o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Zmarła zakażona pielęgniarka

7
Podziel się

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych poinformował, że zmarła czwarta pielęgniarka zakażona koronawirusem. To 65-letnia pracownica szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Koronawirus w Polsce. Zmarła zakażona pielęgniarka
Nie żyje pielęgniarka zakażona koronawirusem (Getty Images)
bDYkenuJ

Do śmierci kolejnej pielęgniarki zakażonej koronawirusem doszło 9 czerwca. Tę smutną informację przekazał Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych.

Z ogromnym żalem zawiadamiamy o czwartej pielęgniarce, która zmarła z powodu zakażenia COVID-19. Nasza Koleżanka śp. Janina Maj pracowała w Stacji Dializ Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim - podała wspomniana organizacja w mediach społecznościowych.

Janina Maj miała 65 lat. "Zawsze będziesz w naszych sercach! Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje" - przekazał Zarząd Krajowy OZZPiP.

bDYkenuL

To czwarta pielęgniarka w Polsce, która zmarła z powodu zakażenia koronawirusem. Wcześniej - w kwietniu - doszło do zgonu 59-letniej pracownicy szpitala w Kozienicach. W maju zmarły natomiast pielęgniarki z Zawiercia i Torunia.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze statystyki

Do tej pory w naszym kraju potwierdzono 28 577 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 1 222 ofiar śmiertelnych.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. "Dołek był w połowie kwietnia"
bDYkenuR

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również, że w szpitalach jest 1629 zajętych łóżek i 77 respiratorów. W kwarantannie przebywa 89 609 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objętych jest z kolei 19 072 Polaków. Do tej pory w naszym kraju odnotowano 13 805 wyzdrowień.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYkenvm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Nickey
11 miesięcy temu
Z pewnością zmarła na c19. Lykajcie to dalej.
Tomasz
11 miesięcy temu
Czy można używać respiratorów przy kowidzie? Dowiedziałem się że respiratory są niewskazane, że lepiej podłączyć pod tlen. Bynajmniej tak leczony był Dżonson z GB.
nikt
11 miesięcy temu
Wyrazy współczucia dla rodziny. Nie musiała już w tym wieku pracować. Każdy kiedyś musi odejść, a wiek nie jest miarą KIEDY
bDYkenvn
Lila
11 miesięcy temu
Wierzę, że Bóg wynagrodzi Ich ofiarną służbę.
Iza
11 miesięcy temu
Nie musiała pracować, ale gdyby rządziła poprzednia dobra zmiana musiałaby pracować jeszcze 2 lata-do 67 roku.
o mowo polska
11 miesięcy temu
RIP Bardzo przykre i niepotrzebne. Jednakze, czy jest koniecznie pisac ze zmarla na covid? Poza tym, kiedys ludzie sie zarażali - grypa, ospa itd. Obecnie, tylko sie zakażaja.Taka nowomowa. zakażony covidem
tralala
11 miesięcy temu
Co za głupota. Skoro zmarła na zakażenie, a nie na skutki zakażenia to ja nie wiem, chyba idę na dziennikarstwo później kariera w o2
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić