Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Decyzja ws. obostrzeń na wrzesień. Jest już rozporządzenie

169
Podziel się:

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie w sprawie obostrzeń epidemicznych. Nowe przepisy będą obowiązywać co najmniej do 30 września. Jakich zasad należy przestrzegać? Oto najważniejsze informacje na temat nowych obostrzeń w Polsce.

Decyzja ws. obostrzeń na wrzesień. Jest już rozporządzenie
Adam Niedzielski (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

Nowe rozporządzenie wejdzie w życie 31 sierpnia. Na jego mocy przedłużone zostaną dotychczasowe obostrzenia.

W związku z tym gdzieniegdzie nadal będzie trzeba używać maseczki. Obowiązek zakrywania twarzy wciąż dotyczyć będzie budynków, w których prowadzona jest działalność lecznicza. Usta i nos zasłaniać będzie trzeba również w aptekach.

Zmodyfikowane przepisy przewidują przywrócenie obowiązku dostarczania świadczeniodawcy oryginału skierowania na dane świadczenie w postaci papierowej w terminie 14 dni roboczych od dokonania wpisu na listę oczekujących.

Ponadto rozporządzenie wprowadza regulację, zgodnie z którą wniosek o przywrócenie na listę oczekujących, świadczeniobiorca będzie mógł zgłosić nie później niż w terminie 14 dni od dnia zakończenia obowiązywania uprawnienia do przywrócenia na tę listę bez konieczności uprawdopodobnienia, że niezgłoszenie się nastąpiło z powodu siły wyższej - informuje radiozet.pl.

Koronawirus w Polsce. Co wydarzy się jesienią? Oto prognozy

Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił w rozmowie z Polsat News, że z analiz, które posiada jego resort, wynika, iż liczba zachorowań na COVID-19 jesienią nie będzie aż tak pokaźna jak w 2021 roku.

Kolejna ewentualna fala zostanie przesunięta w czasie na późniejszy okres. To nie jest tak, że będziemy obserwować eskalację zachorowań we wrześniu czy październiku, tylko raczej będzie przesunięcie w kierunku zimy. Między szczytami kolejnego apogeum jest około 20 tygodni - zaznaczał Adam Niedzielski.

Zapewnił poza tym, iż rząd przygotowuje się na różne scenariusze. - W tej chwili scenariusz najtrudniejszy zakłada, że obecna fala nie zaczyna maleć, a później we wrześniu mamy do czynienia z przyśpieszeniem covidowym. W tym scenariuszu będziemy przywracali różne rozwiązania, z którymi mieliśmy do czynienia we wcześniejszych okresach - poinformował członek rządu.

Zobacz także: Gwiazdy Jacka Kurskiego. Wylansował kilka nazwisk
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(169)
Ccc
4 tyg. temu
Nie chodzi o żadne obostrzenia tylko wyskakujące reklamy
Cyjanek potas...
4 tyg. temu
Proponuję na stanowisko Ministra Zdrowia Hannibala Lectera , może sprawa która im leży na wątrobie szybciej zostałaby rozwiązana. Pozdrawiam biedni Rodacy, niech chociaż Dobry Bóg ma nas w Swojej Opiece!
niknick
miesiąc temu
Kto mi wytlumaczy... dlaczego Nigeria,kraj zacofany,z kiepską opieką zdrowotną.. ma o ponad 400% mniej zgonów niz zaszczypana Australia? Wykresy z badań są.Oba kraje po 25 mln ludnosci...
ewq
miesiąc temu
Widać, że eliksir zafundowany przez Władzia w lutym przestaje działać
Emerytka
miesiąc temu
Do uczciwej pracy się weź ,do ciężkiej uczciwej pracy, takiej żeby ci pot oczy zalewał,paniczyku na utrzymaniu narodu! Co za plecami zawarłeś umowę ,utajniliscie ją ! My nie mamy ciebie i twojej rodziny w dowodzie ,żebyście handlowali naszym zdrowiem za grube koperty! Pasożycie społeczny dołóż pieniędzy do służby zdrowia, nie lekarzom ale pacjentom,by mogli się godnie leczyć a nie zrobiłeś z siebie akwizytora pewnej firmy zza Odry! Zapamiętaj wyrzeraczu jesteś tu z woli narodu,któremu masz służyć a nie po to by zbijać kabzę na biednych bezbronnych ludziach, na koszt których żyjecie, wstydu trochę o honorze nawet nie wspomnę!
SEGREGATOR
miesiąc temu
Jakie obostrzenia? Przecież w tym kraju nie było żadnych konkretnych obostrzeń od początku pandemii, a o egzekwowaniu tych na papierze nawet nie wspominając.
śniegu NIE MA...
miesiąc temu
wmawiają nam, że snieg tez wroci na zimę! A latem jak zapraszali braci zza granicy to jakoś snieg nie padał!
Nieszczep
miesiąc temu
Przeżyłem ten czas przeklęty. Teraz wypatruję czasami smug na niebie i dziwnego odgłosu. Rok góra półtora spotkam znowusz mojego przyjaciela psa.
NiMaKowida!
miesiąc temu
Nie bedzie nam PiS muwił co mamy robić! Chcemy pływać w Bałtyku zimą tak jak latem to bedziemy! Skoro latem było mniej zimna to i zimą zimno nie musi wracać!
Plackoziemca
miesiąc temu
co roku w wakacje nie było covida!!! I nie było latem grypy! i śniegu! Gradu też NIE BYŁO! i liście z drzew nie spadały, a teraz nam wmawiają PiSowcy, że jesienią spadną liście, a zimą śnieg i my mamy w to uwierzyć? ludzie obudźcie się, wirusy i snieg nie istnieją latem to i nie bedzie ich ziną! POmyślcie logicznie!
będziecie
miesiąc temu
powiewać wyżej niż dalej sięgają wasze obostrzenia drogi rządzie. Ludzie mają dość.
będziecie
miesiąc temu
powiewać wyżej niż dalej sięgają wasze obostrzenia drogi rządzie. Ludzie mają dość.
będziecie
miesiąc temu
powiewać wyżej niż dalej sięgają wasze obostrzenia drogi rządzie. Ludzie mają dość.
Oszołom
miesiąc temu
w wakacje nie było grypy, covida i śniegu. Gradu trż i liście z drzew nie spadały, a teraz nam wmawiają PiSowcy, że jesienią spadną liście, a zimą śnieg i my mamy w to uwierzyć?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić