hopkins University kraj potwierdził 939 zakażeń i 17 zgonów. Cypr planuje ponownie otworzyć swoje porty lotnicze 9 czerwca. Podróże będą możliwe z 19 krajów "niskiego ryzyka" w tym z Polski. Każda osoba przyjeżdżająca na Cypr będzie musiała jednak posiadać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na koronawirusa.

Zobacz także: Wakacje 2020, co wyjazdami za granicę? "Miejmy nadzieję, że będą możliwe"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić