Dantejskie sceny. Straż Graniczna zatrzymała kilkanaście osób

Funkcjonariusze Straży Granicznej nagłośnili kolejny przypadek próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Tym razem próbę podjęło kilkanaście osób, które otrzymały wsparcie od żołnierzy z drugiej strony.

Dantejskie sceny. Straż Graniczna zatrzymała kilkanaście osób
Kilkanaście osób próbowało nielegalnie przekroczyć polską granicę. Straż pokazała zdjęcia (Straż Graniczna, Twitter)

Jak informuje rzecznik Straży Granicznej na Twitterze, do zdarzenia doszło w sobotę 9 kwietnia w Dubiczach Cerkiewnych (woj. podlaskie). W pewnym momencie funkcjonariusze z lokalnej placówki SG zauważyli, że przez zasieki z drutu została przerzucona drewniana kładka.

Nielegalni migranci w akcji. Dantejskie sceny na granicy polsko-białoruskiej

Funkcjonariusze Straży Granicznej szybko zorientowali się, że właśnie ma miejsce próba nielegalnego przekroczenia granicy. Przy użyciu kładki – przerzuconej przez białoruskich żołnierzy – na terytorium Polski usiłowało dostać się łącznie czternaście osób. Pochodziły one z Syrii, Turcji oraz Iraku.

W dniu 9 kwietnia na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi czternastu cudzoziemców, obywateli Turcji, Iraku, Syrii. Placówka Straży Granicznej w Dubiczach Cerkiewnych. Żołnierze Białorusi przerzucili drewnianą kładkę przez concertinę – czytamy na profilu Straży Granicznej na Twitterze.
Zobacz także: Zobacz też: Ilu jeszcze Ukraińców może przyjąć Polska?

Rzecznik Straży Granicznej podkreśla, że nielegalni imigranci nie zamierzali pokornie oddać się w ręce funkcjonariuszy. Wręcz przeciwnie – zachowywali się agresywnie, dopuszczając się nie tylko ataków werbalnych, lecz także fizycznych, rzucając w mundurowych kamieniami.

(...) Rzucali kamieniami i obrażali polskie patrole – podkreśla rzecznik Straży Granicznej w najnowszym wpisie.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić