aktualizacja 

Czarnek chce zablokować program edukacji seksualnej. "Nie w szkole"

14

Władze Gdańska zdecydowały się kontynuować program "Zdrovve Love". Tymczasem minister edukacji Przemysław Czarnek chce zablokować ten projekt. Uważa, że jest "demoralizujący".

Czarnek chce zablokować program edukacji seksualnej. "Nie w szkole"
Przemysław Czarnek (PAP)

Minister edukacji Przemysław Czarnek otwarcie skrytykował władze Gdańska. Nie spodobało mu się to, że zdecydowały się na kontynuację programu "Zdrovve Love".

Ta inicjatywa ma na celu edukację seksualną wśród młodych ludzi. Szef resortu edukacji i nauki jest przekonany, że taki program nie powinien być prowadzony w szkołach.

Jeśli pani prezydent chce tego rodzaju edukację przekazywać dzieciom w Gdańsku, może to robić we wszystkich innych lokalach, które do miasta Gdańsk należą, ale nie w szkole. Szkoły mają nadzór pedagogiczny, od tego jest kurator, żeby na wniosek rodziców mieć możliwość sprzeciwu wprowadzania do szkół treści, które są dla dzieci demoralizujące - mówił Czarnek na konferencji prasowej w Gdańsku.

Kuratorzy będą blokować takie programy?

Przemysław Czarnek wyjawił ponadto, że przygotowywane są przepisy, które pozwoliłyby kuratorom oświaty na blokowanie tego typu programów.

Wprowadzamy to rozwiązanie, które zostało przyjęte na ostatniej Radzie Ministrów, w którym właśnie na wniosek rodziców kurator będzie mógł zablokować tego rodzaju rzeczy w szkołach - powiedział minister, cytowany przez pulsgdanska.pl.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić