Jan Manicki
Jan Manicki| 

Danuta Wałęsa szczerze o swoim małżeństwie. "Wszystko się rozlało"

73

Lech i Danuta Wałęsowie przeżyli razem już ponad 50 lat. Para przez ten czas mierzyła się z wieloma problemami. "Super Express" przypomniał w czwartek słowa Danuty Wałęsy o związku z legendarnym przywódcą "Solidarności".

Danuta Wałęsa szczerze o swoim małżeństwie. "Wszystko się rozlało"
Lech i Danuta Wałęsowie są małżeństwem od ponad 50 lat (AKPA)

Lech Wałęsa poślubił Danutę w 1968 roku. Para poznała się przypadkiem, kiedy Lech wstąpił do kwiaciarni rozmienić pieniądze. Przelotna znajomość zamieniła się w miłość na lata.

Danuta Wałęsa o swoim związku z Lechem. "Prawdziwym małżeństwem byliśmy przez 11 lat"

Wałęsowie doczekali się ośmiorga dzieci: mają cztery córki i czterech synów. Danuta Wałęsa przez długi czas nie chciała wypowiadać się na temat swojego związku. W wywiadzie z 2013 roku dla miesięcznika "Focus" w końcu jednak wydusiła z siebie prawdę o małżeństwie z Lechem Wałęsą.

Prawdziwym małżeństwem byliśmy przez 11 lat. Do Sierpnia 80. Porównywałam naszą rodzinę do dłoni zaciśniętej w pięść. Wraz z powstaniem "Solidarności" ta pięść się rozwarła i wszystko się rozlało. Rodzina pozostała, ale była już inna. Był mąż i ojciec, ale już nie ten sam. Rodzina była tylko obok niego. Dzieci były, bo były – mówiła.

Kariera polityczna Wałęsy. "O niczym mnie nie informował"

Później Lech Wałęsa rozpoczął karierę polityczną. Związał się z opozycją antykomunistyczną. Sprawiło to, że miał mniej czasu dla rodziny.

To nie była nasza wspólna decyzja. To była jego wola. O niczym mnie nie informował. (…) Dużo nie rozmawialiśmy. On wyznawał zasadę, że im mniej wiem, tym lepiej dla mnie i dla rodziny. Nie chciał, żebym jako żona i matka się martwiła – opisywała Danuta Wałęsa w rozmowie z miesięcznikiem.

"Super Express" zauważa, że ostatnie lata mijają Wałęsom w zgodzie. Jakiś czas temu Lech Wałęsa przyznał, że w istocie nie miał wcześniej czasu dla rodziny. Wydaje się jednak, że teraz może choć trochę to nadrobić.

Obejrzyj także: "Rodziną się zajmij". Wałęsa tłumaczy się z nagrania z żoną

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić