Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Koronawirus w Polsce. Zmarła zakażona pielęgniarka

12

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych poinformował, że zmarła czwarta pielęgniarka zakażona koronawirusem. To 65-letnia pracownica szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Koronawirus w Polsce. Zmarła zakażona pielęgniarka
Nie żyje pielęgniarka zakażona koronawirusem (Getty Images)

Do śmierci kolejnej pielęgniarki zakażonej koronawirusem doszło 9 czerwca. Tę smutną informację przekazał Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych.

Z ogromnym żalem zawiadamiamy o czwartej pielęgniarce, która zmarła z powodu zakażenia COVID-19. Nasza Koleżanka śp. Janina Maj pracowała w Stacji Dializ Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim - podała wspomniana organizacja w mediach społecznościowych.

Janina Maj miała 65 lat. "Zawsze będziesz w naszych sercach! Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje" - przekazał Zarząd Krajowy OZZPiP.

To czwarta pielęgniarka w Polsce, która zmarła z powodu zakażenia koronawirusem. Wcześniej - w kwietniu - doszło do zgonu 59-letniej pracownicy szpitala w Kozienicach. W maju zmarły natomiast pielęgniarki z Zawiercia i Torunia.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Koronawirus w Polsce. Najnowsze statystyki

Do tej pory w naszym kraju potwierdzono 28 577 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 1 222 ofiar śmiertelnych.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. "Dołek był w połowie kwietnia"

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również, że w szpitalach jest 1629 zajętych łóżek i 77 respiratorów. W kwarantannie przebywa 89 609 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objętych jest z kolei 19 072 Polaków. Do tej pory w naszym kraju odnotowano 13 805 wyzdrowień.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić