Źródło wideo: © PAP
Klaudia Sadurska

Czeka nas kolejny covid? Statek z hantawirusem wysadza pasażerów

Statek, na którym wykryto hantawirusa opuścił Teneryfę i zmierza w kierunku Holandii. Na pokładzie zmarły trzy osoby, a u 8 innych pasażerów stwierdzono zarażenie wirusem. Na statku znajdowało się 125 pasażerów, w tym polski kapitan.

Ministra zdrowia Hiszpanii podkreśliła, że ewakuowano już wszystkich pasażerów, którzy są w drodze do swoich krajów. Kapitan Jan Dobrogowski i część załogi pozostała na statku, który zmierza do Rotterdamu.

Szczepem andyjskim hantawirusa można zarazić się przez kontakt z gryzoniami. WHO zaleciło 42 dni izolacji dla pasażerów statku, którzy mogli być narażeni na chorobę.

Służby uspokajają, podkreślając, że nie czeka nas kolejna pandemia, jak ta spowodowana przez covid.

Materiał wideo został udostępniony przez Polską Agencję Prasową.

Więcej wideo
Jest tak gorąco, że jajka smażą się na powietrzu. Sprawdziliśmy toJest tak gorąco, że jajka smażą się na powietrzu. Sprawdziliśmy to
Jechałem pierwszym kursem autobusu 666. To zdziwiło mnie najbardziejJechałem pierwszym kursem autobusu 666. To zdziwiło mnie najbardziej
Gdzie to wyrzucić? Te odpady najczęściej trafiają do złych koszyGdzie to wyrzucić? Te odpady najczęściej trafiają do złych koszy
Polacy ruszyli nad Bałtyk. Tłumy w Świnoujściu w pierwszym dniu wakacjiPolacy ruszyli nad Bałtyk. Tłumy w Świnoujściu w pierwszym dniu wakacji
Takiej dawki śmiechu dawno nie było. "Kolejka do lekarza" to hitTakiej dawki śmiechu dawno nie było. "Kolejka do lekarza" to hit
Zrobili brodzik w środku parku. Aktywiści w Brukseli chcą ważnych zmianZrobili brodzik w środku parku. Aktywiści w Brukseli chcą ważnych zmian
Ten kraj miał być drugą Szwajcarią. Stal się symbolem upadkuTen kraj miał być drugą Szwajcarią. Stal się symbolem upadku
Wybrane dla Ciebie