Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

Czekali bezskutecznie na darmowe bilety. Skandal przed koncertem Budki Suflera

12

Wielu mieszkańców Lublina, którzy z wypiekami na twarzy czekali na koncert Budki Suflera, musiało obejść się smakiem. Choć magistrat zapowiedział, że rozda darmowe bilety na to wydarzenie, dziesiątki osób odeszły z kwitkiem. Jak podają lokalne media, wejściówki rozeszły się jeszcze zanim rozpoczęła się akcja ich rozdawania. Jak to możliwe?

Czekali bezskutecznie na darmowe bilety. Skandal przed koncertem Budki Suflera
Nie dostali biletów na Budkę Suflera. Mieszkańcy Lublina zawiedzeni (Facebook, Dziennik Wschodni, UM Lublin)

Sprawę z Lublina nagłośnił "Dziennik Wschodni". Jak czytamy, w sobotę (15 czerwca) Budka Suflera zagra w Lublinie swój jubileuszowy koncert. Impreza ma być biletowana, choć wstęp na nią jest darmowy. Magistrat miał rozdać pewną, nieznaną pulę biletów w poniedziałek o 11.30. Jednak jak relacjonuje lokalny serwis, już o 11.25 stojący w kolejce ludzie usłyszeli, że wejściówek nie otrzymają.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Diabeł opętał dzieci". Oto co działo się w placówce Dzieła Pomocy Dzieciom

Lublin. Nie było biletów na Budkę Suflera. Ludzie oburzeni

Jak relacjonuje "DW", bilety miały być rozdawane w Wydziale Kultury miejskiego ratusza od godz. 11.30. Jednak wedle informacji lokalnego serwisu pierwsze bilety powędrowały do osób w kolejce już o godzinie 11.15. Wystarczyło 10 minut, by reszta fanów Budki Suflera obeszła się smakiem. Chodzi o grupę nawet 250 osób, które nie otrzymały wejściówek.

Budka Suflerka to nasza młodość, znam wszystkie piosenki – na nich się wychowałam, kochałam się przy nich itd., bo to jest życie. I żeby mi ktoś powiedział, że nie wejdę? - mówiła jedna z seniorek w rozmowie z "Kurierem Lubelskim".

Wiele osób zwraca uwagę na to, iż magistrat nie informował we właściwy sposób o rozdysponowaniu wejściówek. Nie było rzetelnych informacji. Bilety na Budkę Suflera była tymczasem "towarem" gorącym i pożądanym - kolejka po wejściówki zaczęła powstawać ponoć od 9.00 rano. - Nie prowadziliśmy ewidencji. Mogę jedynie przeprosić państwa za zaistniałą sytuację - miał mówić dyrektor wydziału, cytowany przez "KL".

Magistrat nie odniósł się do tej sprawy. Wydział Kultury nie odpowiedział na pytania dotyczące choćby liczby wejściówek przekazanych do rozdania. Wiadomo, że początkowo każda osoba miała otrzymać po cztery bilety, ale z racji ogromnego zainteresowania zmniejszono tę pulę do dwóch na osobę. Już ta decyzja wywołała niezadowolenie. Finalnie sobotni występ Budki Suflera w Lublinie ominie wielu fanów legendarnego zespołu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić