Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Czwarta fala COVID-19. Złe wieści. Będzie fala zgonów

25
Podziel się:

Czwarta fala uderzyła. Codziennie tysiące nowych zakażonych pojawia się w oficjalnych statystykach. Wielu z nich umiera. "Ta fala będzie falą zgonów", twierdzi Łukasz Pietrzak, cyt. przez ABC Zdrowie.

Czwarta fala COVID-19. Złe wieści. Będzie fala zgonów
Pacjent przyjmujący szczepionkę. Zdj. ilustracyjne (Getty Images)

Czwarta fala będzie "falą zgonów"? Te słowa powinien rozważyć każdy, kto jeszcze nie zdecydował się na żadną z dostępnych szczepionek. W rozmowie z portalem WP nt. pandemii wypowiedział się Łukasz Pietrzak.

Pozostałe województwa zaczynają iść tą samą ścieżką co Podlaskie i Lubelszczyzna. Kiedy jeszcze dwa tygodnie temu te 30-40 tys. zakażeń dziennie wydawało się bardzo odległe, teraz uważam, że jest to tylko kwestia czasu. Potwierdza się to, o czym już wielokrotnie mówiłem, że ta fala będzie falą zgonów - mówi Łukasz Pietrzak, cyt. przez ABC Zdrowie, który na co dzień zajmuje się opracowywaniem statystyk ws. koronawriusa.

Raport ws. COVID-19. Rekordowa liczba zakażeń. Coraz więcej osób decyduje się na szczepienie

Słowa te warto zestawić choćby z raportem, jaki Ministerstwo Zdrowia opublikowało dzisiaj. 18 listopada aż 24 882 osoby otrzymały pozytywny wynik testu w kierunku wykrycia koronawirusa. To, co trzeba podkreślić, to zgony z powodu COVID-19. Jednego dnia odnotowano ich aż 100. Reszta, czyli 270 zgonów tego dnia, związanych jest, oprócz COVID-a, z chorobami współistniejącymi.

Dlatego tak ważne jest szczepienie. Z danych na 18 listopada, udostępnionych na oficjalnej, rządowej stronie resortu zdrowia wynika, że dwoma dawkami zaszczepiło się 17 897 529 osób. Ta liczba codziennie wzrasta, a nieprzekonani, widząc bliskich, którzy ciężko przechodzą zakażenie, a także dowiadując się o przypadkach zgonów, decydują się na szczepienie, dla dobra siebie, rodziny i całego społeczeństwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
tak
6 miesięcy temu
DNA
Cunk
6 miesięcy temu
Im więcej ludzi się zaszczepi, tym więcej będzie zgonów.
Witek
6 miesięcy temu
Był taki film na fali z patrikie sweyzy zarombisty a fala była wielka ale nitak zabujcza ja wasze szczepionki szczepów
tak
6 miesięcy temu
eksterminacja w bialy dzien
8787
6 miesięcy temu
Im więcej zaszczypanych tym bezczelniejsza narracja szczypawkowej mafii. Wbrew logice, wbrew statystyce.Wszystkie dane wskazują, że im więcej poszczypanych tym więcej "zakażeń" i zgonów,a obłudnicy wmawiają, że to wina nieszczypanych. Strach się bać co w tym ścierwie jest że WHO , które od 15 lat na różne sposoby walczy z przeludnieniem tak radykalnie naciska na rządy i społeczeństwa.
Roman
6 miesięcy temu
Fala zgonów z winy nie covid a preparatu z eksperymentu medycznego który nie jest szczepionką za ludobójstwo Adam Niedzielski Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński Andrzej Duda do więzienia na dożywocie razem z lekarzami i celebrytami którzy biorą udział w ludobójstwie
Dyg
6 miesięcy temu
Będzie fala zgonów, bo do zgonów od powikłań poszczepiennych dojdą te od Cow ID 19. Tak, tak. Preparat GMO, który daliście sobie wstrzyknąć nie działa.
Zdzichu
6 miesięcy temu
Szczepionki zaczynają działać.
Mxkd
6 miesięcy temu
No ciekawe bo w Norwegii np w Bergen się dziwią że jest 5 fala jak prawie wszyscy zaszczepieni i piszą otwarcie że to nie pomaga. A w Polsce piszą że wszyscy chorzy to nie zaszczepieni i namawiają do szczepień . Więc pytanie brzmi , kto kłamie ? Myślę że każdy z odrobiną oleju w głowie zna odpowiedź
wracz
6 miesięcy temu
szczepić naszych ukochanych przywódców , raz w tygodniu, albo jeszcze częściej ! do tego celebrytów z tvp , panie redaktor w butach za 10 tysięcy złotych !
ma-terka
6 miesięcy temu
Za dużo tego kupili i już używają wszelkich forteli, aby się tego pozbyć, ale się nie udaje to grożą na różne sposoby. Niech teraz wypiją może im zasmakuje -bandyci!
😖😖😖
6 miesięcy temu
Ja się bardziej boję lekarzy niż covida. Trafić do szpitala to jak wyrok i nikt nie pomoże...
CNNNC
6 miesięcy temu
Szczepionka wywoluje chorobe . Wytwarza sie bialko Spike
c19
6 miesięcy temu
a udręka nie brała preparatu i czuje się dobrze .... PRZYPADEK
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić