Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Czekali tylko na ruch Kim Dzong Una. Mieli 80 pocisków nuklearnych w gotowości

43

Stany Zjednoczone miały plan, by użyć 80 pocisków nuklearnych w razie ataku Korei Północnej. Sensacją podzielił się amerykański dziennikarz Bob Woodward w opublikowanej we wtorek w USA książce "Rage".

Czekali tylko na ruch Kim Dzong Una. Mieli 80 pocisków nuklearnych w gotowości

Napięcie między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną zaczęło wzrastać w 2017 roku. Pjongjang wystrzelił międzykontynentalny pocisk balistyczny i przerwał rozmowy na temat denuklearyzacji kraju.

Kim Dzong Un gotowy na wojnę z USA

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un "był całkowicie przygotowany" na wojnę ze Stanami Zjednoczonymi - twierdzi dziennikarz Bob Woodward, autor książki "Rage". Konfliktu uniknięto dzięki spotkaniu USA-Korea Północna w czerwcu 2018 roku.

Zobacz także: Broń nuklearna zakończy wszystkie wojny. Kim Dzong Un zapewnia, że jego kraj może czuć się bezpiecznie

Kim miał także powiedzieć sekretarzowi stanu USA Mike'owi Pompeo, że jest gotowy na wojnę. Pompeo miał później powiedzieć, że nie wie, czy to był blef, czy prawda.

Zdając sobie sprawę z rosnącego zagrożenia, Stany Zjednoczone ustaliły plan działania. Zakładał on użycie nawet 80 pocisków nuklearnych w razie ataku ze strony Korei Północnej. Konflikt na szczęście nie przerodził się w wojnę.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić