Czwarta fala COVID-19. Złe wieści. Będzie fala zgonów

37

Czwarta fala uderzyła. Codziennie tysiące nowych zakażonych pojawia się w oficjalnych statystykach. Wielu z nich umiera. "Ta fala będzie falą zgonów", twierdzi Łukasz Pietrzak, cyt. przez ABC Zdrowie.

Czwarta fala COVID-19. Złe wieści. Będzie fala zgonów
Pacjent przyjmujący szczepionkę. Zdj. ilustracyjne (Getty Images)

Czwarta fala będzie "falą zgonów"? Te słowa powinien rozważyć każdy, kto jeszcze nie zdecydował się na żadną z dostępnych szczepionek. W rozmowie z portalem WP nt. pandemii wypowiedział się Łukasz Pietrzak.

Pozostałe województwa zaczynają iść tą samą ścieżką co Podlaskie i Lubelszczyzna. Kiedy jeszcze dwa tygodnie temu te 30-40 tys. zakażeń dziennie wydawało się bardzo odległe, teraz uważam, że jest to tylko kwestia czasu. Potwierdza się to, o czym już wielokrotnie mówiłem, że ta fala będzie falą zgonów - mówi Łukasz Pietrzak, cyt. przez ABC Zdrowie, który na co dzień zajmuje się opracowywaniem statystyk ws. koronawriusa.

Raport ws. COVID-19. Rekordowa liczba zakażeń. Coraz więcej osób decyduje się na szczepienie

Słowa te warto zestawić choćby z raportem, jaki Ministerstwo Zdrowia opublikowało dzisiaj. 18 listopada aż 24 882 osoby otrzymały pozytywny wynik testu w kierunku wykrycia koronawirusa. To, co trzeba podkreślić, to zgony z powodu COVID-19. Jednego dnia odnotowano ich aż 100. Reszta, czyli 270 zgonów tego dnia, związanych jest, oprócz COVID-a, z chorobami współistniejącymi.

Dlatego tak ważne jest szczepienie. Z danych na 18 listopada, udostępnionych na oficjalnej, rządowej stronie resortu zdrowia wynika, że dwoma dawkami zaszczepiło się 17 897 529 osób. Ta liczba codziennie wzrasta, a nieprzekonani, widząc bliskich, którzy ciężko przechodzą zakażenie, a także dowiadując się o przypadkach zgonów, decydują się na szczepienie, dla dobra siebie, rodziny i całego społeczeństwa.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić