aktualizacja 

Czarnek uderza w Lewicę. "Oni nie chcą tego powiedzieć"

21

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ma za sobą wizytę w Sieradzu. Przy tej okazji mówił choćby o poczynaniach Lewicy. Stwierdził, że w jej programie "nie ma nic o nauce, gospodarce i polskiej rodzinie".

Czarnek uderza w Lewicę. "Oni nie chcą tego powiedzieć"
Przemysław Czarnek (PAP, Marian Zubrzycki)

W poniedziałek (9 października) Przemysław Czarnek zameldował się w Sieradzu. Wszystko po to, by wziąć udział w konferencji prasowej, podczas której poparł swojego zastępcę wiceministra Tomasza Rzymkowskiego.

Popieram go tutaj w moim rodzinnym powiecie sieradzkim - mówił minister edukacji i nauki.

Komentował również, że dzięki takim osobom, jak Rzymkowski, powiat sieradzki zmienia się na lepsze. - Tylko w ostatnim czasie ziemia sieradzka dostała ponad 120 milionów złotych z programu Polski Ład, między innymi na rozwój edukacji - kontynuował.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ogromne kwoty dla "gwiazd TVP". Posłanka mówi wprost

Przemysław Czarnek o programie Lewicy

Przemysław Czarnek ocenił, że Lewica i niektórzy liberałowie skupieni w Koalicji Obywatelskiej, nie mając realnego programu, fokusują się m.in. na proaborcyjnej propagandzie. - Jak się słucha Lewicy to wydawać się może, że Polacy potrzebują tylko aborcji i środków antykoncepcyjnych. To ich jedyny program - aborcja i środki antykoncepcyjne - mówił szef resortu edukacji i nauki.

Nie ma w tym programie Lewicy nic o nauce, gospodarce, polskiej rodzinie. Lewica ma fundacje i stowarzyszenia, które wchodzą do polskich szkół, bez wiedzy i zgody rodziców i demoralizują polskie dzieci. Chcemy tylko, aby działacze tych lewackich fundacji mówili, czego chcą uczyć, a oni nie chcą tego powiedzieć - dodawał.

Głos zabierał również Tomasz Rzymkowski. - Wprowadzamy szkoły w XXI wiek, dajemy młodzieży program pozwalający rywalizować z ich rówieśnikami na świecie, a lewica ogłosiła, że jeśli - nie daj Boże - opozycja dojdzie do władzy to ministrem edukacji będzie Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - zaznaczał.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić