Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Brytyjczyk sfałszował paszport na COVID. Wpadł w Polsce

25
Podziel się:

21-letni Brytyjczyk wylądował na krakowskim lotnisku i chciał się posłużyć sfałszowanym certyfikatem covidowym. Spotka go za to surowa kara.

Brytyjczyk sfałszował paszport na COVID. Wpadł w Polsce
straż graniczna kontrola lotnisko (Straż Graniczna)

Według przepisów, które weszły w życie 14 grudnia, wszyscy podróżni udający się do Polski z państw spoza strefy Schengen, krajów Unii Europejskiej, również zaszczepieni przeciw COVID-19 oraz ozdrowieńcy, mają okazać negatywny wynik testu PCR lub antygenowego na koronawirusa.

Osoby niezaszczepione z kolei po okazaniu negatywnego wyniku testu podlegają 14-dniowej kwarantannie. Ten fakt mocno uwierał 21-letniemu Brytyjczykowi, który postanowił... sfałszować swój paszport covidowy.

Jak poinformował Karpacki Oddział Straży Granicznej, mężczyzna z Anglii nie miał wykonanego żadnego szczepienia przeciwko COVID-19 i mimo to, mając świadomość obowiązujących przepisów sanitarnych, postanowił udać się w podróż lotniczą.

W celu uniknięcia kwarantanny przedstawił do kontroli w podkrakowskich Balicach sfałszowany certyfikat szczepień przeciwko COVID-19. W trakcie sprawdzeń aplikacją weryfikującą ustalono, że jest to oryginalny dokument należący do innej osoby, w którym sfałszowane zostały dane osobowe - informuje Straż Graniczna.

Surowa kara dla Brytyjczyka

21-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i poddał się dobrowolnie odpowiedzialności. W porozumieniu z prokuratorem ustalono wymiar grzywny w wysokości 8 tys. zł (200 stawek dziennych po 40 zł), obowiązek pokrycia kosztów sądowych przez pasażera oraz przepadek dowodu rzeczowego.

Zobacz także: 17-latek stracił rękę. To, co zrobił, zszokowało cały świat
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
pmfull
3 miesiące temu
"...wszyscy podróżni udający się do Polski z państw spoza strefy Schengen, krajów Unii Europejskiej również zaszczepieni przeciw COVID-19 oraz ozdrowieńcy, mają okazać negatywny wynik testu PCR lub antygenowego na koronawirusa."...czyżby?
szczery
6 miesięcy temu
Po pierwsze: szczepionka może zabić (proszę trochę poczytać lub posłuchać...). Po drugie: może by w końcu tutejsi pseudoreporterzy nauczyli się bezbłędnie pisać... (przecież można skończyć podstawówkę również online lub zaocznie...). Po trzecie proponuję pośpiech, zanim wpis zostanie usunięty przez analfabetę, a powodem będzie wstyd...
CNNNC
6 miesięcy temu
Niedlugo z tych co przezyja 6 szczepionke bedzie potrzebny paszport , certyfikat zeby przekroczyc most lub wyjechac z miasta , zrobic zakupy . Szczepcie sie , robcie miejsce dla osadnikow na wasze miejsce . Nieszczepieni beda musieli walczyc zeby przezyc bo szczepionych nie bedzie . Robia miejsce dla osadnikow
dghnhnm
6 miesięcy temu
to nie jest dokument tozsamosci,i nie jest tez dokumentem sluzacym do ustalenia tozsamosci,wiec mozecie mu naskakac na ubranie !!!a co to jest 200 stawek po 40zl ???? to co wy chcecie bysmy za tyle robili ???????
Graśka
6 miesięcy temu
Przepisy w sprawie obłędu covidowego nielegalne testy niemiarodajne i nielegalne szpryca nieprzebadana to dlaczego jakikolwiek paszport covidowy miałby być legalny?
anusia
6 miesięcy temu
ciekawe, czy uchodźców też tak sprawdzają
qwert
6 miesięcy temu
Ogromny sukces prokuratury. Obyście tak sprawnie łapali przestępców jak łapiecie ludzi którzy nie chcą się poddać największemu eksperymentowi medycznemu XXI wieku.
Vince
6 miesięcy temu
To pewnie był Szkot a nie Anglik tak samo jak sędzia Szkot, bo coś mała ta grzywna. Moim zdaniem powinien być sądzony w sanepidzie, tam na starcie angol dostał by 30 tysięcy grzywny plus kwarantanna.
Josie
6 miesięcy temu
Najlepszy w tym wyroku jest "przepadek dowodu rzeczowego". Nie rozumiem tylko dlaczego i za co dostał ta grzywnę, przecież przepadł dowód rzeczowy.
Aha
6 miesięcy temu
Gdzie ta surowa kara?
ups
6 miesięcy temu
Tylko czekać, aż naszych spryciarzy z fałszywymi paszportami zaczną kierować na kwarantannę. W Singapurze już robi się obcokrajowcom test na przeciwciała.
Abcd
6 miesięcy temu
Gratuluję zlapania najgroźniejszego przestępcy, szkoda że prawdziwi mają się dobrze
Max na ,
6 miesięcy temu
Ciekawe jak sprawdzają autentyczność tego szajsu,chyba że sprawdzili że gość nie ma czipa
fave
6 miesięcy temu
a wystarczyło kupić szczype
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić