Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Czarnek chce zablokować program edukacji seksualnej. "Nie w szkole"

11
Podziel się:

Władze Gdańska zdecydowały się kontynuować program "Zdrovve Love". Tymczasem minister edukacji Przemysław Czarnek chce zablokować ten projekt. Uważa, że jest "demoralizujący".

Czarnek chce zablokować program edukacji seksualnej. "Nie w szkole"
Przemysław Czarnek (PAP)

Minister edukacji Przemysław Czarnek otwarcie skrytykował władze Gdańska. Nie spodobało mu się to, że zdecydowały się na kontynuację programu "Zdrovve Love".

Ta inicjatywa ma na celu edukację seksualną wśród młodych ludzi. Szef resortu edukacji i nauki jest przekonany, że taki program nie powinien być prowadzony w szkołach.

Jeśli pani prezydent chce tego rodzaju edukację przekazywać dzieciom w Gdańsku, może to robić we wszystkich innych lokalach, które do miasta Gdańsk należą, ale nie w szkole. Szkoły mają nadzór pedagogiczny, od tego jest kurator, żeby na wniosek rodziców mieć możliwość sprzeciwu wprowadzania do szkół treści, które są dla dzieci demoralizujące - mówił Czarnek na konferencji prasowej w Gdańsku.

Kuratorzy będą blokować takie programy?

Przemysław Czarnek wyjawił ponadto, że przygotowywane są przepisy, które pozwoliłyby kuratorom oświaty na blokowanie tego typu programów.

Wprowadzamy to rozwiązanie, które zostało przyjęte na ostatniej Radzie Ministrów, w którym właśnie na wniosek rodziców kurator będzie mógł zablokować tego rodzaju rzeczy w szkołach - powiedział minister, cytowany przez pulsgdanska.pl.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
Realista
10 miesięcy temu
Czearnek, Ziobro i solidarna Polska to wrzody, rak, i chanba na polskiej scenie politycznej, nie wspomnę o nepotyzmie, reasumcji, łamaniu prawa drogowego, Szydło, Witek, no i największy winowajcą galopującej inflacji - lowelas glapinski.
PRAWDA
10 miesięcy temu
Niech zablokuje lekcje katolicyzmu w szkole bo to nawet nie jest nauka religi bo nie uczy i religiach na świecie tylko uczy katolickich modlitw i jak być podporzontkowanym sekcie watykańskiej kościół krzyżowcy napadali na kraje ełropy wschodniej i na siłe pod karom śmierci uczyli wiary to przez Watykan przez te ekspańsywnom religie przez Niemce kraje ełropy wschodniej musiały przyjonć te religie te sekte sutannowom gdzie sie naszą religia Słowian podziała ja sie pytam gdzie gdzie jest kontakt z naturom
Adam N 1973
10 miesięcy temu
Minister Czarnek ma rację. Totalne samorządy nie mogą decydować, co jest przedstawiane dzieciom w szkołach. To leży w gestii rodziców i państwa
Halina
10 miesięcy temu
JEŻELI NIE W SZKOLE TO GDZIE W KOSCIELE
el-ka
10 miesięcy temu
To najgorszy niby minister edukacji. Narobił bałaganu,ale kasę weźmie jako minister. I pewnie coś dorzuca. Bo to swój. Mierny,bierny,ale wierny. Precz z czarnkiem. No wiadomo,po KUL,czego się spodziewać.
Chore
10 miesięcy temu
Pewnie, od księdza się dzieci wszystkiego dowiedzą, na religii albo po lekcjach...
Boże chroń na...
10 miesięcy temu
Mam rozumieć ze w ten sam sposób tzw religie klechy będą prowadzić w murach swej parafi a nie w publicznych szkołach ???!!! To jest zdecydowanie gorszące niż uczyć dzieci życia .
Bubu
10 miesięcy temu
Ale jajca ale jajca
Jgf
10 miesięcy temu
Choreee biedne dzieci wszystko wiedzą a ten wyskoczył skąd … czlowiek średniowiecza!
Ewa
10 miesięcy temu
Czarnek chce uczyć dzieci, że dzieci bocian przynosi, a później afera, że nastolatka w ciąży
Kolo z Pikolo
10 miesięcy temu
Nie będziesz CH dyktował kiedy moja córka może iść do łóżka z chłopakiem !
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić