Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Czy 2 stycznia trzeba iść do kościoła? Niejeden będzie zdziwiony

185
Podziel się:

Nowy Rok 2022 przypada w sobotę. Jest to święto kościelne. Wśród wierzących pojawia się pytanie, czy 2 stycznia, w niedzielę trzeba iść do kościoła? Wielu może się zdziwić.

Czy 2 stycznia trzeba iść do kościoła? Niejeden będzie zdziwiony
Zdjęcie ilustracyjne. (Facebook, Kościół Świętego Krzyża)

Czy udział we Mszy Świętej odprawianej w Nowy Rok zwalnia nas z udziału z obowiązku uczestniczenia we mszy 2 stycznia?

Można tak pomyśleć, gdyż 1 stycznia 2022 r. wypada w sobotę, a przecież uczestnictwo w niektórych sobotnich nabożeństwach zwalnia z udziału w niedzielnych mszach.

Dzieje się tak, gdy bierzemy udział we mszach sobotnich odprawianych w godzinach popołudniowych lub wieczornych, na których odprawiana jest liturgia niedzielna. Tylko w takim przypadku wierni są zwolnieni z uczestnictwa w niedzielnej mszy.

Czy 2 stycznia trzeba iść do kościoła?

Wśród katolików pojawia się często pytanie, czy udział w sobotniej mszy zwalnia wiernych z tego obowiązku w niedzielę 2 stycznia? Nie tym razem.

1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane. Podkreśla aspekt macierzyństwa Maryi związany z jednym z najstarszych dogmatów Kościoła o Bożym Macierzyństwie Maryi. Jednak w sobotę w Nowy Rok w czasie Mszy Świętej nie pojawią się liturgie niedzielne.

Sobotnia msza noworoczna nie zwalnia wiernych z uczestnictwa na Mszy Św. w niedzielę 2 stycznia. Zatem obowiązkowa msza jest w sobotę 1 stycznia oraz w niedzielę 2 stycznia.

Zobacz także: Największy "grzech" polskiego Kościoła. Jezuita wymienia jeden konkretny
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(185)
Bogdan
6 miesięcy temu
Trzeba być naprawdę świętym niewolnikiem żeby słuchać tych pajaców w sukienkach. Myślę że to już długo nie potrwa życzę tym okupantom duchowym wielkiej klęski i upadku.
mattiass
6 miesięcy temu
Jasne, że trzeba, niedziela to święto. Artykuł zadaje w treści głupie pytanie, tu nie ma się czemu dziwić ? To tak jakby ktoś zadał pytanie, czy w drugi dzień świąt trzeba iść do kościoła, skoro się było w pierwszy dzień??
ździś
6 miesięcy temu
Katolik nie praktykujący jest zwolniony z tego obowiązku tylko musi się wyspowiadać.
Phaeton
6 miesięcy temu
Póki co "musisz" to skorzystać z toalety.
Nikt6
6 miesięcy temu
Kościoły i komendy policji omijać z daleka, a tymbardziej ich personel.
(M)Ateusz
6 miesięcy temu
Hm, wydaje mi się że 2 stycznia nie trzeba iść do Kościoła. Tak samo jak i każdego innego dnia - póki co nie ma na razie chyba takiego obowiązku? :)
txt
6 miesięcy temu
Bóg nie chce byś chodził do kościołów ręką ludzi zbudowanych bowiem On w nich nie mieszka. Sprawdź w Bibli Dzieje Apostolskie 17:24.
Sprawiedliwy
6 miesięcy temu
Kto chce to idzie sprawa prosta a wielebni sami sobie podciel sobie konar na którym wysoko siedzieli pazerności pycha obżarstwo zamiłowanie do uciech cielesnych wchodzenie brudnymi butami w sfery prywatne owieczek i zamiłowanie do propagowania polityki z ambon na pewno nie pomogą do zapędzenia stada owieczek do strzyżenia
Nik
6 miesięcy temu
Trzeba iść na Nabożeństwo w każdą sobotę
Ja33333
6 miesięcy temu
A od kiedy ten portal martwi się o takie rzeczy ??? Kolejna prowokacja do hejtu
Kasia
6 miesięcy temu
Nikt nikogo nie zmusza
Szakal
6 miesięcy temu
Nie chodzę do Kościoła nie mam takiej potrzeby. A najbardziej wierzę w siebie.
Meve
6 miesięcy temu
Dla kogo ten artykuł? Osoby zainteresowane dobrze to wiedzą. Osobom niewierzącym/innych religii ta informacja jest niepotrzebna. Wniosek, jest to kolejny wpis, który ma umożliwiać hejtowanie
Warenukha bis
6 miesięcy temu
Sedno rzeczy polega na tym, że banda, zwąca się kościołem, czy raczej duchowieństwem - z prawdziwym Bogiem nie ma nic wspólnego. Wystarczy popatrzeć, poczytać, posłuchać!... Wolna wola, wybór jest prosty.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić