Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Czy można się zarazić dwa razy? WHO potwierdza najgorsze obawy ws. koronawirusa

4
Podziel się:

Nowe badania na temat koronawirusa potwierdzają jeden z najgorszych scenariuszy. Jak na razie naukowcy są zdania, że koronawirusem można się ponownie zarazić.

Koronawirus. Czy można się zarazić dwa razy?
Koronawirus. Czy można się zarazić dwa razy? (Getty Images)

WHO ostrzega. Koronawirusem można zarazić się dwa razy. A przynajmniej naukowcy uważają, że nie ma dowodów, by było inaczej. U osób, które przeszły zarażenie koronawirusem nie wykryto bowiem przeciwciał chroniących przed ponownym zarażeniem.

Czy można się zarazić dwa razy? WHO ostrzega kolejne kraje

Ostrzeżenie światowej Organizacji Zdrowia skierowano do krajów, które wydają tzw. paszporty immunologiczne ozdrowieńcom. Dokumenty te mają być dowodem na to, że dana osoba już nie zarazi się koronawirusem.

Niektóre rządy twierdza, że wykrycie przeciwciał wobec wirusa SARS-CoV-2 powinno być podstawą do wydawania paszportów immunologicznych i certyfikatów bezpieczeństwa, które miałyby zezwolić ludziom na podróżowanie i powrót do pracy. Nie ma jednak naukowych dowodów na, to że wyzdrowiali z COVID-19 są chronieni przed ponowną infekcją - oświadczyli przedstawiciele WHO.

WHO oświadczyło też, że wciąż przygląda się badaniom na temat odpowiedzi organizmu na obecność wirusa. Większość tzw. ozdrowieńców posiada przeciwciała na COVID-19, jednak u niektórych z nich ich ilość jest bardzo niska.

Pozwala to przypuszczać, że odporność komórkowa również jest kluczowa dla powrotu do zdrowia - mówili przedstawiciele działającej w ramach ONZ organizacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Uula
2 lata temu
WHO które ogłosiło pandemię po przyjęciu łapówy od Billa Gatesa finansującego tworzenie szczepionki... Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o... KASĘ
Emil
2 lata temu
WHO jest niewiarygodne,zwłaszcza pod zarządem tego skorumpowanego komunisty etiopskiego Tedrosa Abhanoma
max
2 lata temu
WHO jest skompromitowane i produkuje teraz "hiobowe" informacje aby istnieć w mediach. Ta organizacja przyczyniła się do rozwoju pandemii poprzez nieadekwatne działania i winna ponieść tego konsekwencje.
Natka
2 lata temu
Masakra jeśli,dwa (2) razy można się zarazić,to co będzie dalej z płucami człowieka jak podobno niszczy ta choroba najbardziej płuca ?.... Aż nie chcem o tym myśleć co by było,dajcie już spokój z koronawirusem bo już się nie da rady słuchać.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić