Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Daniel Obajtek nie stawi się przed komisją śledczą. Jest oświadczenie

83

Daniel Obajtek opublikował w sieci oświadczenie, w którym poinformował, że nie pojawi się przed komisją śledczą do sprawy tzw. afery wizowej. Były prezes Orlenu oznajmił jednocześnie, że przekazał pełnomocnictwo swojemu adwokatowi, który będzie go reprezentować.

Daniel Obajtek nie stawi się przed komisją śledczą. Jest oświadczenie
Daniel Obajtek (Getty Images, SOPA Images)

"Zgodnie z zapowiedzią, przekazałem pełnomocnictwo mojemu adwokatowi do reprezentowania mnie w postępowaniach przed Prokuraturą oraz Sejmową Komisją Śledczą" - czytamy na początku wpisu Daniela Obajtka.

Następnie podkreślił, że liczy na to, że będzie mógł w spokoju dokończyć prowadzenie kampanii wyborczej. Ocenił jednocześnie, iż jest to "nadzieja złudna". Obajtek, przypomnijmy, stara się o miejsce w Parlamencie Europejskim (jest jedynką PiS na Podkarpaciu).

W uśmiechniętej Polsce wolnego człowieka, bez wyroku i bez spraw toczących się przeciwko, traktuje się jak przestępcę, którego ściga policja i służby, na polityczne zlecenie KO. Jestem inwigilowany, a kiedy nie mogą się ze mną w sposób przewidziany przez prawo skontaktować, to konfiskują legalnie opłacone banery wyborcze. Tak wygląda Polska Donald Tusk. Chcą zniszczyć wszystko, co przez 8 lat PiS zbudował - dodał Obajtek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ukraina bliżej UE. "Wojna zmieniła nastawienie Europy"

Daniel Obajtek: Nie pozwolę, by wmawiać społeczeństwu...

W dalszej części wpisu Daniel Obajtek odniósł się m.in. do publikacji medialnych i wypowiedzi Michała Szczerby, posła Koalicji Obywatelskiej.

W związku z tym w trybie wyborczym skierowałem kłamliwą publikację Onetu. Analizujemy także oszczercze wypowiedzi Michała Szczerby, które w ostatnim czasie pojawiły się w przestrzeni publicznej. Nie pozwolę, by wmawiać społeczeństwu, że jestem poszukiwany i że jakieś sprawy toczą się przeciwko mnie.
Nie kłaniałem się elitom z Warszawy, nie będę brać udziału w cyrku Koalicji Obywatelskiej. Elitom z Brukseli, jeśli tak wyborcy zdecydują, też kłaniać się nie będę - podsumował Daniel Obajtek.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Prokuratura komentuje

Głos w sprawie decyzji Daniela Obajtka o niestawieniu się przed komisją zabrał już przedstawiciel Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W sprawie tej nie ustanowił się żaden pełnomocnik. Prokurator referent wystąpił do Krajowego Biura Wyborczego o przekazanie do godz. 15.00 wszelkich znanych i złożonych jako adresy korespondencyjne przez pana Daniela Obajtka adresów, by można było skutecznie wysłać wezwanie do stawiennictwa na podane adresy, pod którymi ma przebywać pan Daniel Obajtek - mówił na konferencji prasowej.
Jeśli do godz. 15.00 nie otrzymamy odpowiedzi prokurator referent zarządzi poszukiwania świadka w celu ustalenia miejsca jego pobytu - dodał.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić