Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

To się dzieje wszędzie. Papież Franciszek jest przerażony

163
Podziel się

Podczas niedzielnej modlitwy papież Franciszek wezwał ludzi na całym świecie do walki ze zorganizowanymi grupami przestępczymi. Jego zdaniem mafia do bogacenia się wykorzystuje pandemię COVID-19.

To się dzieje wszędzie. Papież Franciszek jest przerażony
Papież Franciszek wezwał do walki z mafią na całym świecie. (Getty Images)
bEDAXuol

Dzień wypowiadanych przez papieża słów nie jest przypadkowy. 21 marca wspomina się we Włoszech ofiary przestępczości zorganizowanej. Franciszek zwrócił uwagę, że problem jest globalny.

Mafie są obecne w różnych częściach świata i, korzystając z pandemii, wzbogacają się poprzez korupcję – zwrócił do wiernych Franciszek.
bEDAXuon

Papież Franciszek o modlących się szefach mafii. "Mylą bałwochwalstwo z wiarą"

Włoska policja twierdzi, że siatki przestępcze wykorzystują pandemię do rozszerzania swojej strefy wpływów. Mafiozi pomagają osobom stojącym na skraju ruiny finansowej, oferując pożyczki i jedzenie. Firmy dotknięte przez pandemię wspierane są przez przedsiębiorstwa oferujące natychmiastowe pożyczki na bardzo wysoki procent.

Zorganizowane grupy przestępcze we Włoszech postrzegane są jako bardzo religijne. Wielu mafiozów modli się do świętych. Figurki i posągi religijne często używane są przez przestępców przy rytuałach inicjacyjnych.

Miasto Oppido Mamertina na południu Włoch trafiło na pierwsze strony gazet w 2014 roku, kiedy miejscowi niosący posąg Madonny zmienili trasę procesji, aby zatrzymać się w domu szefa lokalnej mafii. Pochylili przed nim figurę na znak szacunku. Papież Franciszek podkreślił, że tego typu zachowania nie mają nic wspólnego z prawdziwą wiarą w Boga.

bEDAXuot
Te struktury grzechu, czyli struktury mafijne, działają wbrew Ewangelii. Ci ludzie mylą bałwochwalstwo z wiarą – stwierdził papież.

Papież Franciszek wzywa do walki z mafiami. "Pamiętamy o wszystkich ofiarach"

W ostatnim czasie wywodząca się z Kalabrii 'Ndrangheta stała się najgroźniejszą organizacją przestępczą we Włoszech. Wyprzedziła pod względem wpływów nawet słynną Cosa Nostrę. Większość pieniędzy mafiozi zarabiają na handlu narkotykami. Papież Franciszek ocenił, że nie można ustawać w wysiłkach na rzecz zwalczania tego typu działalności.

Dzisiaj pamiętajmy o wszystkich ofiarach i odnawiamy nasze zaangażowanie w walkę z mafiami – podkreślił Franciszek.
bEDAXuou

Obejrzyj także: Papież apeluje o zachowanie dystansu. Nie będzie już gromadził się z wiernymi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDAXuoO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(163)
siwy kruk
5 miesięcy temu
"Papież Franciszek wezwał ludzi na całym świecie do walki ze zorganizowanymi grupami przestępczymi." Jak On wyobraża sobie świat bez rządów ?
Vonsmroden
6 miesięcy temu
No większej mafi niż Kościoła Katolickiego to nie uwidzisz!
Llm
6 miesięcy temu
My mamy Giertycha , będzie walczył z mafią 😂
bEDAXuoP
Maryja
6 miesięcy temu
Kościół katolicki to największy wróg naszego słowiańskiego narodu!
MollyMentos
6 miesięcy temu
Moim zdaniem papież Franciszek boi się też o covid-19 jak ktoś naprzykład nie ma maseczek itp.:/
Lusis
6 miesięcy temu
Największą mafią są ci co mają biznes holokaust przywłaszczając sobie wszystko co napotkają po drodze.Polska też jest pod ich władaniem a to okupacja.Dzieki kłamstwu i oszustwom dążą do unicestwienia narodów.Obecny papież nie jest przywódcą kościoła myślę ,że raczej bierze udział w tym procederze.Trwa największy eksperyment medyczny i nikt z wielkich tego świata nawet nie mrugnie okiem i nie powstrzymuje tego mimo wielu zgonów .Globaliści to nie ludzie to zło w najgorszym wydaniu.
Luca
6 miesięcy temu
POlska Omerta i Polska Stranghetta Ludowa !
Kosisrz Krety...
6 miesięcy temu
Ech, Franciszek, Franciszek chcesz Ty ludziom prawdę powiedzieć, a nie możesz. Kombinujesz więc jak to zrobić. A sprawa nie jest łatwa. Bo jak powiedzieć światu że owe ultrakatolskie bandy wyrosły na łonie kościoła który je wspierał i po cichu finansował? Jak wyznać że wspólne knowania promowały prawicowe partie świata? A jak wytłumaczyć że teraz owe ' płody Watykanu' poczęły żyć własnym życiem niszcząc swoją kolebkę?
Maryja
6 miesięcy temu
Kościół katolicki to największy wróg naszego słowiańskiego narodu!
Ma ryja
6 miesięcy temu
Kościół katolicki to największy wróg naszego słowiańskiego narodu!
Maryja
6 miesięcy temu
Kościół katolicki to największy wróg naszego słowiańskiego narodu!
Cysterny wsty...
6 miesięcy temu
Jakie zyski mial Krawiec w ORLEN
Marszalek kop...
6 miesięcy temu
Mafi PO PSSl zadna nie dorowna
bEDAXuoH
Bagienny
6 miesięcy temu
No to franuś bagnet na broń i wio na barykady! Pozdrów kumpla Sorosa
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić