Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 
aktualizacja 

Dlaczego Ziobro miał operację za granicą? "Nigdy nie spotkała się z niczym takim"

1112

Zbigniew Ziobro w ostatnim czasie przeszedł bardzo poważną operację ratującą życie. Usunięcie nowotworu przełyku było niezbędne. Jak się okazuje, były minister sprawiedliwości miał przejść leczenie w Polsce, ale nie doszło do tego przez liczne groźby.

Dlaczego Ziobro miał operację za granicą? "Nigdy nie spotkała się z niczym takim"
Zbigniew Ziobro opowiedział o szczegółach leczenia. (Agencja Wyborcza, Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Wyborcza.pl)

Na przełomie grudnia i stycznia Zbigniew Ziobro zniknął z życia publicznego. Jak się okazało, cierpiał na nowotwór przełyku i musiał poddać się operacji. Podczas zabiegu usunięto część żołądka i przełyku.

Dopiero po kilku miesiącach polityk Suwerennej Polski zamieścił zdjęcie ze szpitalnego łóżka i zaczął opowiadać o swojej chorobie. Nie brakowało internautów wątpiących w historię byłego ministra.

Szpitale dostawały groźby. Ziobro zmienił miejsce leczenia

Tygodnik Sieci dotarł do nowych informacji w sprawie zdrowia Zbigniewa Ziobry. Poseł PiS miał przejść operację w Lublinie lub Zakopanem. Wszystko się zmieniło po rozmowie ze zmarłą niedawno prof. Elżbietą Starosławską.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Maja Hyży o Eurowizji i Lunie. Będzie jej kibicować?

Lekarka poinformowała Ziborę, że otrzymuje e-maile, w których zamieszczone są liczne groźby. Dotyczyły nie tylko jej samej, ale również całego szpitala.

Ta wspaniała lekarka, onkolog, nigdy wcześniej nie spotkała się z niczym takim, to było dla niej szokiem. Poczułem dużą przykrość, że przeze mnie ma takie nieprzyjemności, a było tego więcej. Uznałem, że nie mogę narażać lekarzy i szpitali na takie szykany. Zdecydowałem się na operację za granicą, którą opłaciłem z własnych oszczędności — powiedział Ziobro tygodnikowi "Sieci".

Zbigniew Ziobro podkreślił, że operacja odbyła się w zwykłym szpitalu w Brukseli, a nie w ekskluzywnej klinice. Wybrał Belgię, ponieważ "można do Polski wrócić samochodem".

Ostatnie miesiące są bardzo ciężkie dla byłego ministra. Na polecenie prokuratury, funkcjonariusze przeprowadzali przeszukania w jego posiadłościach. Wszystko w związku z wydatkowaniem Funduszu Sprawiedliwości. Według śledczych wokół FS narosło wiele nieprawidłowości. Pieniądze z tego funduszu miały służyć ofiarom przestępstw.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić