Czego uczą się dzieci na lekcji religii? Wstrząsająca prezentacja

475

Na zdalnej lekcji religii w liceum w Limanowej ksiądz miał mówić o tym, że "homoseksualizm to choroba" oraz przedstawia sposoby na "jej leczenie". Dowodem tego mają być screeny z prezentacji księdza, które aktywiści zamieścili w sieci. Szkoła nie potwierdza autentyczności tych slajdów.

Czego uczą się dzieci na lekcji religii? Wstrząsająca prezentacja
Ksiądz miał mówić, że "homoseksualizm to choroba" (Facebook)

Zdarzenie miało mieć miejsce w Limanowej (woj. małopolskie). Uczniowie I LO im. Władysława Orkana mieli otrzymać od księdza prezentację, w której duchowny nazywa homoseksualizm "chorobą" i opisuje sposoby na jej "leczenie". Miał też mówić o grzechach małżeńskich, do których należy m.in. antykoncepcja i sztuczne zapłodnienie.

Z prezentacji wynika, że "homoseksualizm jest chorobą". Stosunki te są "grzeszne", ponieważ wykluczają prokreację. Zdaniem autora slajdów, "sama natura pokazuje, że dwie osoby tej samej płci nie pasują do siebie". Do przyczyn homoseksualizmu w prezentacji zalicza się m.in. zaburzenie hormonalne matki w czasie ciąży lub "uwiedzenie przez dorosłego homoseksualistę".

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Antykoncepcja jest "małżeńskim grzechem"

Jednym z grzechów, według autora, jest stosowanie środków antykoncepcyjnych, ponieważ jest to "sztuczne i wbrew naturze". Ksiądz, który rzekomo stworzył tę prezentację, grzechem nazywa też sztuczne zapłodnienie, instytucje matki zastępczej oraz zmuszanie do współżycia.

Slajdy z prezentacji, którą miał stworzyć ksiądz, udostępniła aktywistka Klaudia Szubert. Pisze, że screeny wysłał jej jeden z uczniów, który uczęszcza na lekcję religii w tym limanowskim liceum. Aktywistka zwróciła się do szkoły.

Przedstawiciele placówki edukacyjnej powiedzieli, że wyjaśniają sprawę i nie podali na razie żadnych szczegółów. Placówka nie potwierdza autentyczności tej prezentacji.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić