Czarnek nie wytrzymał, poszedł do Rydzyka. "Na łasce i niełasce"

99

Minister edukacji Przemysław Czarnek gościł w programie "Polski punkt widzenia" na antenie TV Trwam. - Powstała koalicja antyPiS, w której programy są tak różne, że absolutnie niemożliwe do wykonania - grzmiał polityk PiS w telewizji o. Rydzyka.

Czarnek nie wytrzymał, poszedł do Rydzyka. "Na łasce i niełasce"
Przemysław Czarnek. (PAP, Tomasz Gzell)

Wet za wet przy wyborze wicemarszałków. Posłowie PiS podczas posiedzenia Sejmu nowej kadencji zagłosowali przeciwko kandydaturom Moniki Wielichowskiej, Doroty Niedzieli (KO), Piotra Zgorzelskiego (Trzecia Droga/PSL) i Włodzimierza Czarzastego (Lewica) na wicemarszałków Sejmu.

Nowa większość parlamentarna z kolei zagłosowała przeciwko kandydaturze Elżbiety Witek z PiS. Polityczni oponenci sugerowali partii Jarosława Kaczyńskiego zmianę kandydatki na np. Małgorzatę Wassermann, ale lider PiS pozostaje nieugięty. W efekcie Prawo i Sprawiedliwość nie ma swojego wicemarszałka.

Czy to są demokratyczne standardy, żeby nie dać miejsca w Prezydium Sejmu największemu klubowi w parlamencie i wskazywać mu, kogo ma wystawić na to stanowisko? To nie są demokratyczne standardy - podkreślił na antenie TV Trwam Przemysław Czarnek.

Zdaniem ministra Czarnka to "będzie bardzo trudna kadencja dla Polski". W przyszłym tygodniu odbędą się kolejne głosowania w Sejmie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Skandaliczne słowa Czarnka w Sejmie. Stanowcza reakcja Lewicy
Spodziewam się takiego samego scenariusza jak z wczoraj, tzn., Prawo i Sprawiedliwość nie tylko nie będzie miało przewodniczących komisji sejmowych, mimo że jest największym ugrupowaniem w Sejmie, być może dostanie kilka niższych stanowisk, czyli komisji, które nie mają aż takiego znaczenia, natomiast twierdzę, że będą dyktować nam, kto do jakiej komisji ma wchodzić - mówił polityk PiS.

Przemysław Czarnek dodał, że "jakikolwiek rząd nie powstałby w misji Mateusza Morawieckiego, będzie miał niezwykłą trudność uzyskać wotum zaufania". - W związku z tym w okolicach grudnia będziemy mieli rząd z premierem Tuskiem na czele, a jak rządzi rząd z premierem Tuskiem na czele, to wszyscy Państwo pamiętacie. Nie pamiętają tego tylko młodzi ludzie.

Minister edukacji twierdzi, że "powstała koalicja antyPiS, w której programy są tak różne, że absolutnie niemożliwe do wykonania"

- Tam nie ma żadnej spójności programowej, a jedynym spoiwem, które jednoczącym dwanaście ugrupowań, które chcą zawiązać rząd pod egidą Donalda Tuska, jest antyPiS - podkreślił gość TV Trwam.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić