Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Ciało 22-letniego pogranicznika tuż przy granicy z Polską. Białorusini się tłumaczą

Przedstawiciele białoruskiej straży granicznej poinformowali, że niedaleko granicy z Polską znaleziono ciało 22-letniego funkcjonariusza. Służby nie podają jego danych. Białorusini przekazali, że "trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia", ale "mają już wstępne hipotezy" dotyczące śmierci mundurowego.

Ciało 22-letniego pogranicznika tuż przy granicy z Polską. Białorusini się tłumaczą
Granica Polski z Białorusią. Zdjęcie ilustracyjne (PAP, Wojtek Jargi�o)

Na stronie Państwowego Komitetu Pogranicznego Białorusi pojawiła się informacja, że w sobotę (8 czerwca) na terenie strażnicy granicznej w okolicach Usowa w obwodzie grodzieńskim znaleziono ciało 22-letniego pogranicznika. Oficjalne przyczyny śmierci nie zostały jeszcze ustalone.

Białorusini przekazali jednak, że "ciało żołnierza nosi ślady samobójstwa". Serwis Belsat.eu podaje, że to "częste wyjaśnienie śmierci żołnierzy zasadniczej służby wojskowej na Białorusi", a "przynajmniej jeden taki przypadek na granicy Białorusi z Polską miał miejsce rok temu".

Służby graniczne Białorusi nie przekazały, kogo ciało znaleziono na granicy. Jeżeli wiadomość jest prawdziwa, funkcjonariusz pracował w służbie od października 2023 roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Diabeł opętał dzieci". Oto co działo się w placówce Dzieła Pomocy Dzieciom
Młody mężczyzna, urodzony w 2002 roku, został powołany do wojska w październiku ubiegłego roku i odbył służbę wojskową. W swojej służbie zawsze wyróżniał się pozytywnie. W chwili tragedii młodszy sierżant pełnił służbę w patrolu granicznym strzegącym granicy państwa - możemy przeczytać na stronie Państwowego Komitetu Pogranicznego Białorusi.

Dodajmy, że do rzekomego zdarzenia doszło tuż przy granicy z Polską. W poprzednich sezonach strażnica graniczna Usowa zajmowała się obsługą przejścia granicznego Rudawka-Lesnaja (w okolicy Śluzy Kurzyniec na Kanale Augustowskim). Od 2016 roku odbywały się tam transgraniczne spływy kajakowe, dzięki porozumieniu między Warszawą i Mińskiem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić